Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni általános iskolás ballagásra féltestvérnek?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatunk, bár én sokkal idősebb vagyok, ezért nem együtt nőttünk fel. Féltestvérem pénzt kért a nyolcadikos ballagására. Nekem külföldről kell majd Magyarországra utaznom ezért, ami elég nagy cécó, szabadságot is kell kivennem stb.

Ezek tudatában ti mennyi pénzt adnátok? Mi a szokás?


Köszönöm, ha válaszolsz!



2022. ápr. 30. 13:43
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
15%

Ne szórakozz már. Minimum 1500 eurót biztosan keresel kinn (vagy olyan valutát ahol épp vagy), de előadod, hogy jujj, neked szabit kell kivenni, meg haza utazni. Miért, amúgy nem szoktál haza utazni? Vagy nem szoktál szabit kivenni egy hétre sosem? Nem a pénztárcádban kotorászok, de ha ennyire megerőltető ez, akkor nemet kellett volna mondanod.


Szépen kiveszel egy hetet, lógatod a lábad kicsit, nyaralsz, meglátogatsz pár embert, aztán majd jössz haza 5 év múlva legközelebb gimis ballagásra, ha ez akkora kín neked.

De arra fogni, hogy te nem tudod mennyit adj, mert utaztál ezért, meg neked ez cécó... :D


Vicc kategória. Ha ilyen napról napra élsz akkor minek vagy kinn?

Édes testvéremnek is 50 ezret adtam magyar fizetésből, minden ballagásra, de minimum 20 ezret én is adnék, ha neked ez a kategória 20-50 ezer sok, akkor előre szólj a tesódnak, ne érje csalódás, mert 5 ezer forinttal jössz haza.

2022. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
79%

11!


Először is tudod a külföld az Magyarországon kívül minden más országot jelent. A kérdező élhet Ausztriában, Angliában, de akár Ausztráliában vagy Guatelmalaban is.

Masodszor: nálunk pl -én sem Magyarországon elek- megelozo év november végéig kell leadni a szabadság kérelmeket. Ha ma kitaláltak valaki, hogy meghiv q jövő hónapban a ballagásara, akkor nem tudok elmenni.

Harmadszor nekem pl az utazás Hollandiából kb 1000 eurós összeg lenne; először Amszterdamba utazni onnan, ahol élek, onnan Budapestre, majd onnan a városba, ahol q csaladtagok élnek. Szállás foglalni pár napra, stb. A közeli családom miatt megteszem, a távolabbi miatt valószínűleg kihagynam.

Amúgy meg ne turkalj más zsebében.

2022. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
36%

A minimális, vagy semennyit nem adók smucigok mint az állat. Ne így neveljük már a féltestvérünket, hogy most nem kapsz pénzt, majd a diplomaosztódra, de akkor is csak ötezret. Ha rám hallgatsz, annyit adsz,amennyit gondolsz.

( Mi az unokatestvérünk lányának általános iskolai ballagására 17 évvel ezelőtt egy 14 ezer ft-os digitális fényképezőt vettünk, meg egy 2000 ft-os virágcsokrot. A többi rokontól összesen 80 ezer ft-ot kapott kp-ben. Na és nem voltak gazdagok a rokonok, mi sem, de mivel messzire kellett utazni kaptunk szállást náluk, és ünnepi ételt.

2022. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
77%

13!


Vagy épp úgy vannak vele, hogy azért az általános iskolát elvegezni nem akkora tudomány, hogy rögtön egy Mercedessel kellene jutalmazni. Tudtad, hogy már van bölcsődei és óvodai ballagás is? Oda mit vittél?

2022. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
30%

Milyen teljesítményről beszéltek?

Mi ez az utolsó pusztai proliság?


Nem a teljesítmény a lényeg.

Ez egy buli, ünneplés ahol van ajándékozás is. Csak örüljön már.


Szar ügy, h mindenki sóher itt.


Legalább 50ezerFt.

2022. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
7%
14 Nem voltam óvodai, és bölcsődei ballagáson, és nem is leszek.
2022. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
20%

11


Pont erről beszéltem, te zseni. Ha neki Nepálból kell haza jönni egy nyolcadikos ballagásra, és épp részégként dolgozik, akkor egyszerűen mondjon nemet. Vagy megérti a 14 éves, vagy nem. Ez ennyi.


De ha már elígérkezett, akkor ne 5 ezer forinttal álljon haza, hogy hát bocs, erre futotta az 500 eurós repjegy mellett.

Másrészt biztos van egy szoba neki valameliky családtagnál, ha már a saját szüleinél lehetséges, hogy nem, nem kell itt hotelesdit játszani. :D

Egyszerűen túlgondolod.


Harmadrészt, én is éltem külföldön, nekünk is le kellett adni a szabi kérelmet egész évre, de egy olyan céggel sem találkoztam még, aki nem lett volna benne rugalmas.


És senkit nem érdekel, hogy te 1000 euróból jössz haza Hollandiából. :D Még Hollandiából is van telekocsi 150-200 euró között, nagyvárostól nagyvárosig visznek, megyeszékhelyre vagy Pestre meg nehogy már ne tudjon érted menni valaki. Ezt nem plusz költésnek kell felfogni, hanem annak, hogy haza jössz egy hétre nyaralni a családodhoz. Ha ezer euró, akkor annyi. Ezt úgy mondom, hogy holland határ mellett laktam Németországban és évi 4x utaztunk haza.


Sőt, mondok jobbat, mert még mindig megértő vagyok. HA nem futja, akkor nem kell elvállalni. :) Lehet nemet is mondani, hogy "bocsi, most nincsen erre 1000-1500 euróm", ilyen egyszerű, egy 14 évesnek meg kell érteni.


És akkor ennyivel meg is van oldva. Max elutalja neki a pénzt a kártyájára amit neki szán és amikor leközelebb jön haza, elmennek együtt enni valahova.

2022. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
75%

"Nem a teljesítmény a lényeg.Ez egy buli, ünneplés ahol van ajándékozás is. Csak örüljön már."


Értem. Ezek szerint nálad egy súllyal esik a nagynénéd sosem látott unokájának első születésnapja, az imadott nővéred esküvője, az apád 80. születésnapja és a bátyád diplomaosztoja.

2022. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
72%

16!


Miert? Az is egy buli, ünneplés ahol van ajándékozás is.

2022. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim válasza:
69%

Ne így neveljük már a féltestvérünket, hogy minden jeles napon tartani kell a markát. Egy ballagásra miért kell pénzt adni? Szülei oldják meg a zsebpénzkérdést, a ballagásra hagyományosan virágot szoktak vinni.


De jó hangulatuk volt gyerekkoromban a ballagásoknak, most így visszarévedek. Az a virágillat meg tavasz, és teljesen más hangulata volt az iskolának. Mifelénk nem volt pénzosztás, mégis szép emlék.

2022. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!