Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Anyák napjára valami kreatív...

Anyák napjára valami kreatív ajándék?

Figyelt kérdés
Nem szereti anyukám ha sokat költünk rá, annál inkább a személyes kézzel készített ajándékokat...de én kifogytam az ötletekeből.Segítsetek, kérlek! (15éves vagyok egyébként)

2013. máj. 2. 19:05
 1/5 anonim válasza:

Origami


Youtubon keress anyák napi témájút :)

2013. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Süss neki valami finomat, de egyszerűt. :)

Biztos nagy öröm lenne számára, főleg mert te készítenéd.

Én is sütöttem anyának , meg vettem egy kis Fokföldi ibolyát :)

2013. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Anyák napi témájú mit?

2. Az a gond, hogy szinte mindig sütök neki valamit, így az már nem túl különleges...://

2013. máj. 2. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Épp a napokban láttam ezt a képkeretet

[link]

Én tuti elkészítem :)

2013. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én 16 vagyok, mi a bátyámmal idén közösen csináltunk ajándékot. Csináltunk egy olyan képet, amin ketten együtt vagyunk. Utoljára ilyen kép rólunk akkor volt, mikor kb. 6 évesek voltunk, szóval ez ritkaság, anyu örülni fog. Vettünk egy szép képkeretet, megcsináljuk mellé anyukánk kedvenc sütijét, meg adunk virágot. A bátyám igazit, én pedig papírból készítettem egyet, ami egész jól sikerült. (ilyesmi lett: [link] ) De ezek közül szerintem annak fog legjobban örülni, hogy a tesómmal közösen csináltunk valamit, összedolgoztunk.

Egyébként rengeteg dolgot készítettem már különböző ünnepekre neki, el sem tudod képzelni mennyi minden van. Sosem vettem hozzá semmit a mostani kivételével, mindig abból készítettem, ami volt itthon. Néhány dolog amit szerintem te is csinálhatnál:

- sógyurmából valamit

- régi, kidobni való ruhákból, rongyokból valamit varrni, pl. tűpárnát, díszpárnát, vagy csak egy szívet

- kis dobozkát készíthetsz ékszertartónak vagy csak simán dísznek

- egy fényképet rólad (akár kiskorit akár mostanit, vagy olyat amin a testvéreiddel együtt vagy ha vannak) amihez csinálsz egy keretet (akár papírból is lehet) vagy vehetsz is egyet és kedvedre díszítheted

- papírból, batikolt papírból virágcsokor

- tojáshéjból mozaikkép

- gyöngyből nyaklánc, karkötő, egyéb díszek, kulcstartók vagy akár egy képet is csinálhatsz, ráragasztod a gyöngyöket egy papírra egy bizonyos mintába

- írsz saját magad egy verset

- simán festesz vagy rajzolsz egy képet, esetleg lerajzolhatod anyukád

- kintről szedsz terméseket amiből csinálsz egy szép képet

- hógömböt is készíthetsz egy kisebb (legjobb ha kerek formájú) befőttesüvegből vagy ami van. A kupakjára ragasztasz belülről valamit, mondjuk egy szívet vagy bármit aminek nem lesz baja a víztől, öntesz egy kis csillámport majd vizet bele, rátekered a kupakot és kész.

- egy kis könyv, ez lehet akár fényképalbum is, amit te csinálsz papírból. Pl. szép színes papírokat összefűzöl könyvvé, elrendezed benne a fényképeket szépen, beleragasztod, köré rajzolsz vagy kivágsz színes papírból formákat, vagy bárhogy díszítést csinálsz, esetleg még írsz köré valamit. Tök jól tud kinézni egy ilyen.

- hímzel neki valamit

- papírból bármilyen díszt vagy használati tárgyat csinálhatsz

- szalvétatechnikával is rengeteg mindent lehet csinálni

- sütsz. Bár azt mondtad azt alapból is szoktál, de akkor most csinálj valami egyedit. Nem is kell megenni, süthetsz díszt is, pl. mézeskalácsból tök jó dolgokat lehet csinálni. Mondjuk egy nagy szívet sütsz és szépen kidíszíted. Vagy ha meg akarjátok enni, akkor válassz olyan sütit, ami jól formázható és tudsz belőle mondjuk szívformákat sütni.

- bonbon. Te magad is tudsz csinálni, a neten vannak receptek, elkészítési módok. Esetleg csinálhatsz hozzá egy bonbonos dobozt te magad, szépen kidíszíted és abban adod oda.


Most hirtelen ennyi jut eszembe azok közül, amiket én is csináltam már. Ezt mind könnyű elkészíteni, nem kell hozzá semmi különös dolog, szerintem a hozzávalók közül minden megtalálható otthon nálatok is. Van ami kicsit nehezebbnek hangzik, pl. varrni egy párnát, de egyáltalán nem nehéz. Tulajdonképpen nem is úgy gondoltam, hogy te varrod, hanem kivágsz valami ruhaanyagból formát és hozzávarrod. Ha gondolod lefényképezem és megmutatom neked amiket én csináltam, van pár egész jó, és könnyű megcsinálni. Ha látod talán kapsz valami ihletet meg megérted hogy gondoltam őket. És segíthetek elmondani hogy is kéne megcsinálni. Ha eszembe jut még valami ötlet, azt is leírom majd. 16 év alatt ennél jóval többet alkottam, csak nem nagyon emlékszek :)

2013. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!