Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Elterjedhet Magyarországon az...

Elterjedhet Magyarországon az amerikai stílusú Halloween is ahogy a Valentin napot is sikeresen beültették a kereskedők az ünnepek közé?

Figyelt kérdés
Árulják az áruházláncok a kis jelmezeket meg tök kosárkákat amivel Halloween-kor a gyerekek járják a házakat, ez is szokássá válik mint a Valentin napozás vagy ez nem fog átmenni?
2023. okt. 11. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Már elterjedt.
2023. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Jó szórakozás a gyerekeknek.

Szerintem szépen lassan egyre inkább beivódik. Sok gyerek már szokott Halloweenozni. Ha ők felnőnek akkor feltehetően a gyerekeik is fognak és szépen lassan elfog terjedni.

2023. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már pár éve megy a cukorkázos házalás. Kicsit lemaradtál ezekben a dolgokban. Rengeteg helyen vannak ilyenek.
2023. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha az számít, hogy a kereskedők sikeresek átültették-e, akkor már rég sikerült.
2023. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk (pár száz fős kis falu) önkéntes a dolog. Aki szeretné, ha kopogtatnak nála, feltűnő helyen tesz ki dekorációt. Ahol nincs, oda nem mennek.


Egyébként nekem felnőtt fejjel is szimpatikus a dolog, ahogy a Dia de Muertos is.

2023. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély mert egyre jobban kezd terjedni ez a fajta "ünneplés". Akkor lesz igazán elterjedve ha már a mai gyerekek akik szinte mind aktívan csinálják felnőttek lesznek és ezt fogják belenevelni az Ő gyerekeikbe. Ma még sok olyan generáció van aki ezt nem tudja elfogadni, megemészteni mert én mondjuk 30 évesen is nehezen fogadom el mert a mi gyerekkorunkba még egyáltalán nem létezett ilyesmi idehaza, maximum iskolákba voltak ilyen "bulik" de az sem volt még ennyire jellemző mint mostanság.


Manapság több helyen vannak jelölt házak akik ezzel jelzik hogy részt vesznek ebbe a játékba. Felénk például minden olyan ház ahol gyerekek laknak részt szokott venni ilyen cukorkagyűjtögetésben és szépen felszokták jelölni általában a kapunál szokott lenni egy töklámpás. De jártam olyan faluba ahol mindenki aki részt akart ebbe venni, annak adtak egy kis szellemet ami világít a sötétben és azt kellett a kapucsengő közelébe tenni és ezzel jelezte azt hogy részt vesz a játékban és lehet hozzá menni.


Nem tartom elképzelhetetlennek hogy később ez annyira elfog terjedni hogy már nem kell jelölgetni mert mindenkinek természetes lesz ez a dolog. De manapság főleg az idősebbek akiknek már nincs gyerekük aki ebbe részt vesznek Ők nem fogadják el mert nem "magyar ünnep". Nekem ha lesz gyerekem és szeretné akkor belemennék ebbe, de így még nem veszek ebbe részt, mert én azon a napon úgysem leszek itthon.

2023. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

2-essel értek egyet, szerintem kell még hozzá az a 10-20-30 év, mire a mai gyerekeknek lesznek a gyerekei annyi idősek, hogy már élvezzék.

Nálunk pár éve volt egy szórólapos próbálkozás a környéken, de én nem vettem észre, hogy bármi is megvalósult volna belőle pedig sok kisgyerekes család lakik errefelé. Nekem nem hiányzik. Veszek pár apró dísztököt (nem faragni valót) az utóbbi években őszi dekorációnak, de ennyi. Nem azért, mert halottak napjának a nyakán van, egyszerűen az én szememben nincs meg a gyökere. Ahogy a Valentin napot is semmisnek tekintem.

40N

2023. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Dédnagyanyám kb az 1930as években usa-ba kiköltözött miután hazajött mar akkor faragott töklampást idehaza es kitette a kapuba :-D , senki nemértette, amugy nekem nemszimpatikus ez a fajta ünneplés.
2023. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Már jó pár éve van nálunk is.
2023. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
környek fuggo. Nalunk a rozsadombon kb 10 eve megy mar a halloweenozas beöltözes becsöngetes stb
2023. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!