Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért csak a középiskolásokat...

Miért csak a középiskolásokat sajnálja mindenki az elmaradt ballagások miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon valószínű, hogy általános iskolában sem lesznek idén ballagások és az egyetemeken sem lesznek diplomaosztók, de mindenki csak a középiskolásokat sajnálja. A csapból is ők folynak már, mintha csak ők léteznének, pedig nem csak ők vannak a világon. Mitől ér ennyivel többet egy középiskolás ballagás, mint egy általános iskolás, vagy egy diplomaosztó? Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az övék nem fontos és nincsenek most nehéz helyzetben, de kb minden második cikk arról szól, hogy őket sajnálják az elmaradt ballagások miatt, a többi végzős meg mintha nem is létezne.

2020. máj. 2. 10:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Én meg amiatt rinyálhatnék, hogy jaj mindenki csak szegény érettségizőket sajnálja, a diplomázókról egy-két szó esik, a szakmai vizsgát tevőkről viszont még ennyi sem. Utóbbiba tartozom én is. Mindjárt kiírok erről egy panaszáradatot, hátha jobban megsajnálnak, és ettől jobbra fordul a helyzet.

Egyébként meg aki sírva fakad, mert nem lesz ballagása, és olyanokat mond, hogy ezért nem tudja lezárni rendesen az iskolai életét, ott valami nem okés. Ez a hiszti nevetséges.

A nyolcadikos ballagás meg szép, de nincs akkora szimbolikus értéke, mint a középiskolásnak. Azért pontosan, amit korábban írtak. Ez van, bár elhiszem, hogy 14 évesen nehéz elhinni, de utólag majd megérted. Na “Nekem az áltsulis sokkal meghatóbb volt” kommentek on...

2020. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő! Honnan veszitek, hogy rólam van szó a kérdésben? Egy feljebbi válaszban leírtam, hogy az unokaöcsém általános iskolás ballagása marad el, amit ha hiszitek, ha nem, az érintettek igenis nagyon sajnálnak. Komplett szólt arról a kérdés, hogy miért csak a középiskolásokat sajnálja mindenki, mikor nemcsak ők a végzősök, hanem a nyolcadikosok és az egyetemisták is szép számmal. Továbbra sem tartom fairnek, hogy csak a középiskolák körül van ekkora cirkusz, mintha ők annyival többek meg különlegesebbek lennének bárkinél is. Buta gyereknek nevezni pedig egy olyan 14 évest, aki 8 éven át várta a ballagását és most csalódott, hogy nem lesz neki (igen, bizony ugyanannyira, mint a 18 éves agyonsajnált középiskolás) elég nagy bunkóság.

Az érettségi körüli cirkusz is ugyanígy igazságtalan másokkal szemben, senki sem mondta, hogy nem az. Úgy fel van fújva minden egy bizonyos csoport körül, hogy még a csapból is ők folynak, pedig nem csak ők vannak a világon. Olyan szinten akkora figyelem van már körülöttük, minden szinte csak róluk szól. Ha meg valaki azt kifogásolja, akkor már mindjárt rögtön ő lesz a szemét.

2020. máj. 2. 19:41
 13/24 A kérdező kommentje:
Ha meg már a szimbolikus értékeknél tartunk, akkor ennyi erővel a középiskolás ballagásnak meg a diplomaosztóhoz képest nincs akkora szimbolikus értéke, mert az csak azt jelenti, hogy a közoktatást befejezte, a diplomaosztó meg azt, hogy végleg befejezte a tanulmányait és teljesen függetlenedhet a szüleitől és kezdheti a saját már ténylegesen teljesen önálló életét.
2020. máj. 2. 19:44
 14/24 anonim ***** válasza:
68%

Felesleges más nevében írnod, egyértelmű, hogy te vagy a gyerek. És ezt nem csak mi ketten írtuk.

Amiből egyértelmű, az az utolsó kommented. Semmit nem fogtál fel a korábbi válaszból, ahol leírta az illető, hogy a középiskola után igenis sokan elkezdik a FELNŐTT életet. Na ezért fontosabb, nem tudom, mit olyan nehéz ezen elfogadni. Diplomaosztója ellenben rengeteg embernek nincs, ebben nincs is semmi extra, általánosból meg mindenki elballag jó esetben. Továbbra sem azt mondom, hogy az egy lényegtelen esemény, de ekkora hisztit csinálni belőle nevetséges (a középiskolaiból is).

2020. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Eleve nevetséges egy konkrét személyes problémán ekkora hisztit levágni, mikor ebben a helyzetben mindenkinek ezer baja van. A tiednél sokkal nagyobbak is: munkahely és ezáltal megélhetés elvesztése, idős, beteg rokon, akit a kórház hazadobott a kiürítések miatt, egymástól teljesen elszakadt családok, magányos családtagokkal… és még sorolhatnám. Szerintem itt MINDENKINEK lenne sztorija.

Egy ideig még nagyon szolidárisak voltunk veled, mert én tényleg nem nézem le a te bajodat sem, és komolyan sajnállak titeket, ezt őszintén mondtam, de kezd most már belőled elég lenni. Ahogy itt pattogsz a ballagásodon (nehogy azt hidd, hogy bárki beveszi, hogy nem a sajátodról van szó), az egész egyszerűen nevetséges és szánalmas. Van aki jelenleg azon aggódik otthon, hogy mi lesz mostantól vele meg a családjával, nem pedig azon, hogy így most nem tud bulikázni.

Te is próbálj meg kicsit másokkal együtt érezni, ha már ennyire elvárod magadnak is, és ne nyervákolj, mint egy óvodás, ha nem kapott csokit.

