Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek ez nem túl elcsépe...

Szerintetek ez nem túl elcsépelt ajándékötlet? Hogy lehetne nagyon szépen kivitelezni?

Figyelt kérdés
Vettem barátnőmnek egy nagyon szép, bőrkötéses, félig vonalas, félig sima lapos butikkönyvet, elég régies hatása van, és a lapjainak is, tehát az alap már megvan. Ugyanis varázskönyv szerűséget szeretnék majd készíteni neki. Barátnőm nagyon szereti a Harry Pottert, a törit, a fantasyt, az ilyen mágikus dolgokat, ezért gondoltam erre. Szerintetek ez mennyire eredeti ötlet? Nem túl elcsépelt vagy megszokott? Írni szeretnék bele a varázslás történetéről, a régi korok rituáléiról, ezeket mind tudomány szerűen, ez lenne a bevezetője. Viszont nemigen találtam ezzel kapcsolatban sok infót. Ha tudnátok ajánlani oldalt, ami ezzel behatóan foglalkozik ( középkori boszorkányok, varázslatok, egyebek ) az nagyon jó lenne. A további oldalakra pár varázsigét is leírnék, ( a Harry Potterből ) de sajnos olyan oldalt, ahol ezeket részletesen leírják, szintén nemigen találtam, max angolul, ami nem az erősségem. A könyv sima oldalaira pedig rajzolnék, és tennék préselt növényeket. Festeni ( vagy rajzolni, de szerintem festékkel szebben megoldható ) akarok egy kódex szerű lapot is bele. Ezt milyen fajta festékkel és ecsettel lehetne a legszebben kivitelezni? Nem szeretném elrontani, és azt akarom, hogy szépen nézzen ki. A könyv lapjai közepesen vékonyak ( tinta pl nem üt át rajta, de csak úgy a festékkel félek kísérletezni ).

2018. nov. 21. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem elcsépelt. Viszont sok múlik a kivitelezésen. Meg lehet csinálni szépen, de úgy is, mintha egy ovis gyerek műve lenne.

Szóval alap, hogy tudj szépen írni, rajzolni. Minél egyszerűbb megoldásokat válassz. Én pl. biztosan nem festenék. Rajzold meg. Először ne a könyvbe, hanem külön lapra próbáld ki. És utána filccel húzd át, színezd ki.

Írhatsz pl. pár varázsigét, jelentésével:

[link]

Boszorkányokról, varázslásról meg nagyon sok oldal van, csak választani kell.

2018. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam hasonlót a barátnőimtől. Az ötlet nem rossz, de szerintem főleg akkor fogja nagyon értékelni, ha tényleg szép (mert ugye lapozgatáson, olvasgatáson kívül másra nem nagyon fogja használni, tehát akkor már a szemnek legyen kellemes látvány...).

Az enyém Denem naplója-szerűségűen kezdődik, nézz utána, ha nem tudod miről beszélek, ez szerintem szuper ötlet.


Írhatsz bele varázslási praktikákat is, amiket akár "just for fun" ki is próbálhat, innen szemezgethetsz ez ügyben:

[link] - itt egyéb leírások is vannak, de nem tudom mennyire tudományos megközelítésben.


Nem tudom mennyire akarsz a HP világon belül maradni, de írhatnál érdekességképpen természetfeletti (kevésbé ismert és ismert) lényekről.


Meg a népi hiedelmek, babonák is érdekesek lehetnek, pl nem csak ilyenek, hogy ha eltörsz egy tükröt, akkor 7 év balszerencse, hanem mit volt érdemes tenni Holdtöltekor, jóslás teából, tenyérből, mik voltak a sámánok, ilyenek.


Tudom, ezek sem konkrét információk, oldalak, de ha kicsit szűkíted a keresési témakört, és nem csak annyit írsz be, hogy "varázslat", hanem konkrétumokat, akkor hamarabb lelsz hasznos infóra. Google a barátod, használd ésszel.

2018. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor lesz a párod ajándékozása, de láttam az aliexpressen Harry Potter naplót, ami nagyon jópofán volt megcsinálva. A belső lapjain az a varázstérkép alnyomat volt.

Ha van még bővebb időd lehet csináltatni is egyedi könyvkészítő cégekkel olyan naplót amilyet szeretnél, akár bőrkötésben is. Az nagyon egyedi tud lenni

2018. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!