Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A legtöbb nemzetközi internete...

A legtöbb nemzetközi internetes oldal magyar nyelvű oldala, miért szorítja háttérbe a keresztény vagy csak keresztény eredetű ünnepeket?

Figyelt kérdés

Én keresztény vagyok, tartom az ünnepeket is. A kereszténység egyértelműen a világ legnagyobb vallása, mind százalékarányban, mind a követői számában, illetve Magyarországon is a legtöbb közvéleménykutatás, habár arányokban nem is, de abban egyetért, hogy a fővallás itt is egyértelműen a keresztény vallás.


Például a Google mégis többre tartja egy neve nincs valakinek, akiről valószínű akkor hallok először és utoljára, a születésnapját, az XY világnapját vagy bármely másik vallás ünnepét, mint például a húsvétot vagy mondjuk a karácsonyt. Ez engem eléggé bánt. Ne értsen senki félre, nincs azzal baj, ha ezeket is kirakják, vagy hogy a héber, meg hindi, meg urdu nyelvű Google nem kíván "Boldog húsvétot!", azzal van a baj, hogy egy magyar nyelvű oldal, más ünnepnek sem nevezhető világnapokat többre tart, mint a legtöbb európai, valamint amerikai nemzet és a világ keresztényei számára legnagyobb ünnepet.


Az meg egy külön történet, hogy karácsonykor "Boldog téli ünnepeket!" kívántak, karácsony napján is. Én azt hittem ez azért lehet, mert nem akarják naponta lecserélni, mert sok ünnep van az év azon részén, de amikor láttam, hogy szilveszterkor/újévkor rögtön lecserélték, egyből tudatosult bennem, hogy ez is azért volt, hogy ne kelljen konkrétan felköszönteni senkit, egy keresztény ünnep alkalmából.


Ha keresztény eredetű ünnep van és feltétlen kell valami illusztráció, akkor azt szekulárisan teszik, míg ha bármilyen más vallás ünnepe van, az a vallásukat gyakorlókkal "reklámozzák".


Mi a baj a keresztény (eredetű) ünnepekkel? Miért nem lehetne az, hogy minden országot/vallást/nemzetet a saját kultúrája szerint köszönt fel? Mert engem magyarként és keresztényként egyáltalán nem érdekel, hogy mikor van az indiai színek ünnepe, de megértem azt is, ha egy indiai hindut, meg a mi ünnepeink nem érdekelnek.



2021. ápr. 5. 15:35
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Én ha hiszed hanem totál nyugodt vagyok. Egyébként a te általad felsoroltak vagy nem kisebbségek vagy olyan kisebbségek, akikre igaz, amit én leírtam. A mozgássérültek például a kisebbséghez tartoznak, de akkor sem ők irányítják a társadalmat és akkor sem az a norma, hogy valakinek ne legyen lába. Ez nem azt jelenti, hogy lenézem őket, ez azt jelenti, hogy nem az a társadalmi norma. Csakhogy szóljak, Jézus kijelentette, hogy a zsidók nem üdvözülhetnek, sőt nem csak ők, hanem semelyik más, nem Krisztust tisztelő vallás, ugyanis azt mondta, hogy csak a megváltó hívei térhetnek örök boldogságra. Jézust később a judaizmus követői keresztre is feszíttették Pilasussal, ezért is szokás nagypénteken a zsidókért és a pogányokért imádkozni, hogy térjenek meg Istenhez és higgyenek az igaz hitben. A Talmud gyűlöli Jézust, mit várjanak tőlünk, keresztényektől?! A kereszténység, a követendő erkölcs, mert a törvények is kimondottan az újszövetségi tanításokra és a főbűnök, valamint a parancsolatok tanaira épülnek. Engem mélyen felháborít, hogy más vallások ünnepeit előbbre helyezik, mint az enyémet. Nincs azzal baj, ha mást is felköszöntenek, azzal van a baj, ha egy véletlenszerű magyarországi törpekisebbség tagjainak érzékenységét előtérbe helyezik, a világon a legtöbb embert magába tömörítő vallásnál. Mögöttem nagyon helyesen a többség, az kereszténység van, ezért nem értem, hogy a kisebbségeket miért kell előtérbe helyezni. Nehogy már a farok csóválja a kutyát... Engem keresztényként nem érdekelnek az indiai ünnepek, mert miért is érdekeljenek?! Ezek Magyarországon ünnepek, pont úgy ahogy az indiánok esőünnepei sem azok... Felőlem otthon mindenki azt ünnepel, amit akar, de engem hagyjanak ki belőle! Köszönöm szépen, nem az én kultúrám, nem az én vallásom és nem is Magyarországé.
2021. ápr. 6. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!