Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ti adtok ajándékot rokon...

Ti adtok ajándékot rokon gyereknek húsvétra, aki mellesleg lány?

Figyelt kérdés
Férjem testvérének a lányáról van szó.Férjem venni akar neki egy kis medencét húsvét alkalmából.Csak szerintem fura ez??Húsvètkor nem a locsolkodó kisfiúkat szokás megajándékozni??
2019. jan. 23. 14:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul nőnapra is kapott tavaly cserepes virágot,pedig csak totyogott. Csak én vagyok maradi?Lassan Valentín napon is meg kell ajándékozni a gyerekeket?
2019. jan. 23. 14:19
 2/16 anonim válasza:
24%

Semmit. Csak a locsoló fiú kap csokitojást és lóvét.


Az utóbbi években hallom egyre többet ezt, gondolom ez is valami Amerikából átvett marhaság

2019. jan. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
7%
Szerintem is hülyeség husvétkor egy lányt megajándékozni, pláne nem kis medencét venni neki. HA húsvétra bazént kap akkor mit kap majd szülinapra vagy karácsonyra? Sajnos elveszik lassan a húsvét lényege /most hagyjuk a vallásos oldalt/ miszerint a fiúk öntözködnek, húsvéthoz illő ajándékot kapnak, és a lányok ajándékot adnak.... de ha már mindenképpen ajándék kilánynak, nekem a plüssnyuszi jut eszembe.
2019. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát én úgy nőttem fel , hogy húsvétkor mind a 12-en (unokak..rokon gyermekek) kaptak ajándékot. Ne gondoljatok medencére.. kisebb neszeszer..plussallat. jó, az első biciklimet húsvétra kaptam édesapámtól. Ebben nincs semmi baj, a locsolkodást is szokáshoz híven , most is. De ajándékot csak a kicsi gyerekek kaptak mindig .
2019. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is minden gyerek kapott apróságot. Az idősebbek egy ezrest, a kisebbek meg csokikat, tojást.
2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Egy kis medence kb 5000 ft, sajnalod tole, vagy mi van? Nem csak a kisfiukat szokas amugy megajandekozni, mert ugyan ok a locsolasert kapnak, de a „ nyuszi“ nem valogat a nemek kozt.
2019. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem fura.

A testvérének a lánya, közel állnak egymáshoz. Persze, hogy szívesen ad neki ajándékot bármilyen alkalomra.

Nálunk is az a szokás, hogy bár a felnőttek között nincs ilyen ajándékozás a tágabb családban, de a gyerekek kapnak valamit.

Az is nagyon aranyos gesztus, hogy nőnapra kapott valamit.

Féltékeny vagy egy kisgyerekre?

2019. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5 ezer ft..A mi gyermekünk most érkezik,és nem sz*rjuk sajnos a pénzt,úgyhogy azt az 5 ezer ft-ot is lehetne máshova rakni szerintem.

Nem tudom,miből szűrted le,hogy féltékeny vagyok...csak idegesítő,hogy ezekre mindig van pénz, a valóban szükséges dolgokra meg nincs.

És nem tudom,miért kellett lepontozni az első hozzászólókat,akik nem értenek egyet a ti szokásaitokkal. :D

2019. jan. 24. 10:29
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Ebből is látszik, hogy mennyire féltékeny vagy :)

Egyébként meg bárki pontozhat, ha nem tudnád, nemcsak a válaszolók. Sőt, általában az imád pontozgatni, aki nem írja le, nem vállalja a véleményét.

És te meg minek háborodsz fel ennyire, hogy a férjed családjában szokás ajándékozni? Nem lehet mindenkinél ugyanaz a szokás, mint amit te kitalálsz.

Egyébként meg könnyen meg lehet oldani, van kompromisszum. Drágám, nagyon aranyos vagy, hogy szeretnéd meglepni valamivel a kis Lilikét, de keressünk valami olcsóbbat, mert ezt vagy azt még kéne venni a születendő babánknak.

De ha neki is ilyen stílusban vágod, hogy micsoda gáz,hogy ajándékot akar adni, akkor tuti nem fogjátok megoldani.

2019. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarlak megbantani, de ha 5000 ft is foghuzas szintjen er, akkor lehet hogy egy picit meg takarekoskodni kellett volna a baba elott. ( ha csak nem vagy egy tipikus fillerb)

Egy esetben ertheto h nem akarsz vasarolni: ha ti se kaptok toluk soha semmit. Ez esetben bocsanat es igazad van :)

2019. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!