Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan kell belekezdeni egy...

Hogyan kell belekezdeni egy esküvő megtervezésébe?

Figyelt kérdés

Gondolok itt helyszíntől kezdve a vendégekig.Kit illik és kit kell meghívni?

Ruhát varratni szeretnék mert az izlésemnek megfelelőt sem láttam sehol.Mikor kell kezdeni megvarratni?Mennyi időbe telik?

Nem akarok hagyományos esküvőt egyik félről sem vagyunk annyira jóban a rokonokkal.Párom nem tartja a kapcsolatot a szüleivel ezért nem akarunk nagycsaládos lagzit,sajnálnám ha elbucsuztatnának a szüleimtől neki pedig nem lenne ott senkije.

Milyen ételeket szolgáljanak fel?Legjobb barátnőm vegetáriánus.

Svédasztalos esküvővel tapasztalatok?

Esküvői ruha:Mennyire elfogadott ha egy egyszerű letisztult hófehér ruhának fekete szallag van a derekán?

Tudom az idősebb rokonok majd megszólják de szeretném ha olyan lenne az esküvő mint ahogy megállmodtam.

Ti kötöttetek kompromisszumot az esküvőtökkel kapcsolatban pl a rokonság miatt?

Példának okáért olyanra gondolok,hogy legyen a torta csokis mert azt sokan szeretik,legyen a ruha hófehér mert a nagama majd megbotránykozik ha tört fehér,hozza a gyűrűket a rokon gyereke mert az úgy cuki.

Pl én nem akarok kis menyasszonyi ruhában futkározó gyerekeket,lehet furcsa vagyok de nekem ez nem jön be és a páromnak sem.

Vonatozni mert az a hagyomány meg seprűt ugrani,tányért törni stb.

Nálatok ez hogy volt?


Ha leszólni akarsz lécci ne is írj.Tudom,hogy fura vagyok ilyen téren de nem állok be a sorba csak mert hagyomány.



2020. okt. 5. 20:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

(9-es vagyok)

A 10-es javaslataihoz még hozzátenném, hogy vannak olyan helyszínek, ahol megengedik azt, hogy vigyétek a piákat. Ezen iszonyú sokat lehet spórolni, mert az éttermi haszonkulcs sokszor többszáz%.

2020. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha van rá pénzetek, keressetek egy ceremóniamestert vagy találjatok egy rendezvénytermet (Tata - Pálma rendezvényterem), ők mindent elintéznek.
2020. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat.
2020. okt. 6. 16:48
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam olyan esküvőn, ahol a vendégek kb 10 %-a vegetáriánus volt. A pincérek mindenkitől megkérdezték, hogy normál, vagy vega menüt kér-e.


A svédasztalos megoldás egyrészt drágább, másrészt ha vannak a vendégek között kisgyerekes anyukák, nekik kicsit fárasztó lesz minden gyereküknek a svédasztalról hozni kaját. Főleg magas sarkúban. Szóval nem ajánlom.


Egyes menyasszonyi ruha szalonok vállalnak ruhavarrást , én ilyen helyen varratnék. A fekete övvel nincs semmi gond, évek óta trendi az ekrü, a kissé színes és színekkel kombinált ruha is.


Csak még egy infó: a hétvégi szertartás több tízezerbe kerül, pénteki napon azonban majdnem minden házasságkötő terem ingyenes. (Az önkormányzatok kötelesek biztosítani egy ingyenes napot, ami az ország nagy részében a péntek.)

2020. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!