Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Rajtam kívül mindenki komoly...

Rajtam kívül mindenki komoly ajándékot kap nyolcadikos ballagásra?

Figyelt kérdés
Most fogok ballagni, nálunk ebből nem lesz családi ünnep. A szüleim meg az itthon lakó két iskolás tesóm jön, a kollégista bátyám meg a két felnőtt testvérem nem is tud jönni, mert munkanapon lesz. Nekem ez így rendben is van, előtte egy héttel úgyis lesz családi összejövetel. Ajándékot nem várok,amúgy is megvan mindenem. Csak az osztálytársaim előtt kellemetlen, akik azt tárgyalják, ki milyen laptopot meg drága telefont kap. Ti ezt hogy oldanátok meg? 14/l

2017. máj. 14. 14:51
1 2
 11/14 anonim válasza:
70%
Úgy gondolom elég jól szituált családod van(ha megvan mindened), ezt szerintem az osztálytársaid is látják. Pont ezért nem kell magad rosszul érezni előttük mert nem kapsz semmit. A ballagásaimra én se tudtam mit kérni, és nekem pénzt adtak, persze nem kell sokra gondolni. De szerintem kérhetnél valami nem tárgyilagos dolgot is, pl koncert jegy vagy bármi ami érdekel,(szépségszalon, vagy tudjamisén minek örülnél)
2017. máj. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Az utolsó kommenthez annyit fűznék hozzá, hogy nem arról van szó, hogy nem tudnék mit kérni, hanem arról, hogy nálunk nem szokás a nyolcadikos ballagásra ajándékot kapni, és az az, amit az osztálytársaim furcsának tartanak.


A szokásos dolgok (telefon,laptop) nem vonzanak, van telefonom, nem a legújabb, de jó az, ami van. Laptopom nincs saját, nem is hiányzik, ha kell valami, odaülök a nappaliba és bekapcsolom a közöset.


És kutyám is van :)

2017. máj. 17. 21:38
 13/14 anonim válasza:
100%

Menőzzenek a drágák..

Koncert vagy bármilyen színházi előadást már régóta szeretnél megnézni, szerintem klasz ajándék az is.

És ha Te azt szeretnél, mi közük az osztálytársaknak ahhoz??

Laptop, telefon meg nem létfontos akármennyire is internetes világban élünk.

Internetezésnek, otthon, és a suliba a helye. Miért kell villogni okos telefonnal??

Láttam pár tabletező fiatalt, hosszában elrepedt képernyővel. Nem szép látvány. Gondolom leejtette...

És még valami! Legfőbb az egészség, látod akiket szeretsz.

2017. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is volt 8.-os ballagásom, mert 8osztályos gimibe jártam :D.


Anno nálunk az ilyen laptop / iPhone 10 évvel ezelőtt a végzős ballagásra sem volt divat... bár mondjuk itt tényleg 8osztályos gimiről volt szó, elit gimi (nem azt tekintve, hogy milyen gazdagok járnak oda, hanem a diákok hozzáállása alapján), jól nevelt és tanulni akaró gyerekekkel. Egy srác kapott autót, de hát ő alapvetően el volt kényeztetve.


Én kaptam rokonoktól pénzt, egy ezüst karkötőt, egy nyakláncot meg egy könyvet... összesen nem annyi értékben, mint egy laptop. A végzősre.


De ma már lassan húsvétra is iPhone-t meg házimozirendszer kapnak a kölykök :(.

2017. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!