Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagás - kit hívjunk meg?

Ballagás - kit hívjunk meg?

Figyelt kérdés
A húgomnak idén júniusban lesz a ballagása - tudom, hogy az áltsuli még nem olyan nagy durranás, de falun ennek is megvan a protokollja. :D Szóval nem akar a hugi oltári nagy banzájt, a szűk családi kör kb 10 fő, viszont van még pár unokatesó, akit illene meghívni családostól, mert mi is mentünk családostól az övékre. Ez már így is elég sok, de a bökkenő ott van, hogy a 4-5 unokatesó feltehetőleg hozni akarja majd az általunk soha nem látott pasiját, így már egy kisebb lagzis létszám jönne össze. Hogy lehetne ezt redukálni? Nem szeretnénk olyanokat kihagyni, akiknél mi is voltunk, mert az elég bunkónak tűnik. A számunkra idegen pasikat talán el lehetne hagyni, de ezt meg hogy lehetne udvariasan közölni?
2012. márc. 21. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem is biztos, hogy akarják hozni a párjaikat. Mi esküvő előtt állunk, és mi is számolgattuk, hogy hányan leszünk, és úgy számoltunk, hogy jönnek majd az általunk soha nem látott idegen pasik, de aztán kiderült, hogy mindenki magától értetődőnek gondolja, hogy nem hozza el az éppen aktuális partnert, vagy a szülők mondták azt, hogy nem akarják ott látni a lányuk akkor éppen esedékes élete szerelmét, így csak azokkal jön pár, akik házasok, jegyesek vagy együtt élnek. Nálunk is ez 12 főt jelent mínuszban (sok az unokatesó).
2012. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ők nagyon valószínű, hogy akarják, mert a rokoni körben volt már emiatt konfliktus (mi az hogy a csaj nem hozhatja a 3 hónapos barátját), szóval ezért próbáljuk óvatosan megközelíteni a kérdést.
2012. márc. 22. 00:10
 3/15 tetro ***** válasza:
97%
Mi senkit nem hívtunk meg az ált sulis ballagásomra. Röhejesnek éreztem már akkor is az egészet. Azt ünnepelni, hogy elvégeztem a nyolc osztályt? Ugyan már...
2012. márc. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár én sem csináltam felhajtás az ált.iskolai ballagásból,de ha már vendégeket hívtok,akkor teljesen normálisan meg kell mondani amikor a meghívót átadjátok,hogy kimondottan csak szűk családot várjátok,ezért legyenek tekintettel rátok,és nem hívják meg az ismeretlen nem családtagokat.1 napot kibírnak nélkülük is.Ha megsértődnek akkor 1 gonddal kevesebb.
2012. márc. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Az áltsulis ballagásom ünneplésén én ott sem voltam.. mert ugyan akkor volt a bankettünk. Szóval igazából csak a szüleim beszélgettek a vendégekkel. Nem emlékszem pontosan, hogy az unokatesómnak volt-e már akkor bnője, de az tuti, hogy nem volt ott. Viszont középiskolás ballagásomon ott volt a másik unokatesóm barátnője, hiába nem laktak együtt, nem voltak jegyesek. (azóta szétmentek.) Esküvő lesz most nyáron, akkor leszünk a barátommal másfél évesek, tudom, hogy unokatesómék őt is meghívják, bár még nem találkoztak vele. Jövőre ismét esküvő, ott még az öcsémhez is írtak fel +1 embert, hátha addigra lesz bnője. Bár mondjuk ez esküvő, más mint egy áltsulis ballagás.

20L

2012. márc. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
94%
Nyócadikos' ballagás? Ha jól számolok, akkor 14 éves a húgod. Akkor az uncsitesák is hasonló korban lehetnek. Pasik? Milyen pasik? Ropi kiscsávók, szintén a nyócadikból'? Egyébként meg, annak idején jó volt az ingyenzaba a sok rég nem látott rokonnál, most bizony nektek is perkálni kell. A vadászat törvénye...egyszer minden vad elhullik :-)
2012. márc. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk az általános sulis ballagás is sátorban zajlik a szűk család pedig 60 fő, azért ilyen sok mert ha már mi is meg voltunk hívva az ő ballagásukra akkor illik visszahívni őket. Olyat pedig nem csinálunk, hogy Gézának van egy barátnője és kijelentjük, hogy őt ne hozza, az pedig senkit nem érdekel, hogy 1 hónapja vagy 1 éve vannak együtt, az az ő barátnője,ha hozni akarja akkor hozza.


Számotokra lehet idegen a barát-barátnő nekik viszont nem.

Ha nekem valaki egyszer is azt mondta volna, hogy meghív a ballagásra de a barátomat nem vihetem akkor én se mentem volna, mert nyilvánvaló, hogy csak kényszerből hív meg.

2012. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
64%
A meghívót lehet személyre szabottan is fogalmazni: "Meghívlak téged"....
2012. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
76%

nekem középsulis ballagás lesz 1,5 hónap múlva.általánosba meg volt a ballagás, utána elmentünk ebédelni a szüleimmel (nagyszülők nem élnek) és délután már a edzésen voltam.igazándiból nem hatott meg a dolog, pedig szerettem az osztályom, jó volt oda járni.de manapság az h van 8 általánosod semmire nem elég, szerintem felesleges ezt így ünnepelni.a mostani ballagásomra a keresztszüleim jönnek és a nagynénimék és a barátom.leszünk kb. 12en.elmegyünk ebédelni és kész.nem szeretem ezeket a nagy felhajtásokat.

18/L

2012. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Csak az előző hozzászólásom egészítem ki. Tapintatosan így fogalmaznék: Meghívlak téged, szűk családi körben megtartandó ballagási ünnepségemre. Aki elég intelligens - megérti, ha mégsem, hát egy ilyen banzáj néhány óra.
2012. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!