Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért haragudnak rám sokan,...

Miért haragudnak rám sokan, amiért úgy döntöttem, mivel bántalmaztak engem az iskolai évek alatt, én nem megyek el a saját szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Teljesen őszintén megmondom, nagyon rossz osztályom van. Rengeteget bántottak engem és zaklattak. Csak azért nem hagytam még el az iskolát, mert már úgyis az utolsó, negyedik évemben vagyok ott és szeretem az ottani tantárgyakat. A tanárok közül sok embert szeretek, sokan megértőek és toleránsak velem. Viszont a diáktársaim nagyon gonoszak voltak velem, mert "más" vagyok, mint a többi. Annyi a "baj" velem hogy meleg vagyok és ezt nem tudják tolerálni, elfogadni, kevés kivétellel. Úgy egyébként is elegem lett Magyarországból és az itteni gyűlöletből a meleg emberek iránt (az utolsó csepp nálam a pohárban Kövér László gyűlöletbeszéde és a Coca-Cola szivárvány plakátbotrány volt) amint elvégeztem az iskolát, én elköltözöm Franciaországba és soha nem fogok visszatérni. (A francia nyelvet már beszélem középszinten, de a cél az emelt. Ezen dolgozom hogy jobban tudjam a nyelvet.)


Szeretném csendesen, visszafogottan jelezni hogy haragszom amiért bántottak engem, ezért nem megyek el a saját szalagavatómra, még nézőként sem. Semmilyen formában nem leszek ott. Közöltem is a tanárral és mindenkivel, hogy ha mégis megkapom a szalagot valahogy, valamikor, én sohasem fogom viselni és a táskámra, kabátomra sem fogom tenni, hanem otthon elteszem egy fiókba. (Legalábbis ezt mondtam, hogy eltenném otthon egy fiókba, egyébként én kidobnám a kukába azonnal.) Azt is közöltem mindenkivel, hogy nem kérek fényképeket az eseményről vagy bármi emléket. Ha kapnék, azt is "elraknám otthon egy fiókba", egyébként kidobnám a kukába.


Mégis miért haragudnak rám a döntésem miatt? Ők bántottak engem 4 évig és még ők vannak megsértődve? Ez az én életem és az én szalagavatóm, ha úgy tartja kedvem akkor nem megyek el még nézőként sem, így is fogok tenni.


2019. dec. 14. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen igazad van. Én ugyan nagyon szerettem a középiskolát, de az általános borzalmas volt. Soha nem fogok egyetlen osztálytalálkozón se megjelenni. Ezt említettem már pár embernek, és ők is furcsán néztek rám emiatt. Nem is értem, ők piszkáltak évekig, és még nekik esik rosszul, ha nem megy valaki egy közösségi eseményre? Sz*rd le őket, ne menj.

(Egyébként pedig nem mindenki gyűlölködik a melegekkel kapcsolatban, nekem semmi bajom veletek, miért tartozna az rám, hogy Te, vagy éppen XY kivel éli a SAJÁT életét? Értelmetlen számomra, hogy az osztályodban nincs legalább egy olyan ember, aki hasonlóan látná a dolgokat, na mindegy..)

2019. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem szeretnek téged, te miért foglalkoznál velük? haragudnak rád? kit érdekel? őket se érdekli hogy te is haragszol rájuk.
2019. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy haragszanak, mert gondolom nem is értik, hogy bántottak téged. Engem aztán nem bántottak, mégsem kedveltem az osztályom, már bánom, hogy elmentem az avatóra, semmilyen élményre nem akarok pedig emlékezni róluk.

Utána viszont nem maradtam, félig megnéztem a táncot, amint lehettem leléptem. Semmiről se maradtam le. Viszont: háromnegyede lány azért táncolt csak, mert muszáj volt, hogy az anyjuk örüljön. Szóval sokan nem örömükben mennek el.


Én megértem a döntésed, és sokáig nehéz lesz feldolgoznod ezt a haragot, de meg fogsz ismerni olyan embereket, akik elfogadnak, ha nem állsz szemben a világgal :)

( A legjobb barátom is meleg, szóval átérzem a helyzeted.)

2019. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg miért foglalkozol vele, hogy mit gondolnak?
2020. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!