Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvői szertartásra...

Ha csak esküvői szertartásra hívnak meg Titeket, lakodalomba nem, hogy veszitek, illetve el szoktatok menni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a mostani helyzetre értem, hanem a víruson kívüli időszakra.

Ha valaki meghív Titeket úgy az esküvőjére, hogy az utána következő lakodalomba nem vagytok hivatalosak, attól még elmentek? Mennyire bántó ez Nektek? Esetleg így is megtiszteltetésnek veszitek, hogy így gondolnak Rátok?

Ami engem illet, attól függ, milyen közeli viszonyban vagyok az illetővel. Ha családtag, közeli rokon hívna meg így, akkor rosszul esne. Barátoknál attól függ, hogy a többi barátjukat meghívják e, ha igen, de engem kihagynának, akkor ugyancsak rosszul esne, legalábbis ha közeli a viszony. Ugyanakkor ha az anyagi lehetőségeik miatt csak a család fér bele, és másokat nem hívnának meg éppen ezért, azt teljesen megértem.

Ha valaki nem annyira hozzám közel álló, akkor értelemszerűen nem zavar, ha csak esküvőre hív.



2021. jan. 12. 16:37
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
33%
Nem járok esküvőre.Probléma megoldva.
2021. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
ha a bulira nem hívnak csak a száraz részekre, akkor nem megyek.
2021. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem kaptam még igy meghívót. De ha kapnèk, valószínűleg az àltalad felsorol èrvek döntenènek. Hogy mi az oka, barát vagy rokon. Nemrég volt a testvèrem lagzija, virus előtt, ők sem hivtak így senkit.
2021. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer kaptunk meghívást csak szertartásra, ráadásul úgy, hogy a szertartást követő vacsorát és lakodalmat hibajavítóval leecsetelték a meghívónkon... nagyon gáz volt. Megköszöntük a nagyszerű lehetőséget, de nem mentünk el.

Úgy vagyok vele, ha nem tartanak annyira közelinek, hogy a lagziba is meghívjanak, akkor inkább megspórolom magamnak az erre szánt időt és pénzt.

Másokat talán nem zavar ennyire, de én kínosan éreztem volna magam közben és utána hazafelé menet is, az biztos.

2021. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Én egyszer kaptam, nem mentem el. Ki ne találják már, hogy azért a félóráért fodrászhoz megyek, meg kirittyentem magam, mert nyilván nem állít oda az ember hétköznapi viseletben.

Nem is értem, hogy hogy van pofája egyes pároknak ilyen meghívót adni. Jaaa, gyertek el, nézzétek meg milyen szépek vagyunk, utána húzzál haza és mosd le a sminkedet.

2021. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
atól függ. nagynéném "lakodalma" egy házibuli volt, kibéreltek egy házat, és egész este ittunk meg táncoltunk. ide nyilván felesleges lett volna nagymamákat meg 60+os rokonokat hívni. előtte étteremben ettünk, oda jött az egész rokonság, a buliba meg a bulizós korú vendégek. szerintem ez teljesen korrekt volt így.
2021. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha jóban vagyunk (de nem közeli viszonyban, pl kollégák), elmennék, de nem vinnék nászajándékot. Lehet lepontozni, de azzal kvázi a lagziban, kajában rám eső részt “törlesztem”, de ha nem hívnak meg, akkor mire fel adjak?
2021. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Menne a halál.
2021. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Ilyet még soha nem tapasztaltam, értesitőt szoktak küldeni, hogy x y ekkor meg akkor egybekel ezen.... a szertartásra bárki elmehet ha meg templomi akkor pláne az elvileg nyilvános mint egy mise oda akárki mehet. Ha ilyet küldenének és úgymond jóban vagyunk és közel lesz a szertartás elmennék de nagyon nem öltöznék ki a nászajándék meg megsem fordulna a fejemben.
2021. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen meg hívást hogy van ? El se tudom képzelni !
2021. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!