Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Nagyon anyagias sógornőnek...

Nagyon anyagias sógornőnek mit adnátok?

Figyelt kérdés

Gyereket vár, 40 éves. Nagyon anyagias, mindennek az árát nézi, az orrunk alá dörgöli, ha vendégségbe hív, hogy ez a vendégség ennyibe és ennyibe volt neki.

Most hogy babát vár, van némi anyakirálynő jellege is a viselkedésének, ő most a "legértékesebb" családtag, ez ki is ül a viselkedésére. Ma felhívtam a tesómat és kérdeztem, tud-e tippet adni, mit vegyek, hátha elejtett valamit szóban a sógornőm. A sógornőm minden jel szerint hallotta a kérdést, mert bevágta a háttérből, hogy "mindegy, de drága legyen" - és utána nevetett.

Mindezt úgy, hogy tudja, hogy kispénzű ember vagyok, de sajnos ez a szokás van a családban, ajándék minden alkalomkor. Én megadtam a módját mindig, és mindig rendes voltam vele, néha bevallom, erőn felül költöttem rá is (igen, baromság volt, be is fejeztem), ő meg 900 forintos DVD-ket ad nekem - sőt a legutóbbi névnapomat ki is hagyták.

Akarok adni valamit, de olyasmit, amiből érezheti, hogy befejeztem az ajándékesőt, és mostantól csak annyit fog kivenni a dologból, amennyit ő is beletesz.


Mit adnátok ilyen helyzetre? Igazából lemondtam arról, hogy valaha is jóban lesz velem, szerintem túl szegény és egyszerű vagyok neki, nem ütöm meg nála a szintet, és én állat eddig tepertem, de ennek most vége... mi lenne a jó jelzés erre?


(előrebocsájtom, hogy próbáltam a tiszta beszédet, a tesómon keresztül megjavítani a dolgot, évek óta dolgoztam ezen, mindig megadtam, amire vágyott, amit kért, főleg a tesómért, és nem csak velem ilyen, hanem a magamfajta emberekkel általában, így a dolog megoldása nem lehetséges - elengedtem az egészet.)


Köszi, ha van tippetek.



2019. júl. 15. 21:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Egyébként valóban nem lehet bírni a nagy cswaládi körben ezt, főleg kis fizuból, úgy, hogy nagyon utánajárni sincs módom. Nem csak én vagyok így, mert tavaly óta a másik sógornőmék már mocorognak, hogy ezen lazítani kellene, és elindult némi kommunikáció ezzel kapcsolatban a családban.

Ezért is gondoltam úgy, hogy jobb, ha olyasmit veszek, ami tulajdonképpen a babának megy.

2019. júl. 16. 10:37
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy malacperselyt. Tegyen bele sok pénzt és nagyon értékes lesz. :P
2019. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

semmit

csak a babanak

2019. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Hasleszorító bugyit. 😈

40 évesen kelleni fog...

2019. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne utalványt vegyél szerintem! Ha igen, akkor 1000 vagy 2000 Ft-os legyen maximum, ne több! A helyedben inkább elmennék a Pepcoba vagy a kínaiba, és ott vennék valami lakberendezési kacatot a fent leírt összeg erejéig, vagy a babának valami apróságot, pl. kis sapkát 560 Ft-ért. Egyébként ismerős a helyzet!
2019. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb válaszokat! Még mindig nem vettem semmit, úgyhogy szívesen olvastam őket! :)
2019. júl. 18. 19:54
 17/17 A kérdező kommentje:
Két párnahuzat lett az eredmény. :)
2019. júl. 21. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!