Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyi idős voltál, amikor...

Mennyi idős voltál, amikor rájöttél/elmondták neked hogy nem létezik a Jézuska/Angyalka és a Mikulás?

Figyelt kérdés
És hogyan tudtad meg? Rájöttél? Ha igen, hogyan? Elmondták a szüleid? Esetleg a barátaidtól tudtad meg?

2021. dec. 14. 10:32
A kérdező szavazást indított:
Sohasem titkolták ezt előlem a szüleim ("hozzánk soha sem jött Jézuska/Angyalka és Mikulás")
<6
6-7
8-9
10-11
12-13
14-15
16-17
18+
Marhaság. Jézuska/Angyalka és Mikulás létezik.
31 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Elmondani soha nem mondták el. Nem volt téma. Úgy felolvadt, elpárolgott. Nem volt semmi drámai átmenet. És soha nem is éreztem magam becsapottnak.
2021. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A leghalványabb emlékem sincs
2021. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
25%
Jézuska tényleg nincs. Csak Mikulás.★.★
2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Szégyen-nem szégyen, Jézuskában 12 éves koromig hittem, Mikulásnak a csizmát az ablakba pedig 14 évesen tettem ki utoljára.


Magamtól jöttem rá egyébként, hogy nem ők hozzák az ajándékokat. Semmit nem drámáztam rajta, attól még az ünnep varázsa ugyanúgy megvan.

Csak már másban látom a szépségét és az értékét.

2021. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem.

Ugyan úgy, mint az első hozzászólónál.

Szép lassan rájöttem, de amikor már tudtam akkor is jó volt hinni benne.

Nem okozott törést vagy ilyesmi és nem éreztem azt, hogy becsaptak, hazudtak nekem.

Jó emlékeim vannak a karácsonyokról.

2021. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem ámítottak ilyen mesékkel, együtt vettük meg az ajándékokat, együtt díszítettük a fát is.
2021. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

8 évesen, második osztályban a “nagy” harmadikos gyerekek felvilágosítottak, hogy nem angyalok hozzák az ajándékcsomagokat, hanem a szülők teszik oda.

Akkor egy ideig nagyon dühös voltam anyámékra, hogy éveken keresztül hazudtak nekem.

Addig, gyermekfejjel a karácsony annyira “természetfeletti” és várakozással teli volt, onnantól kezdve ez az egész megölte az ünnep misztikusságát.

2021. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éves voltam, első osztályos. Téli szünet előtt az osztályfőnököm azzal köszönt el, hogy már reméli mindenki tudja, hogy nincs Jézuska. Én meg csak néztem, hogy mi van? :D A többiek vagy tudták, vagy ugyanúgy semmit nem szóltak, mint én. A fát viszont nálunk soha nem a Jézuska, angyalka hozta, az együtt díszítettük már ovis koromban is.
2021. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyi ajándékokat és a fát nálunk nem a Jézuska hozta. Keresztények vagyunk, gyerekkoromtól fogva Krisztus születését ünnepeljük karácsonykor. Nálunk mindig az angyalok hozták a fát és az ajádékokat is, akik meghirdették Jézus születését.

Mikulás persze dec. 6-ra jött, de ő meg élt történelmi alak. Nálunk a mai napig megvan a hagyomány, hogy felnőttek is elrejtünk egymásnak cipőbe valami kis csokit. Vicces és jól eső érzés, mikor a másik rohan a munkába, veszi a cipőt és megtalálja a csokit.

Nem jelentett sem törést, sem traumát, mikor már tudtam, hogy nem maga a Mikulás vagy az angyalok hozzák az ajándékokat. Mert igazából az ő nevükben, az ő példájukat követve csináljuk ezt. Fokozatosan jöttem rá, nem elmékszem, hogy bárki elmondta volna. Mikor nagyobb voltam, akkor láttam már a szüleimet ajándékokat csomagolni vagy díszeket venni, vagy a kertben a még nem feldíszített fenyőt, így összeállt a kép.

2021. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
90%
Engem sohasem etettek ilyesmivel, oviban szembesültem először a Mikulással, akkor elmondták hogy ez ilyen hagyomány és annyi. Fura is lett volna, mert hogy magyarázták volna ki, hogy karácsonyra hol kapok valamit, hol nem, meg hogy a többi miért kap otthon is csomagot, én meg miért csak az oviban/iskolában.
2021. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!