Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Testvéretek esküvőjére mennyi...

Testvéretek esküvőjére mennyi pénzt adnátok nászajándékba?

Figyelt kérdés
Közeli a kapcsolatunk, az esküvő szép és nagy lesz, igaz nem igazán vagyunk gazdagok, de 1000 dollárra gondoltunk a férjemmel.A másik oldalon a két testvér kb 5x annyit keres, mint mi és nem szeretnénk, ha az lenne, hogy mi “csak” ennyit tudtunk adni. Bár az is igaz, hogy attól még mert több a pénzük, nem biztos, hogy többet is adnak.
2019. máj. 9. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj amennyi nektek nem fáj és szívesen adjátok. Ne a többi legyen a mérce.
2019. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
10.000 Ft
2019. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem vág földhöz az 1000 dollár, adjátok. De ha igen, akkor eszetekbe ne jusson, az esküvő nem arról szól, hogy lehúzzuk a rokonságot anyagilag. Aki meg képes megszólni a kapott/adott összeget, akár a pár tagjaként, akár vendégként, az saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
2019. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
A testvéremék pénzt kértek az esküvőre. Épp nagyon-nagyon rossz időszakban (munkahelyváltáskor) ért az esküvő, 40.000 forintot adtam. Ha tellett volna, akkor is olyan 50 körül adtam volna, hisz egyedül vagyok, kis keresettel. A körülményektől függ, ha nem vágja haza a perselyt, akkor nyugodtan.
2019. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
500 dolcsi, vagy 100.000ft. A nagyon tehetős se fog többet adni.
2019. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Nekem a sogoromék németek és mi is Németországban élünk.

Mi aranyat(arany"rudat") vettünk az esküvölüknek 300€ értékben, és egy ajándékot is kaptak kb 150€ értékbe.

Adhattunk volna 1000€-t is, de minek, mikor eleve a sogoromék is nagyon nagyon jól keresnek. Vagy is én azt gondolom, ha a szokás az a családban, hogy minél többet és minél nagyobbat adjatok akkor lehet ennyit, vagy még többet is, de egyébként felesleges.


Èn egyébként egy normál fizetéssel rendelkezö rokonttól el se fogadnám ezt az összeget. Ha a vagyona több dollár millióba méhetö, akkor nyugodtan ajándékozhat, de egyébként nem.

2019. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Nővéremék tavaly nyáron házasodtak össze,mi nászútat adtunk nekik ajándékba,pontosan azért,hogy a másik oldalon ne érezzék magukat rosszul.A Fülöp-szigetekre utaztak ki meg ott a környéken utazgattak,kb félmillió volt szállodákkal és jegyekkel együtt.
2019. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Egy tábla csokit.
2019. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

7-es fülöp szigetek még akkor sem jön ki 500.000Ft-ból ha mindenböl a legolcsobb hátizsákos módon mennek.

Mivel a repjegy eleve ha a legolcsobban akcióba többszöri átszállással sikerült nekik kb 400.000Ft Az alatt tuti biztosan nincsen ilyen távolságra repjegy két före.

2019. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem az 1000 dollár nagyon szép összeg. Sokan nem tudnak ennyit megengedni maguknak.

Ha közeli kapcsolatban vagytok, akkor nem azt fogják nézni, hogy ki mennyit adott.

2019. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!