Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt adjunk ballagásra...

Mennyi pénzt adjunk ballagásra hugomnak?

Figyelt kérdés

Most újítottuk a házat és a spórolt pénzünk szépen elment. 20 000-re gondoltam.

Elég? Ráadásul anyámék sokkal jobb körülmények közt èlnek. Középsulis ballagás.


2016. ápr. 16. 20:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
85%
Szerintem bőven elegendő, de én nem ennek a kornak a szellemében élek, ahol lakodalmat szokás tartani már egy óvodai ballagásnál is, úgy hogy az én válaszom nem releváns. De ha logikusan közelítem meg akkor is addig nyújtózkodunk, amíg a takar. Tehát ha nem megy több, akkor nyilván nem.
2016. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen, mi is ennyit adtunk az unokahúgomnak. Nem azért mert többet nem tudtunk volna, hanem mert ez csak egy ballagàs. Én is tettem fel kérdést róla, és sokan a tízezret is elégnek találták. Ha nem lett volna éttermi ebéd én csak egy tízezrest adtam volna.
2016. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
96%
Bőven elég.Én 35000FT-ot kaptam ballagásra de telefont vettem belőle.
2016. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Én nem kaptam pénzt ballagásra, csak egy ebédet, szűk családi körben.
2016. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Bőven elég.
2016. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem tízezer is bőven elég, nem kell túlzásba esni. Ehhez még hozzájön egy csokor virág, az is legalább 5 ezer.
2016. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
20
2016. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
50%

Én az ezredforduló környékén ballagtam, de ez nálunk sosem volt divat. Talán 5000-et ha kaptam. Meg virágcsokrot.


Gusztustalan szokásnak tartom, épp mint a gyerekeknek húsvétkor locsolásért pénzt adni. Ahol tehetős a család, adnak akkor is, ha nincs ballagás, vagy megveszik a gyereknek, ami kell. Ahol erre nem telik, akkor mindegy, milyen esemény van. Nem fizetünk a gyereknek azért, mert félig meddig elvégezte az iskolát. Hiszen egyéb dolga sem volt.

Vagy ha már mindenáron pénz, akkor egy jelképes összeg, de nem ez az egymásra licitálás legyen, hogy minél többet. Én rosszul vagyok ettől, de tudom, hogy egy 18 éves ezt máshogy látja. Ő azt mondaná, minél többet.

2016. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%
En nagyon haragudtam mikor 10ezret kaptam. De atlagban 40-50ezret kaptam rokononkent. Kiveve nagyszulok toluk 100ezret kaptan.
2016. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Én három éve ballagtam, nem volt olyan régen, de én nem vártam el senkitől pénzt. Nálunk ez nem szokás. Kaptam egy csokrot, meg egy gravírozott bicskát amit eltettem emlékbe.
2016. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!