Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nem ünnepelik a magyarok...

Valaki oszt csá kérdése:

Miért nem ünnepelik a magyarok a hallowent?

Figyelt kérdés
Miért nem ünnepelik a magyarok a hallowent ? Pedig tök jó lenne .

2019. okt. 3. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Egy csomó helyen ünneplik, bár a magyar nép általában elég ellenálló az idegen szokások, hagyományok ünneplését illetően. Viszont figyeld meg, mindjárt jönnek a "mert ez egy hülye amerikai ünnep" kommentelők, akik még azzal sincsenek képben, hogy az ünnep kelta és Írországból származik és kicsit sem amcsi.
2019. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Mert idehaza nincs hagyománya, nálunk a halottak napja van helyette. Azt meg odaát nem ünneplik.
2019. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
74%
Mert itt a halottak napja egy kevésbé vidám eseménynek számít. Elég hülyén venné ki magát ha előtte levő nap halloween -eznének az ember. Teljesen más kultúra. De szerintem kifejezetten visszatetsző,hogy páran elkezdték "ünnepelni" divatból meg majmolásból úgy,hogy az emberek nagy része ilyenkor az elvesztett szeretteire gondol nem pedig vicceskedni szeretne.
2019. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Azt a részét nemigazán értem a Halloween-nek amúgy, hogy oké, beöltöznek mindenféle rémségeknek, de miért csokit, cukrot kunyerálnak? A klasszikus irodalomban erre semmiféle utalás nincs: mihez kezd egy zombi, kísértet, vempájör az édességgel? :D
2019. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
mert ez nyugati ünnep
2019. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon a halloweeni szokások a 2000-es évek elején kezdtek elterjedni, rekvizitumai főleg a gyermekek és egyetemisták körében népszerűek. Mára a jelmezkölcsönzők számára kiemelkedő üzletet és nagy forgalmat jelent, a vicsorgó töklámpás által jelképezett angolszász népszokás eltorzított magyarországi változata, bár megjelenését bőven éri kritika is. A mára már elüzletiesedett, hagyományos angolszász ünnep alapvetően amerikai filmekből, képregényekből és gyermekeknek szóló könyvekből vált ismertté Magyarországon. Sokan valódi hagyományok és előzmények nélküli divatnak, a magyar kultúrközegben idegennek, és néhány horrorisztikus kellékét visszataszítónak tartják.
2019. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Nincs hagyománya itthon.
2019. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Jó lenne igen, de Magyarországon Mindenszentek/halottaknapja van
2019. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 qkker1 ***** válasza:
85%

"hogy az ünnep kelta és Írországból származik és kicsit sem amcsi.

"


Ez igaz, de az amcsik csináltak belőle bizniszt.

2019. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Halloween, Mindenszentek és Halottak napja három különböző napra esik.

Húsvétkor Jézus kereszthalálára emlékezünk, de ez senkit nem tart vissza attól, hogy pár nappal később a rokonai pénzén jól berúgjon. Szóval szerintem az, hogy ne bohóckodjunk két nappal egy szomorúbb nap előtt, nem igazán megalapozott érv. Arról nem is beszélve, hogy ismerősi körben úgy vettem észre, sokkal inkább megvisel mindenkit a kerek évforduló, mint a Halottak napja.

Amúgy meg november 1 az ünnepnap, Mindenszentek (NEM Halottak napja), ami a megdicsőült egyház ünnepe, egyáltalán nem egy szomorú esemény, szerintem ezt kéne alapul venni. Az más kérdés, hogy kb minden második ember azt hiszi, hogy nov 1 Halottak napja.

Nem mintha annyira szorgalmaznám a Halloween megtartását, de fanyalogni rajta szerintem felesleges hiszti.

2019. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!