Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ateista vagyok??

Ateista vagyok??

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve sajnos (akaratom ellenére) de én sose hittem istenben nem is szándékozom viszont az egész családom és ismerőseim vallásosak leginkább keresztények..


az lenne a kérdésem hogy az ilyen ünnepek mint a karácsony, húsvét stb ezeket ateisták is tartják vagy csak a vallásosak??



2021. nov. 28. 18:42
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hátja a leg szentebb emberek néha a leg mocskosabbak is főleg a pápák meg az egyház
2021. nov. 28. 22:35
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

A cigányok inkább babonásak mint vallásosak.

A legádázabb komcsi időkben is megtartották a kará... fenyőünnepet. Nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy december 24-én este telezabáld a fejedet bejglivel, meg tő'töttkáposzával.

Én voltam ministráns, katolikus suliba jártam, keresztsőg, oltáriszentség, bérmálás szentságábem rászesültem, kántorképzőt is végeztem, de mégis mostanra 40 éves koromra már nem tartom a karácsonyt. Az egyházi szolgálat utáltatta meg velem. Több éve nem is volt karácsonyfám sem.

2021. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
10%

Azok az ateisták, akik tartják a karácsonyt, gyermeteg lelkületű konzumidióták.

Büszkén hangoztatják (ha kérdezi őket az ember, ha nem), hogy ők aztán nem hisznek semmiben, Jézus egy csaló volt, a Biblia meg egy mesekönyv – ugyanakkor abból a "buliból" amiről a Hollywood-i filmek szerint a karácsony szól, nem akarnak kimaradni. Így aztán kitalálnak olyan bullshiteket, mint a "fenyőünnep", meg a "szeretet ünnepe", hogy ők is részt vehessenek a karácsonyi "buli"-ban, de közben a fenenagy ateizmusuk se sérüljön.

Összefoglalva: a karácsonyt tartó ateisták az ünnep lényegével nem tudnak és/vagy nem akarnak azonosulni, de az ünnephez tartozó élményfaktor (karácsonyi dalok, filmek, kaják, ajándékozás stb.) azért kell nekik, arról nem hajlandóak lemondani.

2021. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

Az igazság az, Jézus NEM karácsonykor született, hanem inkább nyáron.

[link]


Maga az az ünnep, amit karácsonynak neveznek pogány ünnep volt eredetileg, DE az egyház kisajátította, hogy a pogány ünnepeket elfeledtessék az emberekkel.

A Nap isten születésének volt az ünnepe (pogány télinapforduló-ünnepe), és ezt írták át.

Úgyhogy a szeretet ünnepe, vagy fenyő ünnepnek hívni sem egy ördögtől való dolog.

Én erre több, mint 25 éve jöttem rá (most 57 vagyok), és amikor megtudtam (pedig még internet sem volt), annyira haragudtam az egyházra, hogy azt elmondani nem tudom. Én ezt egy képmutató, fölényes, hitvány szószegésnek gondolom, akik másokkal olyasmiket hitetnek el, ami igazából egy embereknek, emberek által írt (hozzá toldott/elvett/ferdített a fordítás helyett) modern szóhasználattal: kétezer éves fanfiction-ben hisznek, de még nem is ez a baj, hanem ennek alapján ítélnek meg embereket, (hol van a "ne ítélj, hogy ne ítéltessél"?) kitaszítanak maguk közül akár, kettős mércével mérnek, ahelyett, hogy valóban szeretettel, segíteni akarással fordulnának emberi társaik felé (Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat).


Szóval, ha akarod, ünnepeld a karácsonyt, bárminek nevezed, ha pedig nem akarod, akkor ne.


Ugyan nem minden keresztényre jellemző ez, de sajnos a többség ilyen, vagy azok, akik jobban hallatják a hangjuk. Bocsánat azoktól, akiket esetlegesen sértenék a hitükben, de a biblia túlhaladott már. Ez, aki bele gondol, annak ez nyilvánvaló.

2021. nov. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Előbb tanulj meg írni te csöves, aztán utána gondolkodj hogy ateista vagy-e :D
2021. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A karácsony nagyon régen már egy közös családi ünneppé vált. Részemről – mivel ateista is vagyok és egyedül élek – nem csinálok semmi faxnit belőle. A két ünnep között ki van adva a szabadság, kedvem szerint eltöltöm.


Azt viszont utálom benne, hogy sose tudok úgy vásárolni előre egy hétre, hogy valamiből ne fogyjak ki korán, továbbá sok fölöslegesen megvett kaja ne landoljon a kukában.


Gyerekként örültem a karácsonynak, mert általában CSAK akkor kaptunk komolyabb ajándékot, máskor nemigen volt rá alkalom. A szüleim sem voltak vallásosak. Kizárólag azért tartották meg, hogy mi, a gyerekeik örüljünk.


Karácsonyfát praktikus okokból nem állítok. Egyrészt egy rahedli pénzbe kerül, munka van vele, aztán egész nap a hátam mögött van, nem is látom, minek? Másrészt macska és karácsonyfa nemigen jóbarátok.

2021. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az a legszörnyűbb hogy ennek az agymosó szervezetnek amit egyháznak hívnak kell adót fizetni. Miértfizessek egy olyan dolog miatt amihez amúgy semmi közön ha megölnek valakit afrikába se téged szednek elő.
2021. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne Jézus születését ünnepeld, hanem magát a karácsonyt, a feldíszített fenyőfát, a gyerekek csillogó szemét, az ajándékosztást. Ne bocsátkozz vitába a családoddal emiatt. Hagyd magukra őket.

Ugyanez áll a húsvétra is, beleértve a húsvéti szokásokat is, tehát ne Jézus feltámadását ünnepeld, hanem - kedved szerint - a húsvéti népszokásokat.

2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltam magára a kérdésedre: igen, a leírtak alapján ateista vagy, de ez ne zavarjon. Te ügyed, Te dolgod. Ne akarj hívőket meggyőzni, de őket se hagyd, hogy Téged győzzenek meg a maguk igazáról, mert ez igazából a szemléleted kérdése.
2021. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
48%

14-es, elég zavaros a kommented, önellentmondások vannak benne.

Hogy hol van a "ne ítélj, hogy ne ítéltess", és a "szeresd felebarátodat, mint önmagadat"? Hát b*szki, benne a Bibliában. Ott vannak.

2021. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!