Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért ünnep a névnap? Kinek...

Miért ünnep a névnap? Kinek miért jelent többet / mást a névnap, mint a többi az év során?

Figyelt kérdés

Nem a névadás, a keresztelés egyszeri alkalma, hanem a névnap maga.

Csak mert "így szokta meg az évek során" ?

Oké, legyek megengedő, hiszen egy kisgyermek számára az ünnepek még értelem nélkül is különleges és feledhetetlen események lehetnek, az pedig mindent megér.

De egy felnőtt ember, aki -szereti, nem szereti- visel egy, vagy több keresztnevet,

mit ünnepel? Ráadásul minden évben!



2021. aug. 26. 10:41
 1/3 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Mit ünnepel a névnapján? A névnapját ünnepli, egyeseknek fontos, másoknak nem, akik ünneplik, azoknak fontos.
2021. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ma, amikor már mindent fontos ünnepet kiüresítettek, kereskedelmi céllá degradáltak, biztosan sokaknak fontos. Sajnos, legtübbüknek már nem azért, mert esetleg összejön a család. Hanem mert -- törődés helyett-- ajándékot kap. Lehet, rosszul tettem fel a kérdést, de míg a következő szülinapon mintegy megünnepli az illető, hogy egy évet -jól, rosszul, segítséggel, anélkül, de- végigvitt, addig egy névnap pont annyi tartalommal bír, mint előző évben.

# Kései Sirató! Kárpát-medencei NÉPHAGYOMÁNY és KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG mentén vitt írásokból kideríthető, hogy mióta ÜNNEP a névnap?

Tudsz valami erre utaló irodalmat, hogy sacc/kb. mikor jelent meg ,

mikor "jött szokásba" a mostani értelmezése szerinti névnap?

2021. aug. 26. 11:56
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Sajnos nem tudom , hogy mikor jött szokásba, de úgy tudom, hogy hungarikum, azaz más országokban nem létezik ez az ünnep.


Én nem feltétlenül arra gondoltam, amikor válaszoltam, hogy ajándékot kap az ünnepelt, az én munkahelyemen épphogy sütit és üdítőt hoz be az ünnepelt és nem szoktunk ajándékot venni csak a szülinaposoknak.


Én azt szeretem ebben az ünnepben, hogy ez egy ok arra, hogy valakit felhívjak, érdeklődjek iránta, kifejezzem, hogy fontos nekem, egy kicsit szebbé tegyem a napját. Persze lehet e-mailt is írni, lehet virtuális virágokat küldeni, de az már személytelenebb.


Ami nem tetszik nekem az az, hogy egyes neveknek egy évben többször is van névnapjuk (pl. Mária, Judit), míg a ritkább nevek egyszer sem szerepelnek a naptárban. Persze van itt a neten ilyen névnapos oldal és ott a ritkább nevűek is megtudhatják, hogy mikor van a névnapjuk, de jó lenne ezen egy kicsit változtatni.

2021. aug. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!