Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Milyen kreatív módon oldanátok...

Milyen kreatív módon oldanátok meg, ha nincs pénzetek a ballagás utáni családi ebédre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs rá keretünk, hogy legyen családi ebéd. Otthon nem férünk el és az alapanyagokra sincs pénz. Étterembe végképp nem tudunk vinni senkit. 17 ember van meghívva a ballagásomra, minimum 14 el is fog jönni.

Azért kellemetlen a dolog, mert a barátom is meghívta a szüleimet a saját ballagására, viszont a barátomnak 2 testvére is van (plusz a szülők), és a nagybátyja csinálja a hajam, szóval az ő családját is illik meghívnom. Ez 9 ember, plusz a szűk családi kör.

Adjatok ötleteket kérlek, le vagyok törve.

18L


2017. ápr. 27. 17:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A fodrászt és annak a családját miért is kéne meghívni????


Akkor ne legyen ebéd, csak süssetek két kiló pogácsát, innivaló, beszélgettek és ennyi.


Már meghívtad őket ebédelni?

2017. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Èn idömben még nem esküvö szintü volt egy ballagás.


Barátom volt oly bátor, hogy az anyuci és apuci nélkül is eljött. Se az ö sem az én családom nem gondoltuk, hogy meg kellene hívni a barát egész rokonságát.

Ok, hogy a hajadat megcsinálja a nagybácsi, de minek meghívni?

Szóval 8 embert meg otthon is lehet fogadni egy kis lakásban is. Kérd meg a szük családot hozzon mindenki egy salátát, és valaki süssön egy fasirtot. Ennyi.


DE azért elég nagy szegénységi bizonyítvány a szüleidnek, hogy éveik voltak arra, hogy a ballagásodra készüljenek, és ennyit nem tettek meg érted. Nem egyik naprol a másikra lett a ballagás, gondolom évek óta tudják, hogy idén ballagnu fog a gyerek, félre kell neki tenni kb 10.000Ft-t az ebédjére.

2017. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szüleid nem tudnak fizetés előleget kérni és köv hónapban kicsit összehúzzátok magatokat?

Vagy valamelyik nagyszülő, rokon nem tud kölcsönadni?

2017. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
92%

Amúgy sokan nagyon könnyen mondjátok, hogy "Akkor minek hívtalak ennyi embert? Vagy hogy mondja meg mindenkinek, hogy mégsem lesz." Ez nem olyan könnyű emberek. Nem csak pik-pak és nincs ebéd meg ember sem meghivva.

Szerintem lehetne pl húslevest haztajibol vagy lehetne olyat, hogy nem ebéd hanem pl mindenki aki meg lett hívva hoz egy tenyérnyi süteményt és mindenki azt eszik amit szeretne. Más ötletem sajnos nincs. Ne szomorkodj remélem minden megoldodik. Szia

2017. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Akik azt írták, hogy minek hívok meg annyi embert, ha nem tudom megvendégelni őket:

Tudjátok, ez azért nem olyan könnyű. A nővérem terhes, egy gyerek sokba kerül, novemberben költöztünk új albérletbe és így is alig jövünk ki hónap végére anyagilag. A szüleim nagyon sokat dolgoznak, hogy el tudják tartani a családot, ahogy tudok én is dolgozni fogok hogy segítsek. A saját szalagavatóm összes költségét én fizettem a 3 évig kuporgatott nyári munkás fizetésekből, mert abban a hónapban 2 havi kaukciót kellett leraknunk az új lakásra.

Tehát lehet hogy nem vagyunk jó anyagi körülmények között, de azt gondolom, hogy egy ballagási ebédnek nem csak a "gazdagok" kiváltságának kéne lennie.


Nincs nagy családunk, de az országban szét vagyunk szóródva és ez egy olyan esemèny, amikor találkozhatunk és együtt tölthetünk egy kis időt.


Akinek nem inge, ne vegye magára.


Egyébként végül meg lett oldva a dolog, mert azon a szálláson van elég hely, ahol a rokonok fognak aludni, és öten vissza jeleztek, hogy biztosan nem tudnak eljönni, így valami egyszerű ebédet fogunk készíteni anyukámmal, ami anyagilag sem túl megterhelő.

2017. máj. 1. 22:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Legyen piknik az árokparton, aztán kész.
2017. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, nehéz életed van, mindenki keményen dolgozik, hogy boldoguljatok, de ez nem most kezdődött. Tavaly augusztusban is nehezen boldogultatok, a nővéred akkor is terhes volt. Tavaly szeptember óta tudod, hogy júniusban (vagy amikor van) ballagni fogsz. Ezt nem 1 hónappal ezelőtt tudtad meg. Ha már január vagy februárban is padlón voltatok, akkor nem kell úgy szervezni, hogy semmire nincs pénz.
2017. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Értem én,hogy nehéz.Mi se úszkálunk a pénzbe.De ha tudom,hogy nincs pénz,nem szervezkedek.Vagy,mivel gondolom nem most tudtad meg h ballagni fogsz,el kellett volna kezdeni valahogy spórolni.Ennyi.Nem rinyálni kéne.
2017. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy nincs rá pénzetek, de a kérdés, hogy minek hívtatok meg akkor ennyi embert ebédre?

Akkor csak magára a ballagásra kellett volna hívni őket, magára a műsorra, nem házhoz ebédre..Így valóban elég ciki, hogy nem tudtok semmivel szolgálni nekik.

Ha már így alakult, akkor én vagy lemondanám, vagy megpróbálnám kihozni olcsón.

Pogácsát tudtok otthon sütni fillérekből.Sajt meg ilyesmi nem kell rá, hogy még olcsóbb legyen.

Csinálni egy csontlevest sem sok pénz, gyakorlatilag azt a pár szem zöldséget és a tésztát kell megvenni. De tészát is lehet házilag csinálni, hátha úgy kicsit olcsóbban jön ki.

Főfogásnak mindenképp valamilyen krumplis-tésztás ételt tudok elképzelni. Ezek nem olyan drágák. Pl egy slambucot ki lehet hozni olcsón és nem is annyira uncsi kaja.

Szóval ne húst vagy ilyesmit, mert az tényleg drága lenne.

Desszertnek is valamilyen házi sütit olcsón kihozni. Sima kókuszgolyó sem drága, főleg ha csak kekszet kellene venni hozzá, gondolom kakaótok, tejetek,vajatok van otthon.

De szét kell nézni amúgy, hogy mi van otthon, mihez kéne kevés mindent venni.

És esetleg lehetne szólni a vendégeknek, hogyha tudnak akkor házi sütit vagy 1-1 üveg üditőt hozhatnak. Ez nekik sincs sokba és ti is megússzátok.

De szerintem mondani sem kell, ez alap, hogy vendégségbe nem állítunk be üres kézzel.

2017. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azért azt érdemes előre egyeztetni, hogy a szállodába mehetnek e plusz emberek és vihettek e oda be kaját.
2017. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!