Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Eltérő elképzelés az esküvőről...

Eltérő elképzelés az esküvőről, milyen kompromisszum lehetséges?

Figyelt kérdés

Mit lehet akkor tenni, ha a pár egyik tagja nagy lagzit akar, rengeteg vendéggel, olyanokkal is akiket évek óta nem látott, a másik pedig egyszerűen egy szertartást és max egy ebédet/vacsorát egy étteremben a legközelebbi családtagokkal.


Miért: Egész egyszerűen nem szereti a hagyományos lagzikat a vőféllyel, mulatós zenével meg ezekkel a szokásokkal. Pont ezért vendégként sem megy el a lagzikra, hanem csak a szertartásra, mert ott is szabályosan rosszul van ezektől, meg a sok embertől, úgy érzi, minden szem rá szegeződik. Na ez a saját lagziján mégjobban felerősödne.



Milyen kompromisszumot lehet ilyenkor kötni?


Direkt nem írom le, hogy melyik a menyasszony és melyik a vőlegény, mert ne az legyen, hogy ez a "menyasszony napja, az ő kívánsága szent", mert a vőlegény nélkül nincs menyasszony se.



2022. febr. 15. 09:58
1 2
 1/17 NTBS ***** válasza:
92%
Igen lehet kompromisszum. Leültök megbeszélitek. Aki kis lagzit akar az belemegy bizonyos bővítésekbe (több vendég, zene stb.), aki nagy rendezvényt akar, az lehúzza azokat akikkel az elmúlt 2-3 évben nem beszélt, mert ők nem közeli rokonok, barátok.
2022. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
79%
Én spec sose értettem, mi értelme van a nagy lagziknak, miért nem költi inkább a pár egy nászútra azt a rengeteg pénzt, amit elvernek egy nap piálásra meg ugrálásra, meg a hónapokon át tartó stresszre és idegességre.
2022. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Amit kiboxolnak egymásból, most erre milyen választ vársz?
2022. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem rossz a kérdés felvetés. Milyen kompromisszum lehetséges?

Mindenféle, a skála szószerint végtelen, egészen attól, hogy az egyik fél semmit nem enged, a lépéseken át, hogy ebbe meg abba belemegy egészen addig, hogy mindenben ő enged.


Milyen kompromisszumot érdemes kötni?

Ez már egy jobb kérdés. Mindkettőnek egyszerre igaza nem lehet, ez világos, plusz egy esküvőn csak egy tényező a méret, itt nem lehet elakadni, hiszen ez után még kérdések tömkelege jön. A párnak érdemes leülni és átbeszélni, hogy az elképzelésükből mi az, amihez nagyon ragaszkodnak, mi az amit eltudnak engedni és miért cserébe.

Mondjuk a mennyasszony (most tekintsük őt annak aki szűkebb esküvőt szeretne az egyszerűbb fogalmazás kedvéért.) belemenne abba, hogy több ember legyen meghívva ha a vőlegény engedne abba, hogy egy visszafogott parti lenne utána nem pedig lagzi? Vagy a vőlegény egy az egyben elfogadná a mennyasszony ötletét ha utána hétvégén tartanának egy bulit a barátoknak? Esetleg a mennyasszony belemenne a lagziba ha nem lenne pl. vőfély és nem lenne mindenki meghívva csak a közeli barátok, családtagok akivel felhőtlenül tudná jól érezni magát?


Valakinek engednie kell, de a legjobb az lenne, ha mindenki engedne kicsit és közepén találkoznának az elképzelések.

2022. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Legyen közepes, de azok nélkül, amik kellemetlenek az egyiknek, pl. Vőfély, menyasszonytánc, ciki játékok. Egy jó zenés buli.
2022. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Én megoldanám annyival, hogy akkor fizesse ki a nagy bulizós az egészet. Egyből nem akar majd annyi embert és programot, ha látja mibe kerül! :D Ha meg hitelt venne fel rá, akkor hozzá se szabad menni!

Amúgy le kell ülni, hogy kinek mi fér bele. Tervezni kell, mert 10 millát is ripsz-ropsz el lehet cseszni, ha nem gondolkodtok! Ha nem juttok dűlőre, nem kell esküvő se, mert úgyis válnátok 1-2 éven belül!

2022. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Mindenképpen a kis esküvőre szavaznék, mert ennek a párnak 2 évet nem adok, és úgyis válni fognak. Így teljesen felesleges kiadás lenne a nagy esküvő. (Mindenképpen az, de így főleg.)
2022. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ugyanez volt. Én szerettem volna nagy esküvőt mindenestől, ő kéttanúsat, akár elutazni valahova csak hogy megússza.

Én lemondtam a nagy esküvőről, csak a nagyon szűk család volt , szülők, testvérek, nagyszülők, 24-en voltunk összesen, cserébe azt kértem hogy attól hogy kicsi, minden kell. Menyasszonyi ruha, menyecske ruha, csokor, fényképész, zenekar. Szerintem jó üzletet kötöttem. A férjem sem akart felhajtást de azért belátta egyszer esküszünk. Ja és elzárkózott a templomi esküvőtől is, pedig beakartam vonulni a tipikus zenére mint a filmekben.

Mindenkinek kell engedni egy kicsit és összeigazítani a nézeteket. Vègül szerintem a jó házasságban is ez van, kicsit engedünk, megbeszéljük, a közös igènyekhez alakítunk mindent.

2022. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
en is hanyingert kapok a mulatos zenetol, a csaladomban senki nem szereti. ugyhogy a szinti-mikrofon felallas helyett DJ-t fogadtak, igy olyan zene volt amit a par es a vendegek szeretnek. ez is egy megoldas
2022. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Na pont ez az eset, amikor a nagy és a kicsi között nem kompromisszum a közepes.


Ha az egyik feketét akar, a másik fehéret, akkor a piros nem kompromisszum.

2022. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!