Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha egy viszonylag közeli...

Ha egy viszonylag közeli rokon, barát, vagy ismerős nem hív meg Titeket lagziba, melyik esne rosszabbul?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 14:43
A kérdező szavazást indított:
Ha az esküvői szertartásra sem hívnak meg.
Ha az esküvői szertartásra meghívnak, de a lagziba nem.
40 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Rokontól elvárnám, hogy a szertartásra meghívjon, de mástól nem. Ha nem hívnak meg a lagzi9ba, az nem érdekel. Megkímél sok kiadástól.
2022. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még örülnék is, ha csak a szertártásra hívnak.
2022. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért sem sértődnek meg, ha egyikre sem! Sőt! 😉
2022. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az esküvőket úgyhogy a leges legközelebb álló embereknek megyek csak szívesen a lagzijára. Mindenki másnak csak nyűg. Hacsak nem a testvérem vagy a legjobb barátom akkor éppen elég nekem is ha csak a szertartásra hívnak meg.
2022. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta szívből örülnék hogy megúsztam és mennèk horgászni....
2022. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
83%
Én senkit sem hívtam meg az esküvőmre, így értelemszerűen én sem sértődnék meg, ha engem sem hívnának meg. Mindenki azt hívjon meg, akit szeretne, elvégre az ő esküvője. Azt mondjuk nagy bunkóságnak tartom, ha az esküvőre meghívnak, a lagzira nem. Gyönyörköggyé paraszt, de amúgy egy tál ételt már sajnálunk tőled. Ilyen esetben tojnék rájuk és egyáltalán nem mennék el.
2022. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szertartásra hívás szerintem pont egy korrekt gesztus. Meghívunk, mert gondoltunk rád, és szeretnénk veled is ünnepelni.

Az, hogy lagziba miért nem hívnak, millió módon indokolható, a leggyakoribbak az anyagi okok, mikor csak a legszűkebb család lagzizik, csak egy ebéd a szomszéd étteremben, bármi. Szerintem ezzel nincs semmi gond, simán lehet a szertartás után közösen pezsgőzni, pogácsázni pl, és akkor nincs meg az sem, amit a 6-os nehezményez, hogy "sajnálják a vendégtől az ételt".

2022. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy vagy mindkét részére szóljon a meghívó, vagy egyikre sem.

Egyszer voltam így esküvőn, még sok-sok évvel ezelőtt és olyan hülyén éreztem magam, amikor az esketés után páran hazakullogtunk, mások meg mentek tovább bulizni. Na, ilyet soha többet nem csinálok.

Az más kérdés, hogy én is utálom az esküvőket, és csak a leges-legközelebbiekére megyek el. A többit általában megköszönöm, és lemondom.

De ez tényleg magánvélemény, szerintem mindenkinél máshol van a határ.

2022. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!