Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit vigyek ajándékba a távoli...

Mit vigyek ajándékba a távoli rokonom esküvőjére?

Figyelt kérdés

Nem fiatalok, tehát konyhai cuccot nem vinnék. Italból, édességből nem tudom, hogy mit szeretnek.

Valószínűleg a gyerekükre is figyelnem kell, mert lehet, hogy nem tud eljönni az xy rokon, aki vigyázni szokott a gyerekre. Viszont mégsem szeretnék üres kézzel menni, mert egyrészt lehet nem is kell babyszitterkednem, másrészt nyilván az is pénzbe kerül, amit megeszem/megiszom.



2020. aug. 9. 15:10
 1/7 anonim válasza:
100%
Pénzt vagy vásárlási utalványt.
2020. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt.
2020. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyit?
2020. aug. 10. 06:38
 4/7 anonim válasza:

Pénzt.

Ha tehetős vagy, akkor 100.000 Ft körül.

Ha kevésbé engedheted meg magadnak a kiköltekezést, akkor 20.000 és 50.000 Ft. között.

Általában a házasulandók bármennyinek örülnek (nem fognak megszólni bármennyit is adsz, hiszen ajándék).

2020. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában kb. 20 ezer forint/fő. De nyilván attól függ, hogy mennyit engedhetsz meg. Ne költekezz ki nagyon egy esküvő miatt.
2020. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pénzt.

És ez általában oda-vissza (viszonossági) alapon történik.

Amikor majd te házasodsz, akkor nyilván te is visszahívod őket és ők viszonozzák a nászajándékot.

Annyit adj, amit megerőltetés nélkül elbír a pénztárcád.

2020. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pénz a legjobb, azzal nem tudsz mellélőni.


Mi esküvő utáni nap néztük meg a nászajándékokat, hogy őszinte legyek pár óra múlva nem tudtam volna megmondani, hogy kitől mennyit kaptunk, pedig elég kicsi esküvő volt. 1-1 kimagaslót és ki"alacsonyodót" jegyeztem meg, de pár nappal később már azt se tudtam. Mindezzel csak azt szerettem vna mondani, hogy úgy vigyél, amit a pénztárcád megenged. (Ha megteheted azért olyan 20000/fő kb, hogy a vacsit biztos fedezd)

2020. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!