2020. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
8. évfolyam után nem szoktak érettségi-vizsgát tartani. Tehát szerintem senki nem beszélt a ballagásról, az érettségiről volt szó. Egyébként az is szívás lehet; ha valaki nagyon szeretne bármilyen ballagást; akár általános, akár középiskolai, és sajnos mégis elmarad. Tehát ez is szívás. Én mindenkit sajnálok, aki azt akarja, hogy sajnáljam, gyülekezzetek ide! Attól amúgy neked még sajnos nem lesz jobb, ha sajnálnak, attól ugyanúgy még elmarad a ballagás. De amúgy lehet, hogy majd később lesz valami kicsi, jelképes; hogy az osztályfőnök behív titeket; és akkor kicsit így összegez. Meg előtte mondjuk valami 5 perces kis produkció; vagy akkor lehet, hogy majd egy júliusi évzárón lesztek ott, és ott szólnak egy kicsit a ballagókhoz is. A másik meg, szóval tehát az utolsó évfolyam szerintem hagyományosan, mindenhol, ballagáskor kapja a bizonyítványt; tehát valami kis rövid szösszenet, amit nektek szánnak , az biztos lesz. Tehát mondjuk lesz egy 15 perces tanévzáró -program; mondjuk beszél az igazgató kicsit zárásképp, meg Himnusz, meg mittomén megdicsérik talán a 4 évig kitűnő tanulókat (?), meg egy 2 perces vers; talán a végzősöknek intézve; talán egyöntetűen mindenkinek. De gondolom, hogy az igazgató beszédében lesz majd 1-2 szó nektek is, amit hozzátok intéz. Amúgy szerintem nyugodtan visszabújhattok a szalagavatós ruhátokba az osztályból 1-2 barátoddal, meg majd a ballagási tarisznyával magatokon visszamehettek még az iskolába 1-2 képet csinálni szeptemberben is. Ja várjál, 8. , na, mind1, akkor sima ünneplő. De egyébként lehet, hogy mégis megtartásra kerül a ballagás; csak később, meg rövidebb lesz. De lehet, hogy mégsem szerveznek nektek egy külön napot, de lehet,hogy igen. Mert mondjuk pl ha esetleg oklevelet akarnak osztani mondjuk azoknak , aki végig kitűnő volt;hogyha van ilyen, vagy nemtom, valaki pl rendszeresen eljárt tanulmányi versenyekre; és jól teljesített; és akkor mondjuk őt is így pl kiemelni mégegyszer úgy ott mindenki előtt, hogy "Ügyes voltál, Pistike." Szóval valami talán lesz majd nektek, de lehet, hogy nem. De lehet, hogy olyna nagy ballagási programmal már nem készülnek, mert ki kell osztani, hogy kik lesznek a szereplők a műsorban,és még be is kell gyakorolniuk nekik a szöveget. Szóval olyan 'naagy számokkal" ,olyan nagy produkciókkal talán nem fognak készülni.
2020. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem más nevében írok és egyáltalán nem vagyok gyerek. Nemcsak az általános iskolásokat védtem, hanem az egyetemistákat is. És akármit is írtok, akkor is fenntartom a véleményemet, hogy semmivel sem érnek többet a középiskolás végzősök, mint az általános iskolások, vagy az egyetemisták és nem fair, hogy körülöttük ekkora a cirkusz meg agyonsajnálja mindenki őket, a többi végzősre meg tesznek magasról. Azzal meg hiába érvelsz, hogy egyetemre nem megy mindenki. Attól még aki megy és idén végez, annak nem biztos, hogy lesz diplomaosztója, ami semmivel sem ér kevesebbet, mint egy középiskolai ballagás. Őket is ugyanúgy lehetne sajnálni. Az általános iskolások meg, ahogy fogalmaztál még gyerekek, tehát kisebbek, ebből kifolyólag egész máshogy élnek még meg egy csalódást, mint a felnőttek.
2020. máj. 2. 21:13
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Jézusom, te egy beteg ember vagy.
2020. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Most az agyadra ment az otthonülés vagy máskor se tudsz feldolgozni egy-egy választ?


,,egész máshogy élnek még meg egy csalódást''


Ez szép és jó, de ki csalódik? A gyerekek több mint 90%-a alig várja, hogy legyen már egyszer vége az iskolának. A 12.-ben meg az a pláne, hogy ''B@sszus, vége van...''


Itt mind vergődhetsz, hogy milyen nagy tragédia, hogy nem lesz 8.-os ballagás, de arra nem is gondolsz, hogy van akinek ez semmit se számít, mert csak azért ment el, mert muszáj volt, mert 8.-ban még nem merte megmondani, hogy az egész hülyeség. Ráadásul én ismerek olyat is, aki ha 9. második félévében ne iratkozzon át hozzánk, 12 évig járt volna ugyanabba az iskolába. Neki érzelmileg a 8.-os ballagás kb olyan volt, mint egy sima évvége.


Meg én még nem vagyok egyetemista, de elég sokszor olvasom, hogy vannak akik magát a diplomaosztót kihagyják, mert nem kényszeríti őket senki... A maradék meg inkább azért megy, hogy látszodjon, hogy elvégezte az egyetemet.

2020. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem írom le még egyszer, mert látom nem értitek, mit nem tartottam igazságosnak már a kérdés kiírásánál is. Tartsatok akkor hisztisnek, vagy betegesnek ahogy akartok, nem változtat a tényen, hogy nem a középiskolásoké az egész világ, hanem léteznek mások is rajtuk kívül. Még akkor is, ha le is szólják azt, aki ezt esetleg bármilyen formában megemlíti.
2020. máj. 2. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!