Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Barátnőm lánya ballag, mennyi...

Barátnőm lánya ballag, mennyi pénzt illik nekem adni?

Figyelt kérdés

Barátnőm lánya most ballag általánosból. A férjem és a fiam nem tartanak velem, technikai okokból.

Egyedül megyek. Mennyi pénzt illik adni? Elég rossz a bizonyítványa, a viszonyunk sem jó a lánnyal (nagy szájú, nagyon sokszor megbántja, megalázza a szüleit, mert nem túl jók az anyagi körülményeik), de a barátnőm csak a barátnőm.

5-10.000Ftban gondolkozom.


Nektek mi a véleményetek róla?


2016. jún. 12. 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

10 ezret szerintem csak akkor adj, ha nagyon jól állsz anyagilag, nehogy megsértsd a barátnődet, különben bőven elég az 5, ha nem vagytok jóban a lánnyal. Plusz mellé adj neki egy csokor virágot, esetleg valami csokit.

Személyes vélemény: nem értem, miért hívtak el, ha nem nagy jóba a lánnyal, szerintem ballagásra rokonokat és a ballagó barátait illik hívni, főleg hogy csak általános iskolai ballagásról van szó.

2016. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért sem. Egy kis csokor, és kész.
2016. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

rossz a bizonyítványa,tiszteletlen a szülőkkel stb.. nem adnék egy forintot sem. vigyél egy csokros virágot. esetleg olyat amin vannak csokik(pl raffaellók). nem mondhatja senki,hogy üres kézzel mentél.

esetleg ha hívnak utána ebédre akkor oda vigyél még üditőt meg süteményt. de ennyi.pénzt én nem adnék.

ha jó a kapcsolat a ballagóval és magához képest jó a bizonyítványa,akkor 5-10 E reális. de ha egyik sincs meg,akkor ne vigyél semmit. max könyvutalványt,ha nagyon vinni akarsz. bemész a libribe, egy 5 ezrest beadsz és adnak helyette könyvutalványt. nem hiszem,hogy örülni fog neki, de az ő baja.

2016. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"megalázza a szüleit, mert nem túl jók az anyagi körülményeik" -ez nagyon nagy baj, ezért mindenképp a barátnőddel beszéld meg, minek örülnének, és nevelési szempontból is mi lenne a legjobb (biztos, hogy nem pénz! mert azzal tovább alázná a szüleit)
2016. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene a barátnőd lányának pénzt adnod, amikor sem veled, sem a szüleivel nincs jó vszonyban? Főleg 8- os ballagásra?! Gratula, sikerült elvégeznie! Hívd meg fagyizni!
2016. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges pénzt adni.

Adj neki virágot (lehet igazit, vagy plüssvirágot), szalaggal. Ha nem plüssvirágot adsz, akkor adhatsz mellé egy kis plüsst is (mármint valami figurát), hogy maradjon emléknek. Én 16 éve ballagtam általánosból, de ezek még mindig megvannak. Szép emlékek. :)

2016. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%
Drága jó Istenem. Nem az anyja vagy a nagymamája vagy,hogy az alapján vigyél neki valamit(ha már vinni akarsz),hogy milyen eredményt ért el az iskolában vagy hogyan viselkedik,mert mindkettő a családra tartozik persze más alkalomkor javasolhatsz a barátnődnek nevelési tippet,de nem most. Ugyanis egy ünnepségre hívtak meg ahol ugye a barátnőd lányának ballagását ünneplik tehát erre koncentrálj a többi nem tartozik ehhez az eseményhez szerintem. Nos, én azt javaslom vigyél 5 ezer forintot,mert azt nem kevés és nem is sok(szerintem ideális,mert fiatal lányról beszélünk)+ egy csokor virágot, és gratulálj neki.
2016. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Azért szeretnék pénzt adni, illetve azért ad minden vendég pénzt, mert ez már a továbbtanulására lesz fordítva.

Igen, az ebédre is hivatalos vagyok, természetesen sütök is, igyekszem segíteni nekik!

Azt hiszem, 5000Ft és egy bonbon bőven elég lesz! :)


Köszönöm Mindenkinek! :)

2016. jún. 14. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!