Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Vinnél ajándékot?

Vinnél ajándékot?

Figyelt kérdés

Külföldön leszek egy hónapig Franciaországban és most tervezem a pénzügyi keretem. Azon gondolkodom hogy 80€ vagy 150€ tegyek -e félre ajándékra. Alapból adakozó vagyok mindenki fele és szívből is adnék 150€ is akár, de közben az eszem azt diktálja hogy erre a pénzre nekem is szükségem lesz. Az igazsághoz hozzátartozik, nekem a barátom soha nem vásárolt karácsonyra vagy húsvétra, névnapra vagy szülinapra de még Valentin napra ajándékot az elmúlt két évben. Megtehette volna anyagilag, nem ez a gond. Szülinapra egy szerényebb csokor virágot kaptam és a tortám is magam vásároltam.

Úgy érzem ezek után nem kellene ilyen ajándék.


2018. aug. 10. 00:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Már beszéltem erről vele. Mindig ki van akadva hogy fizeti a benzint ha megyünk valahova, de cserébe én a fogyasztást fizetem és sokszor vásárolok is neki ezt-azt amire megkér. Olyan 3000-6000 forintos tételek ezek és nem szoktam elkérni az árát. Sokszor én fizetek az élelmiszerboltban mindent és nem kérem el a részét evvel is próbálok beleadni az autó használati költségébe.
2018. aug. 10. 16:20
 12/22 A kérdező kommentje:
Régen nagyon sok mindent vásároltam neki, de elegem van amióta nem kapok semmit.
2018. aug. 10. 16:21
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A pasid egy fillérbacó paraszt. Ha valaki ünnepekre sajnál egy doboz csokoládét, az ott rohadjon meg egyedül, venne a bánat neki még ajándékot...
2018. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék ilyen drága ajándékot, ha nem szoktatok ajándékozni.

Valami kis egyszerű dolgot vennék, pl. hűtőmágnes.

2018. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges venned neki bármit is.

Ez a kapcsolat már úgyis zátonyra futott. Nemsokára vége lesz.

2018. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Ha ennyire zsugori, önző alak, nem is értem mit látsz benne. Félre ne értsd, nálunk is volt, hogy nem ajándékoztunk nagyobb dolgokat, csokit meg hasonlót, de akkor az mindig egységesen le van tárgyalva. Pl a karácsony, hatalmas pénzkidobás mindenkinek, mi meg úgy voltunk vele, hogy minek? Anyagilag se tudjuk megengedni, nem akarunk eltérő összegben venni az embereknek, szóval akkor összeülünk eszünk egy jót és bulizunk együtt. Nálatok viszont elég egyoldalúnak érzem ezt...
2018. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Benzin kb 2500-3000 forint 100 kmre!
2018. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#17 Autótól függ. :D
2018. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18, átlag kocsira, ha valami benzinzabáló szarja van, nyilván több
2018. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te sose kapsz tőle semmit, de egy hónap távollét után egy több 10ezer ft-os ajándékkal akarsz hazatérni?

Én nagyon maximum egy pár ezer ft-os francia bort vennék, de leginkább semmit...

2018. aug. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!