Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy idén a...

Elképzelhető, hogy idén a járvány miatt nem lesznek diplomaosztók sem?

Figyelt kérdés
Idén államvizsgázom és mióta elkezdtem az egyetemet a diplomaosztómat várom, de most megfordult a fejemben hogy lehet, hogy a járvány miatt elmarad majd. :( Elképzelhető, hogy ez tényleg így lesz, vagy van rá valami halvány remény, hogy a diplomaosztók már meg lehetnek tartva? Június végén vagy július elején lett volna eredetileg. Nagyon elszomorítana, ha nem lenne megtartva, mert azért az nagy dolog, hogy ünnepélyesen talárban kiállhat az ember és személyesen a dékántól veheti át a diplomáját, amiért évekig tanult. Kíméljenek kérlek az olyan megjegyzésektől, hogy van ennél nagyobb probléma is, én is tudom, hogy van, de azért még szomorúak lennénk sokan, ha nem lenne.

#egyetem #járvány #ünnepség #koronavírus diplomaosztó
2020. ápr. 23. 00:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Akkor készülj rá lelkiekben, mert erősen valószínű, hogy nem lesz. Pont most hozták a rendeletet, hogy a posta is kézbesíthet diplomákat, nyilván kitalálható miért.
2020. ápr. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Első: az a nyelvvizsga miatt beragadt diplomásokra vonatkozik, akik most akarják átvenni járvány alatt. Nagy valószínűséggel nyáron már oldanak ezeken a szabolyokon
2020. ápr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg így lesz. Nekünk júni 8 az államvizsga, és azt is online tartják meg.

Ha a vizsgák nem lesznek megtartva, akkor a diplomaosztó sem.

2020. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy nem lesz. Nem is értem hogy merülhet fel valakiben az hogy egy ilyen értelmetlen eseményt megrendeznek egy járvány kellős közepén. De ha még lecsengőben is lesz addigra akkor sem fognak kockáztatni.
2020. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy milyen egyetem. Nálunk pl. nem lehet a szakmában praktizálni a "szertartás" nélkül, mert nem diplomaosztó, hanem doktorrá avató szertartás van. Ez nem kihagyható, ezért megvan már a protokoll, ha jól láttam a honlapon, hogy hogyan tartják meg. Elmaradni nem fog, mert nem tud, de esélyes, hogy itt is pont az ünnepélyessége csökken le a leglényegesebbre (eskütétel bizottság előtt, nézők és tömeg nélkül).


Hogy ott, ahol nincs ennek igazi jelentősége, mit csinálnak, azt nem tudom.

2020. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%
Elég érdekes lesz, mert 1000 beteg miatt, plusz harminc fokban, amikor a lélek is kiszárad, nemhogy egy nyavalyás vírus, áll a világ. De ha ezt mondták az okosok, akkor csak álljon.
2020. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
hát ez van. én is készültem a diplomaosztómra. nem volt. nem a járvány miatt, ez több éve volt. nem esett jól, de mit tudtam tenni. valószínűleg neked se lesz. így jártál (meg még több1000 ember)
2020. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ezt értelmetlen eseménynek nevezni, mikor egyáltalán nem az. Az egyetemi tanulmányok ünnepélyes lezárása, amikor ott van az egész család és kiállhat az ember a vezetőség elé, hogy átvegye a diplomáját, amiért megdolgozott. Nem tudom mi ebben az értelmetlen. Én nagyon szomorú lennék, ha elmarad a, mert első óta erre készülünk, tavaly már úgy néztük a videót meg a képeket, hogy idén már mi jövünk. Nyilván a család meg tudja azt is ünnepelni valamikor, ha postán jön a diploma, de nem ugyanaz azért. Azt az érzést hogy kiállhat az ember és személyesen veheti át a diplomáját a dékántól nem pótolja semmi.
2020. ápr. 23. 11:35
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem kellene bunkónak lenni. Ez egy olyan esemény ami pótolhatatlan az ember életében, nyilván való hogy csalódott lennék ha így alakulna. Ahogy az is, hogy remélem, hogy mégis lesz.
2020. ápr. 23. 11:37
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nem kellene bunkónak lenni. Ez egy olyan esemény ami pótolhatatlan az ember életében"

igen, én is ezt érzem. én is csalódott voltam mikor közölték hogy az én karomon nincs keresztfélévben diplomaosztó, de a másik karnak van. nekem is rosszul esett. nem tartottam fairnek. de mit tudtam tenni? semmit. tűrni tudtam.

2020. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!