Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Lesz vmi következménye annak,...

Lesz vmi következménye annak, ha nem megyek el a ballagásra?

Figyelt kérdés

12.es ballagás.


18L


(A 8. Ballagás életem egyik legrosszabb napja volt + ki nem állhatom az összes ilyen képmutató ünnepséget...)



2019. ápr. 16. 22:39
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Bizonyítványt tényleg ott adják át? Ha nem megyek el, akkor másnap átvehetem?
2019. ápr. 17. 00:45
 12/27 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá, hogy az vasárnap :D Akkor előtte átvehetem/valaki átveheti helyettem?
2019. ápr. 17. 00:47
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Már erre sem emlékszem pedig csak 6 éve volt :D úgyrémlik a gimis bizonyítványt igen, mi tarisznyát kaptunk még, meg az államtól valami könyvet.

Az érettségi bizonyítvány nyilván később került átadásra, miután meglettek az eredmények. De az egy kb 2 órás dolog volt, csak az osztály és a minket tanítók körében. Ünneplő, tanárok gratuláltak, tettek pár kedves megjegyzést az eredményekkel kapcsolatban, majd mentünk haza.

2019. ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
És arra nem emlékszel, hogy mi lett azoknak a bizonyítványával, akik nem voltak ott (pl. lebetegedtek vagy ilyesmi)?
2019. ápr. 17. 00:56
 15/27 anonim ***** válasza:
Tényleg, az érettségi az később van; akkor lehet, hogy soron kívül aznap is oda tudja neked adni az ofő. És akkor te is külön már mint a többiek érettségikor csak az érettségis bizonyítványt vennéd át, az ofő meg mondjuk a nap elején odaadta volna már a bizonyítványodat; vagy lehet, hogy éretts.biz. osztás mindenkinek után, tehát azt követően. De közben is van még ügyelet, meg a többi osztálynak órái, végzősöknek még ugye konzultáció is, aki akar, bemehet, meg vannak adva az időpontok, hogy mikor van bent az adott tanár.
2019. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én ballagásomkor meg szalagavatómkor beteget jelentettem. Utálok ilyeneken lenni.
2019. ápr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
100%
Nem lesz semmi, én sem voltam, sosem szerettem az ilyen ünnepségeket. Mindenki azt mondta bánni fogom, azóta sem bántam meg soha, pedig már 15 év eltelt :D
2019. ápr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem neked az a problémád, hogy a családodból senki nem foglalkozik veled, valoszínü senki nem menne el a ballagásodra és ezért nem akarsz elmenni.


Pl nekem nagy családom volt, akik iszonyat sokat foglalkoztak velem. Esélyem sem lett volna a ballagást kihagyni. Csala´dom velem örült, hogy befelyeztem a középiskolát stb... Ha én akartam volna a ballagást megúszni, akkor itt nem ez a kérdés állna, hanem, hogy tudom anyámat lebeszélni a ballagásról.


De téged az iskola szempontjából érdekel ez a kérdés, ezek szerint nincsen egyetlen családtagod akit ez a ballagás érdekelne. ìgy félsz elmenni, mert tudod, hogy ott fogsz egyedül állni, míg nézegetheted a többi gyereket akiknek ott a csládja, barátai, ezer ajándékkal elhalmozzák, és együtt örülnek vele.


Nincs senkid akit megkérhetnél, hogy menjen el veled? Pl nagyszülö?

Èn azt mondom, hogy szard le a családodat, és gondolj arra, hogy te is képes voltál a középiskolát befelyezni, te is vagy olyan jó mint a többi osztálytársad ott, te is büszke lehetsz arra amit elértél. Ès ehhez nem kell más csak te, hogy ennek örüljél.

2019. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
100%

Az iskola lényege, hogy a tananyagot megtanuld, teljesítsd a követelményeket. Ezen kívül semmi másra nem volna szabad kötelezniük. Nyilván a fegyelmet is elvárják, tehát az órákat ne zavard a viselkedéseddel. Ezen kívül nem gondolom, hogy az iskola bármi mást is elvárhatna a tanulóktól. Tanulni megyünk oda, ennyi.


Utólag, most a kérdést olvasva, bánom, hogy én nem próbáltam kibújni a középiskolás szalagavató és ballagás alól. Pedig már előre is utáltam, közben is utáltam. Azóta se bánnám, ha kimaradt volna. Eleve be se tudtam illeszkedni az osztályközösségbe, mindig magányos voltam az iskolában, ezen kívül szorongó, visszahúzódó. Nagyon nem hiányzott, hogy ott a színpadon bohóckodjak sok vadidegen ember előtt az osztálytársakkal, akik kb. semmit nem jelentettek nekem.

A családban sem volt túl jó a helyzet akkor, két költözés között álltunk abban az időszakban, nem éppen értették meg egymást a családtagjaim akkortájt, és néha a feszültség rajtam csapódott le, pl. anyám az érettségim előtti napon ott bőgött az orrom előtt, hogy milyen rossz neki, meg én sem vele foglalkozom.


Okos vagy, kérdező, hogy a saját igényeidet így meg mered fogalmazni. Állj is ki amellett, amit szeretnél, nem ártasz azzal senkinek. A tanulmányaidat teljesítetted, ezért van az iskola, nem a ballagásért. A bizonyítványod miatt ne aggódj, valahogy muszáj lesz eljuttatniuk hozzád. Ha máshogy nem, postán elküldik. Ezen már semmi nem fog múlni.

2019. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi következménye. de szólj azért az ofődnek, hogy nem leszel ott. bizonyítvány nem csak ballagáson lehet átadni :D szép is lenne ha nem adnák ki máskor. középiskolámban nem tudom hogy volt, de az egyetememen ha valaki nem ment el az átadóra, akkor utána be kellett menni és odaadták a diplomát (de csak az esemény után)
2019. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!