Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre kevesebb...

Szerintetek is egyre kevesebb az egyházi esküvő?

Figyelt kérdés
Baráti és családi körben is úgy látom, a polgári esküvőt lagzi követi, egyházi esküvőt nem tartanak. Volt olyan barátnőm, aki azért nem tartott, mert nem volt vallásos, megint más a szülei tönkrement házassága miatt nem. Ti hogyan látjátok?

2021. jan. 31. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem komolyan vallásos, annak miért kellene egyházi esküvö??? Ilyen esetben csak bohóckodás!
2021. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én hívő vagyok, tehát valószínűleg több hívő barátom van, mint egy ateistának, de nálunk nem ez a jellemző. Amióta felnőtt vagyok és figyelek ilyesmire, azóta az ismerőseimnek kb. ugyanannyi százalékánál van csak polgári házasságkötés, és nagyjából ugyanolyan részüknek van egyházi esküvője is, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.
2021. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nekem minden ismerősöm, rokonom tartott egyházi esküvőt is, akkor is, ha nem is volt vallásos
2021. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi templomunkban egyre több! Már jó pár éve..
2021. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én rokonságomban pont az a jellemző, hogy csak egyházi esküvő van, pontosabban van polgári is, de az előtte, egy hétköznap, oda nem hívják a násznépet.


Lehet, hogy az életkorod miatt látod így: most már a barátaid, ismerőseid is nagyrészt idősebbek, és ők esetleg kevésbé akarnak egyházi esküvőt, vagy nem lehet nekik, mert ez már a második házassága valamelyik félnek.

2021. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokszor divatból van csak egyházi esküvő, meg hogy milyen szép.

Szerintem aki nem vallásos , annak nem is kell. Illetve lehet két különböző vallású is mint nálunk, az meg még macerásabb is.

2021. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!