Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagásra ruhaötlet? Nem...

Ballagásra ruhaötlet? Nem akarok semmilyen k*rvásat, de szeretnék elegáns lenni.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy semmiféle egyenruhánk nem lesz, csak egy szürke nyakkendõnk, amibe fehérrel (nem én találtam ki :p) lesz belehímezve a monogramunk.

Ehhez milyen ruha passzolna szerintetek?Az a gond, hogy nagyon alacsony vagyok, csak 150 cm :( amúgy sötétszõke hajú, zöld szemû vagyok és nagyon világos a bõröm.

Cipõt azt max. 8 centi magasat akarnék, a hajamat kontyba szeretném, de ez még nem biztos.Sminket nem viszem túlzásba, csak egy kis alapozót, nagyon halvány barna szemfestéket és egy pici szájfényt akarok.

Nem vagyok olyan nagyon vékonyka, elég széles és nagy a fenekem, olyan homokóra típus.Ehhez ruhát vegyek vagy maradjak a klasszikus fehér ing-fekete szoknya verziónál?Ceruzaszoknya vagy inkább sima lenne jobb?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak nagyon tanácstalan vagyok.

Köszi elõre is :)



2015. ápr. 10. 16:39
 1/10 anonim válasza:
Ne feszülős szoknyát! Térdig érjen, lehetne olyan kicsit bővebb:) Ingből valami szépet, csak legyen ujja. Lehetne mondjuk póló hosszúságú ujja, de szerintem a könyékig érő sokkal jobban néz ki! A cipőd meg van már? Ha meg van, akkor milyen?
2015. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket :)

Cipõm még sajnos nincs, mivel 35-ös a lábam, erre meg kész kihívás olyat szerezni, ami nem "nyanyás", de nem is 12 centis sarokkal van ellátva.Ha más nincs, akkor balerinában megyek majd.

2015. ápr. 10. 20:53
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy valami ilyesmit szeretnék csak persze feketében

[link]

2015. ápr. 10. 21:03
 4/10 anonim válasza:
Nem fogod kibirni benne, kényelmeset válassz. Én mezitláb mentem az utcán ballagás után, kín volt.. :// szóval alaposan válogasd meg.. Mellesleg max 5centis telitalpú erős szandálosat ajánlok, én olyat vettem csak kiderült, hogy elrontották a gyárban.. Szóval keress csak:)
2015. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tehát gyorsan venni kellett másikat, de az szörnyű volt..:)
2015. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

hm szép a cipő, de pl nekem 36-os a lábam, és szerintem nagyon csinos rajtunk az ilyen minél inkább kerekített cipő :D hát ha alacsony vagy, akkor minél rövidebb a ruha annál jobb, mert nem nyel el, és nem nézel ki úgy, mint aki egy zubbonyt vett volna fel. (Persze extra mini se legyen, csak ameddig csinos benne a lábad). Ruha: én inkább erre szavaznék, mert egy nő legyen nőies. Ha viszont nem találsz addig, ami igazán tetszene, a fekete fehér se gáz. De amúgy szerintem azon szerencsések közé tartozok, akiken a szép erős színek is jól mtatnak. Most újra jön be a királykék, ha gondolod keress olyat. Vagy pasztelszíneket (bár ez az anyagtó lügg, hogy melyikben nem tűnt holtnak--->tapasztalat... :D)Az egybe fekete ruha az szerintem nálad is ilyen beválik, ha nem akarsz a színekkel variálni.

Viszont! Mivel ballagás, szerintem nagyon össze-vissza lennétek, ha mindenki mást találna ki... Célszerűbb lenne akkor fekete fehéret venni. Szerintem kérdezd körbe a többieket, ők hogy gondolják.

Smink: hát ahogy leírtad te is elég fehér vagy. Szájfénnyel én annyira nem is próbálkoznék, úgyis lefolyik stb... Inkább szemedet kéne kicsit jobban kiemelni, mivel zöld :D Esetleg felülre nem szeretnél tenni fekete csíkot? + szempillaspirál.

Ha szeretnél még kérni tanácsot írj majd nyugodtan. Remélem segítettem.

