Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Rajtam kívül mindenki komoly...

Rajtam kívül mindenki komoly ajándékot kap nyolcadikos ballagásra?

Figyelt kérdés
Most fogok ballagni, nálunk ebből nem lesz családi ünnep. A szüleim meg az itthon lakó két iskolás tesóm jön, a kollégista bátyám meg a két felnőtt testvérem nem is tud jönni, mert munkanapon lesz. Nekem ez így rendben is van, előtte egy héttel úgyis lesz családi összejövetel. Ajándékot nem várok,amúgy is megvan mindenem. Csak az osztálytársaim előtt kellemetlen, akik azt tárgyalják, ki milyen laptopot meg drága telefont kap. Ti ezt hogy oldanátok meg? 14/l

2017. máj. 14. 14:51
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
74%
Ha rákérdeznek, egyszerűen mondd, hogy nálatok ilyesmikre nem szokás ajándékozni. Egyébként szerintem is hülyeség, egy általánost elvégezni azért nem akkora cucc, hogy laptop meg telefon járjon érte. Mi anno meg sem ünnepeltük, hazajöttünk és kész. Ha jól emlékszem, egy fagyit ettünk hazafelé. A gimis ballagásomon is egy bográcsolás volt, sőt a diplomaosztómon is.
2017. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, ezt mondtam én is. Nálunk is max. egy fagyizás lesz hazafelé. A tesóim közül kettőnek ballagása sem volt, mert ők 6 vagy 8 osztályos gimibe jártak, járnak, szóval miattuk sem lenne igazságos.

Csak a többiek az osztályban hetek óta ezt tárgyalják, hogy ki mit kérjen.

2017. máj. 14. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Annak kell nagy ajándék, akinek nagy kihívás volt a 8 általános elvégzése.
2017. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát nekem nem volt az... egy négyesem lesz, a többi ötös

Budapest belvárosába fogok járni gimnáziumba, az egyik ELTE gyakorló iskolába vettek fel.

2017. máj. 14. 16:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Gratulálok, sok sikert!
2017. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Én is most fogok ballagni és én sem kapok semmi különöset, nagymamám talán süt egy sütit,de ennyi.
2017. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én jövőre fogok ballagni de ilyenre ajándékot adni nálunk sem szokás.Meg húsvétra, névnapra stb.-re se, emiatt én is érezem már magamat kellemetlenül de csak el kell engedni.Amikor nővérem ballagott akkor sem volt semmi hazajöttünk a ballagásról és annyi nem jött el a rokonság meg semmi.De tavaly a nővérem szalagavatóján is csak ennyi volt akkor sem tartottunk bulit meg nem jött el a rokonság.
2017. máj. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam semmit. A rokonaim eljöttek, de csak bunkóztak velem. Ez régen volt, de három ajándékra emlékszem, amit az osztálytársaim kaptak:

* kocsi

* tetoválás

* kutya


És még csak nem is a leggazdagabb gyerekek voltak. Nagyon szarul esett nekem, de csak mert ők kaptak valamit, én meg nem, de nem hisztiztem. Azzal volt a bajom, hogy nem olyan csokrot kaptam, amilyet szerettem volna, hanem egy rondát, csak mert anyámnak nem tetszett az elképzelésem.

2017. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Nem,egyáltalán nem gázos. :) Ha zavarna,gondolj arra,hogy jövőre úgyse fogsz ezekkel az emberekkel egy osztályba járni.A többségük gondolom vagy nagyon elkényeztetett,újgazdag gyerek,vagy szegényebb,de megpróbálnak neki otthon valami divatos cuccot venni,hogy ő is menőzhessen.Jól mondják,az ilyen csak annak való,akinek nagy nehézséget okozott 8 általános elvégzése xD .Én nyolcosztályos gimibe járok,de jövőre elmegyek,ballagásom se lesz,meg én se fogok ajándékot kapni,egyedül rokonok,barátok gratuláltak,mivel engem is egy nagyon jó gimibe vettek fel.Egyébként sok sikert az új sulihoz! 14/L
2017. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én sem fogok semmi nagy ajándékot kapni, csak virágot meg anyu süt valamit. Én majd a két nagybátyám és a családjukat, mamáékat, és keresztanyumékat hívom meg. Ja és ugye apuék lesznek még. Ballagás után lesz egy közös vacsi, mert ugye délután lesz.

Amugy gratulálok a sulihoz, és sok siker!!

14/L

2017. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!