Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagásra vagy szalagavatóra...

Ballagásra vagy szalagavatóra illene elmennem?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves barátom ebben az évben végzős és szeretném meglepni azzal, hogy (a húgával előre lebeszélem természetesen) elmegyek vagy a szalagavatójára vagy a ballagására. Az lenne a kérdésem, hogy melyikre lenne illőbb elmennem és mit lehetne adni egy 18 éves fiúnak ilyenkor? Nem igazán tudom mi ilyenkor a szokás. :)

2016. szept. 3. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nagyon kedves barátod, akkor lehet, hogy a ballagására amúgy is meghív. De ha nem, akkor is arra menj el szerintem, mert az a jelentősebb. De ez csak magánvélemény, lehet másoknak a szalagavató fontosabb...
2016. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő olyan esemény, amire akkor illik elmenni leginkább, ha meghívnak. Ha egyiket sem említette még neked a barátod, akkor nem biztos, hogy szeretné, hogy ott legyél. :D

A szalagavató egy nagyobb rendezvény, több vendéggel, nagy flancolással, bállal, bulival, tánc, zene, stb. afterparty hajnalig.

A ballagás meg egy iskolai esemény, általában a közeli családtagok vesznek részt rajta, semmi extra, csak ácsorog mindenki az iskolaudvaron, amíg a diákok körbevonulnak, aztán a szűk család elmegy ünnepelni, ide barátokat nem szokás meghívni.

A szalagavatóra szerintem nem is tudsz elmenni, ha ő nem hív meg, mert (legalábbis nálunk így van a gimikben) meghívóval lehet csak bemenni.

Ballagásra nyilván szabadon elmehetsz, de ott viszont csak annyit fogtok találkozni, amíg váltotok 2 puszit, gratulálsz neki, odaadod az ajándékot, és kb. ennyi, több ideje nem lesz rád.

Azt adsz neki, amit akarsz. Amit szeret. Gondolom annyira azért ismered, hogy tudd, minek örülne. :D

A szokás az az, hogy a rokonság telepakolja őket csokrokkal, plüssökkel, lufikkal, meg persze otthon pénzzel. De csak a családtagok.

De még egyszer mondom, ballagáson/szalagavatón senkit nem szokás meglepni. Oda akkor mész, ha hívnak.

2016. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából a húgával már meg van beszélve a dolog, ő kérdezte hogy nem akarnám-e őt meglepni. Köszönöm a válaszokat! =}}}
2016. szept. 3. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre sem szokás csak úgy elmenni meglepetésként, csak ha meghívnak!!!

Nálunk szalagavatóra belépő is kellett és meg is volt határozva, hogy egy diák hány vendéget hív meg.

2016. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van!
2016. szept. 3. 21:51
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ha megkérdezed meghív.Ha nem akkor ne menj el mert szerintem mert bunkóság.De komolyan.Lehet hogy csak a csaladját akarja hogy ott legyen ne lepd meg mert rosszul is elsűlhet.Meg amúgyis nálunk kell a meghívó e belépéshez másokat be se engednek.
2016. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szalagavatóra meg van határozva általában, hogy hány embert hívhat. Oda kell meghívó.
2016. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!