Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van itt olyan? Aki ha úgy...

Van itt olyan? Aki ha úgy ünnepelnénk a halloweent mint amerikába hogy szinte úgy várná mint pl a karácsonyt

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 17:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%
Most komolyan: miért fáj egy-két magyarkodó egyénnek az, ha az ember kíváncsi más kultúrákra? Attól nem leszünk jobbak, hogy bezárkózunk! Mindig ez a "hülye amcsi szokásozás" megy. De nekem felfoghatatlan, hogy mi a baj vele. Egyszerűen engem untatnak a béna magyar ünnepek és örülnék a Halloweennak.
2012. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
18%
Te milyen "magyarkodó egyénekről" beszélsz? A halottak napja eszetekbe se jut? Igen most hú de nagyon menő lett zombisat meg vámpírosat játszani, de fogadni mernék, hogy 5 év múlva már ez is el lesz felejtve. Minek nyissunk mi más kultúrák felé? Van nekünk saját kultúránk. Ünnepeljék nyugodtan Amerikában, gyalázzák a saját halottaikat, de egy keresztény országban szerintem ez elfogadhatatlan. És ha te így nyilatkozol más emberek véleményéről, hogy "a magyarkodó egyének" miatt nem lehet, akkor ne várd el azt, hogy más tiszteletben fogja tartani a tiédet.
2012. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%

"Minek nyissunk mi más kultúrák felé? Van nekünk saját kultúránk. Ünnepeljék nyugodtan Amerikában, gyalázzák a saját halottaikat, de egy keresztény országban szerintem ez elfogadhatatlan."


Tudom, le leszek pontozva, de leírom a véleményemet.

Azért nyissunk más kultúrák felé, mert azáltal leszünk színesebbek. Tessék elfogadni, hogy nem ezer évvel ezelőtt élünk, hanem a 21. században. Minek tíz körömmel kapaszkodni a múltba? Különben egyáltalán nem a halottgyalázásról szól az ünnep és engem nem érdekel, hogy keresztény, vagy nem keresztény ország – ne forogjon már az egész életünk a vallás körül. És szerintem a saját kultúránk rém unalmas. Inkább csokiért mennék, mint a temetőbe. És el is fogok menni ebből az országból.

2012. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
23%
Rém unalmas a saját kultúránk? Tudod ha valaki hozzám be merne csöngetni halottak napján azzal, hogy ő egy zombi és adjak neki csokit 100% hogy a 2 kutyát ráereszteném. Egyáltalán nem a vallás körül forog az egész életünk, ahogy te fogalmaztál, ez abból is látszik, hogy le van szarva minden ünnep, többek között a karácsony is. Egyre több magyar gyerek fogalomzavarban szenved, azt hiszik, hogy karácsonykor a santa claus jön hozzánk. Pedig nagyon nem. Így veszíti el minden egyes ünnepnap a jelentősségét. Mert majmolunk más kultúrákat. Aztán majd csodálkozunk, ha 50 év múlva télapók meg télanyók hozzák a gyerekeknek az ajándékot, hogy teljesen elfogadott lesz függetlenség napját ünnepeli és pulykát zabálni hálaadáskor. Tudod az ilyen emberek inkább menjenek is az országból, akik megbecsülni nem, csak ajnározni tudják azt.
2012. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
13-as igazad van
2012. júl. 26. 13:55
 16/27 anonim válasza:
78%
Hát én adtam egy felfele mutató kezet mindenkinek aki szeretné az ünnepet, és mindenkinek egy nem hasznost aki szarozza ezt az igen méltányos szokást!
2012. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
62%
Mi mindig tartunk bulit :)szerintem nagyon poenos es amugy is nem vagyunk teljesen magyarok ezert nem is bun :D
2012. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 gaaraati válasza:
69%

Norbbikának igaza van :)

A magyar ünnepek 90%-a hülyeség....

Például vegyük a halloweent tök jóh tartassz 1 kisbulit hülyén kinéző jelmezes emberekkel :D és elütitek az időt.

És amugy mi is szoktuk ünnepelni. :)

Ha nem is mindig akkor 1 párszor.

Tök jóh...

2012. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
75%

Kedves válaszolók!

Nekem az a véleményem hogy el vagyunk zárkózva. Fogalmam sincs miért halott gyalázás egy kis játék ami leginkább a kisgyerekek öröme. Azt sem értem miért lettünk hirtelen keresztény ország. Vannak keresztény emberek, közösségek ezt megbecsülöm,de speciál mára az emberek 50% nem vallásos (én sem). ne állíts csak a magad nevében szabályokat. ne akarj egy egész országot korlátozni. a Haloween jó móka. egyszer még régebben egy gyerek-haloween bulin, fekete macskának öltözve (hol itt a halottgyalázás) barátaim körében becsengettünk az utca összes házában. össz egy kindercsokit kaptunk. mert az emberek elzárkóznak. nem azt mondom hogy kötelezővé téve hirdessük ki mint új ünnepet, de fel nem foghatom miért kell itt lekicsinylően köpködni más országok játékaira ünnepeire.

2012. júl. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
59%
ó ó één 6 éve folyamatosan üneplem a halloweENT >.< 11 /L VOK
2012. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!