Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Japánban mennyire ünneplik az...

Japánban mennyire ünneplik az emberek a Bodhi napot? Felköszöntsem a japán barátokat?

Figyelt kérdés
Japánban a többség, nagyjából az ország fele sintoista, de rengetegen, közel az ország másik fele buddhista és a fennmaradó rész pedig keresztény, illetve van néhány ateista is, de olyan igazi vallástalanok, mint itt nem igazán vannak, inkább csak olyanok, akik nem vesznek részt vallási szertartásokon, ugyanakkor hívők. Ebből adódóan ünneplik a karácsonyt, húsvétot, pünkösdöt, Valentin-napot, ünneplik a sintó ünnepeket és a buddhizmusnak is több ünnepét. A Bodhi napot ünneplik? Ez Buddha megvilágosodásának ünnepe a buddhizmusban. Illene felköszönteni a japán barátokat?

2021. dec. 8. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Eléggé össze vagy kavarodva :) Nem pont így van, ahogy leírtad.
2021. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hardcore hívők a barátaid, akkor sanszos, hogy nem fogják tudni, hogy mi az a Bodhi nap (Buddháról esetleg fél füllel hallottak töri órán, de kb ennyi).
2021. dec. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felköszöntöttem őket. A buddhizmust és a sintót egyszerre követik. Megkérdeztem tőlük és azt mondták, hogy van náluk egy fesztivál az alkalomból.
2021. dec. 9. 14:21
 4/4 anonim válasza:
63%
Teljesen fölösleges felköszönteni szerintem, ott nem is nagyon köszöntgetik egymást, japánban a vallás a szokásokba van beivódva, nem akaratlagos, sokan azt sem tudják, hogy ezek a fesztiválok, ünnepek mik valójában, mint ahogy a karácsony valódi célját sem.
2021. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!