Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ki akarom önteni egy szoborba...

Szőlész-Borász kérdése:

Ki akarom önteni egy szoborba a kezem az egyik osztály társamnak karácsonyi húzás alkalmából. De úgy hogy a középső ujjam szemezzen vele, elég jó ötlet szerintem de hogyan álljak hozzá?

Figyelt kérdés
Próbáltam rákeresni, de nem találtam meg sehogy se... Ez az utolsó mentsvár vagy muszáj egy unalmas ajándékot vennem neki... Elég jóba vagyunk szóval szerintem még örülne is neki. Eléggé szorít az idő szóval gyorsan kellene, válaszokat előre köszönöm.
2018. dec. 12. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Az nem egyszerű, és nem is olcsó. Keress fel egy szobrászt, az megcsinálja neked a gipszmintát. Utána el kell vinned egy öntödébe, ahol kiöntik neked pl. alumíniumból, vagy ha csontgazdag vagy, bronzból. De ez így benne lesz vagy negyedmillióban, hacsak nem ismersz valakit.


Az apám ezzel szórakozott nyugdíjas éveiben. Plaketteket vésett és bronzba öntette. Sokkal kevesebb anyag kellett hozzá, mint egy egész életnagyságú kézhez, ráadásul volt neki egy élet alatt összegyűjtött kapcsolati háttere haveri öntödékkel, anyagbeszerzőkkel, akik olcsón hoztak neki mindent, mert ő a Pista bácsi. Így is qva drága volt, egy plakett ára százezerig is felment. Nem is nagyon csinált két-háromnál többet, a többit már megrendelésre, hogy valami visszajöjjön.

2018. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!