Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Olyan felnőtt férfinak, aki...

Olyan felnőtt férfinak, aki szeret olvasni, szerintetek egy kézzel készített könyvjelző jó ajándék?

Figyelt kérdés
Persze szeretném megcsinálni igényesen hímzéssel, de nem tudom, hogy egy kézzel készített ajándéknál kellene-e maradnom, mert sokaktól hallom, hogy nem igazán tudnának örülni neki, inkább csak udvariasságból mondanák, hogy tetszik. Ti örülnétek, ha ilyesmivel ajándékoznának meg titeket?

2018. jan. 5. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon emberfüggő. Én szeretek olvasni (mondjuk férfi nem vagyok, de ez mellékes), de soha nem használok könyvjelzőt. A párom pedig ramokat használ könyvjelzőnek (gyűjti őket, bár főleg a procikat. vannak egészen vékony, csinos ramok is), az is teljesen jó neki. Egyikünk se tudna sokat kezdeni egy kézzel készített könyvjelzővel, de ha szép, igényes vagy kedves, akkor azért enyhén örülnénk neki. De mi sok dolognak örülünk. Ez inkább gyerektől megfelelő ajándék, arról nem írtál, hogy hány éves vagy és egyáltalán milyen viszonyban vagy az adott személlyel.
2018. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam egyszer ilyet (felnőttől). Szeretek olvasni, de sosem használom, mert a sima keménypapír könyvjelzőket szeretem, ez meg ugye belül karton, kívül elöl-hátul anyag, azon egyenletlen hímzés, és egy vékonyabb vagy gyengébb papírból készített könyvön nyomot is hagy, ha összecsukom.

Persze vannak, akik örülnének egy ilyen ajándéknak.

2018. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Hát... ahogy az előzők, én sem használok spec könyvjelzőt. Beteszek egy postit-et, tollat, a könyv "beépített" könyvjelzőjét, vagy a borító belső felét hajtom oda.


Kedves gondolat, de szerintem nem a legjobb ajándék. Nem a kézzel készített ajándékról van szó, hanem, hogy amit kitaláltál az nem épp a legpraktikusabb.

2018. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek olvasni, de egy-egy könyvet, jobb ajándéknak tartok.
2018. jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ahhoz tudni kell, hogy milyen könyvnek örülne a "célszemély".
2018. jan. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a kézzel készíett ajándékokat, mondjuk nem is szoktam igazán ilyesmiket kapni.
2018. jan. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

HA tényleg tetsazene neki, HA tényleg örülne, akkor sem biztos, hogy használná, a vastagsága miatt.

Ha félti könyvét/könyvet, vékony könyvjelzőt használ a könyv gerincének védelmében.

Ebben az esetbei is jól mutatna a könyvespocra tűzött, igényesen hímzett könyvjelző.

2018. jan. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sokat olvasok, nem használok könyvjelzőt és nem is örülnék neki, szerintem haszontalan és gyerekes ajándék. De persze azt mutatnám, hogy örülök neki. Inkább adj könyvet, annak nagyobb értelme és haszna van, mint egy ilyen vacaknak.
2018. jan. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kérdésekre válaszolva: A viszonyunk valahol a szakmai és a baráti között van. Az ajándékozás inkább jelképes szokott lenni, ezért nem gondolkoztam könyvben, és tudom, hogy ő használ könyvjelzőt.

Köszönöm a válaszokat! :)

2018. jan. 6. 15:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Én 23 éves vagyok, ő 32.
2018. jan. 6. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!