Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adnátok középisko...

Mennyi pénzt adnátok középiskolai ballagásra ajándékba? Közeli rokonnak (unokahúg)!

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyi a kereted, és te mennyit gondolsz. Ha adsz neki egy 5-öst, szerintem az bőven elég.
2013. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ. A keresztlányomnak (nővérem lánya) amikor ballagott, tőlünk kapott egy gyönyörű szép aranyláncot, medállal és + 20.000 forintot.

A sógornőm lánya aki bár közeli rokon ő is, de vele nem vagyunk olyan meghitt kapcsolatban, ő ezüst láncot kapott ( megkérdeztük, és ő kért ezüstöt, mondván nem szereti az aranyat) és 5000 forintot.

2013. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az általános anyagi helyzetünk jó, ezért biztosan elvárják a komolyabb összeget,de pillanatnyilag nem állunk jól!

A férjem szerint legalább 30 ezret kéne adni + az utiköltség kb.20 ezer...ezt sokallom és most megterhelő is lenne!

2013. ápr. 14. 20:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 ezer az útiköltség, valószínűleg nem vagytok napi kapcsolatban, felesleges ennyi pénzt adni.

Viszont, ha a férjed unokahúga, engedd őt dönteni, mert később a szemedre vetheti, hogy nem engedtél többet.

Talán nincs annyi idén ballagó unokagyereketek, hogy nagyon megviselje a kasszát?


Az én gyerekeim 10-10 ezret kaptak párom és az én testvéreimtől.

2013. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
hát én ezt nemértem
2013. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Tavaly a ballagásomra egy gazdag rokonomtól kaptam 50.000.- Ft-ot. A többi rokon csak 2-3.000.- Ft-ot adott.

Mindegyiknek egyformán örültem. A ballagás szerintem NEM a pénz szerzésről szól.

2013. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nővérem pár éve, amikor ballagott 20.000 Ft-t kapott unokatesónk családjától. Nagyon örült ennek az összegnek, nem is gondolt volna ekkora összegre.

Én most ballagok és nem is várok el pénzt. Valószínűleg fogok kapni, mert nyilván. Ha egy egyszerű névnapra is kapott pénzt nővérem idén, akkor valószínűleg én is kapok ballagásra. De egyáltalán nem várom el, sőt, tudom, hogy nem állnak túl jól anyagilag és félek, hogy sok pénzt fognak adni.


Szerintem, ha jelenleg rosszabb az anyagi helyzetetek, akkor 15.000Ft körül is elegendő lenne.

2013. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem hagyjátok ki a ballagást. Ha 20e az út, megértik.
2013. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Tavaly unokatestvéremnek a mi családunk 15.000.-ot adott. Elég jó a kapcsolat közöttünk, amikor lehet találkozunk, meglátogatjuk egymást, hetente telefon kapcsolatban vagyunk. Anyagi szinten is átlagos családnak számítunk. Szerintem ez egy korrekt összeg. Az idén én ballagok, én sem számítok ettől nagyobb összegre még a nagyszüleimtől sem.
2013. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
...........milyen lett a bizonyítványa....? :)
2013. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!