Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nincs fiúgyermekek...

Miért nincs fiúgyermekek világnapja, ha leánygyermekek világnapja létezik?

Figyelt kérdés
A fiúgyerekeknek illetve szüleiknek is sajátos problémáik vannak, ami sokszor igen nehéz a társadalmi beilleszkedésben. Én úgy látom, tapasztalom és gondolom, hogy nagyon sok fiút nem szeretnek annyira a nyugati világban mint lányt. Ez nem csak a modern családoknál, de az intézményrendszerekben is jelen van. Erős a diszkrimináció velük szemben is, főleg mert biológiailag mások és a társadalomban az elfogadásuk.
2021. okt. 12. 17:35
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Ezeket az érveket elfogadom és tudom hogy sok országban többet ér a lánygyerek, de ugyanúgy a fiúknak is megvannak a saját problémáik, leginkább a társadalmi megítélésük. A modern társadalmakban a szülők 70%-a lányt szeretne, örökbefogadásnál is sokkal többet kell várni a lánygyerekre, mert többen szeretnének lányt. Több beteg kisfiú születik, nagyobb a gyerekhalandóság köztük, mert genetikailag fogékonyabbak a betegségekre. Ahol vidéken felnőttem a fiú gyerekeket rendszeresen verték, apámat is nagypapám, nem szabadott sírnia, hisztiznie, gondoskodnia kellett a lánytestvéréről, egyáltalán nem szabadott kimutatnia az érzéseit, azért mert fiú ,ha nem úgy tett kapott a fenekére a szíjjal. A mai napig sok felnőtt férfi ezért is olyan amilyen. Szeretném ha nem lenne ennyire ellentétes a két nem megítélése.

Én elég sok olyan lányos anyukával találkoztam, ahol alapvetően a fiúkat/férfiakat agresszív ösztönlénynek tekintik. Engem nem egyszer lesajnáltak, hogy fiaim vannak, mert úgy gondolják, hogy a fiúkkal sokkal nehezebb (lehet egyébként), mint lányokkal és ahogy látom az ovikban, iskolákban is óvodapedagógusok és a tanárok is a lányokat részesítik előnyben, épp azért, mert szogralmasabbak és kevésbé tudnak figyelni, ami genatikai sajátosság.

2021. okt. 12. 18:40
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
Meglátszik hogy férfi szempontból kapod csak a dolgokat: Gondoskodni kellet a lánytestvéréről? Ugyanerre mondaná a lánytestvér hogy neki meg ki kellett szolgálni a fiút, ugrani ha főzni-mosni varrni kellett rá, csak mert az hozta a csodát hogy nem lányként született. A lányokba pár éves koruktól beleverik hogy az ő dolguk csicskát játszani a férfiaknak. Ami a lánygyerek várást illeti: az azért van, mert a jövendő cselédet látják benne. a fiú az élni fogja a saját életét, a lányt lehet ugrasztani ha munka vagy ápolás van. Olvass utána melyik nem milyen arányban végzi még most is a fizetetlen munkát....
2021. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
33%
10-es, ezt teljesen értem, viszont ahogy írtam az ilyen helyeken semmit sem ér a világnap. Szerinted amiért világnap van kevesebb lány gyereket vesznek semmibe vagy ölnek meg?
2021. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
23%
Na és min változtatna egy világnap? Vagy te minden egyes világnapot komolyan veszel, és teszel is ennek érdekében valamit?
2021. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%
Mert azt hiszed csak olyan helyeken vannak hátrányban a lányok amilyenekre gondolsz? Itthon is hátrány ha merészelsz pénisz nélkül születni.
2021. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
12-es. Ez sok helyen így van, de ez egyre inkább változik. Én például közös teherviselést gyakorlok a férjemmel, igaz őt erre nevelték. Egyre több apukát látok ugyanúgy gondoskodni a gyerekekről, házi munkát ők is viszik. A skandivánoknál úgy tudom felváltva vannak gyes- en a szülők. Lehet, hogy én vagyok a szerencsés, de nekem a férfiakról nincs rossz tapasztalatom, ellenbwn a lányok sokat bántottak iskolában, plusz munkahelyeken kikészítik egymást.
2021. okt. 12. 19:10
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Minden világnap egy súlyos problémára hívja fel a figyelmet. Az AIDS ellenes világnap sem oldja meg a HIV-fertőzöttek gondjait. Egyelőre a világon valóban a leánygyermekek vannak hátrányban. Sok helyen őket kényszerítik gyermekként házasságba,ők halnak bele 12-14 évesen a szülésbe. Egy lánygyermeknek nagyobb az esélye, hogy erőszakosan bánnak vele, nem járhat iskolába. És ezek csak a legsúlyosabb gondok.
2021. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
97%
Igen kérdező, szerencsés vagy. Nekem meg rossz tapasztalatom van rossz tapasztalat hátán, kezdve azzal hogy gyerekkoromban megerőszakoltak. És erre a lányoknál hatványozottan nagyobb az esély mint a fiúknál... Egész életemben azt kaptam a képembe hogy kussoljak, mert "csak" lány vagyok, nem ember.
2021. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Egyébként szinte bármiről lehetne világnapot tartani. Akár a pedofil papok áldozatául esett molesztált kisfiúkról is, vagy arról, hogy több fiú lesz öngyilkos világszerte stb. Alapvetően a férfi nemet nem szokás sajnálni semmiért, úgy egy fiút sem annyira, mint egy lányt.
2021. okt. 12. 19:23
 20/34 anonim ***** válasza:
12%

2-es!


Nincsenek elnyomva.


3!


Miben nyilvánul meg, hogy a fiúkról szól minden nap, te szerencsétlen?

2021. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!