2015. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Igen, attól én is félek, hogy nehéz lesz órákat állni és sétálni ilyesmi cipellõben, viszont a telitalpútól a hideg ráz -.-" nagyon otrombává teszi szerintem a lábakat, bár tény, hogy kényelmes.Szóval vagy elkezdem "edzeni" a lábaimat vagy marad a balerina, ha nem találok egy kisebbet, de stílusosat.

Utolsó:hát nálunk az osztály kb. 100 felé húz, tiszta égés, az évfolyamtársaink vita nélkül megegyeztek egy csinos, visszafogott egyenruhában már kb. novemberben, csak mi vagyunk ilyenek, bár én is ellenkeztem rendesen, mivel a kedves magukat ultranõiesnek gondoló osztálytársaim a szokásos csöcskidobós köldökig dekoltált miniruhát erõltették neonrózsaszín (!) sállal.Szóval õk vmi. ilyesmit akarnak, a barátnõimnek az egyik fele nem tudja még, a másik fele meg azt mondta, azt veszi fel, amit én fogok, hogy ne kelljen vacakolniuk :D

Tusvonalat nem szeretnék, szép tud lenni, de nem 14 éveshez való szerintem, akkor inkább kicsit erõsebb szemfestéket tennék fel, ami még belefér, de kicsit látványosabb.A szempillaspirállal meg éppen barátkozom, az a baj, hogy ha felteszem, folyton parázom, hogy nem folyt-e le a szemem alá.Szerencsére hosszúak a pilláim, de persze a spirál szépen kiemeli :)

2015. ápr. 10. 21:57
 8/10 anonim válasza:
Én a telitalpút javaslom,de abból is valami elegánsabb változatot:) A szoknya ne legyen feszülős,szerintem combközépig vagy térdig érő A vonalú szoknyát válassz,az biztos jól fog állni:)
2015. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

hm, hát igen 14 évesen tényleg nem kéne :D Spirált szerintem csak oda akkor tegyél fel, és ha vége letörlöd, mert az tényleg szépet dobna szerintem.

Ruha: hát ha ilyen nagy balhé van, szerintem próbáljatok meg minél hasonlóbban öltözni, mint azok a nem is illetem jelzővel lányok. Legyenek akármilyenek, de ők egységesen lesznek. Meg kell próbálnotok, valami elegáns, de az övéjükhöz hasonló cuccot kitalálni. pl: ha még belefér, sálból ti kérjetek olyat, ami pasztelrózsaszín :D Meg gondolom a ruhájuknak lesznek jellegzetes vonásaik, és az alapján kitaláltok egy szolid verziót. Így nem lesz fura a nézőknek sem, meg később ti se bánjátok.

Cipő: ha nem bírsz benne járni, akkor vagy annyit csinálsz, hgoy magára az ünnepségre felveszed, és utána csere. De én általános iskolásként nem szerettem ilyenben kockáztatni, szóval akkor balerina cipő nyert. (szakközépben meg már nem jelentett gondot). Olyankor még nem gáz, ha nem viselsz magassarkút. De dob az összképen, szóval dönthetsz, hogy bevállalod, vagy nem :D (egyszer úgyis viselned kellesz)

2015. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sál nekik se lesz, mert legalább a nyakkendõnk megvan.

Hát próbálunk majd valami hasonlóságot mutatni, bár neonruhát nem fogok felvenni, az tuti.

Szürke nyakkendõhöz én ruhában leginkább egy feketét, fehéret vagy sötétkéket tudnék elképzelni.Csak az a gáz, hogy nagyon macerás ilyen alacsony lányra ruhát kapni, ami máson combközépig vagy térdig ér, az nekem már majdnem bokáig :( ingnek én fehér selyemfélére gondoltam max egy kicsi fodorral, szoknyából úgy látszik, az A-fazonra esküsznek többen :) ami a cipõt illeti, nem adom fel, és elgondolkozom esetleg a telitalpún is, mert szandálban speciel tetszik, csak nem tudom, az mennyire illik egy ballagásra.

2015. ápr. 10. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!