Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » BARÁTSÁG-NAPJA: aug.5! Ti...

BARÁTSÁG-NAPJA: aug.5! Ti hogyan ünneplitek meg ezt az IGAZ barátaitokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jól tudom, hogy a mai világban már nem három, hanem csak két releváns emberi kötődés van; a család és a szerelem. Sajnos tapasztaltam, hogy a harmadik, s talán a legfontosabb emberi kapcsolat, a BARÁTSÁG mára már értelmét vesztette, elkorcsosult és messzemenően nem lényeges a szerelemhez és a családhoz viszonyítva.


Azt is tudni vélem, hogy a legtöbben azt ugyan tudják, hogy pl. anyák napja mikor van, vagy a szerelmeseket mely napon ünnepeljük, de vajon hányan tudják, mikor van a BARÁTSÁG-NAPJA? Eddigi tapasztalataim alapján kb minden 20 emberből 1.


Mivel tudom, sokan nem tartják fontosnak ezt az érzést, mégkevésbé az ünneplését, nem várok kérdésemre nagy eredményt, de mégis megkérdezném, hogyan ünneplitek meg a barátság-napját? Mit tesztek azért, hogy e napon megemlékezzetek arról, hogy vagytok egymásnak, hogy számíthattok a másikra? Van esetleg valami elképzelésetek erre? Ha igen, akkor kérlek, írjátok meg. Akár azt is megírhatjátok, hogy ha nem ünneplitek, hogy mi az oka ennek?


Ha megoldható, akkor írjátok meg a nemeteket, korotokat, valamint azt is, hogy a barátotok (NEM A PÁROTOK) milyen nemű és korú.


Köszönöm a válaszokat



2012. aug. 2. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hiszen idáig én sem tudtam, hogy augusztus 5-én a Barátság Napját írjuk.

Teljesen egyetértek azzal, hogy a legönzetlenebb érzést, a barátságot manapság nem veszik komolyan az emberek. Nem tudom, mi ennek az oka, de elgondolkodtatott.

Hogy hogyan ünnepelném? Emlékszem, pár éve augusztus első hetén mindig volt egy nagyobb baráti összejövetel nálunk. Alapvetően az apropója egy kettős születésnap volt, de nem volna rossz ötlet újra feleleveníteni a dolgot és a születésnaposokon túl a barátságot is megünnepelnénk vele.

26/N

(A barátaimat inkább nem írom ki mind, de egyik nagyon régi, jó barátnőm például 25 éves.)

2012. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

9 éve sülve - főve együtt vagyunk a legjobb barátnőmmel, a mi barátságunkat semmi sem tudja szétzilálni.

Ápoljuk a kapcsolatunkat, sokat találkozunk, és minden nap beszélünk egymással.

Minden nap ünnepelünk, ha úgy tetszik, mert nagyon megbecsüljük a barátságunkat és szeretjük egymást. Szóval nem hiszem hogy külön kihangsúlyozzuk az aug. 5.-ét.

Amúgy szeptember elején meg szoktunk emlékezni a barátságunkról, még hozzá azért, mert akkor találkoztunk.


23/N

2012. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést!


Én 62 éves vagyok, férfi, és több mint negyven éve van egy igazi barátom, akire bármikor számíthatok.

Azt nem értem, hogy miért kellene ezt a barátságot "ünnepelni"? Miért kellene megemlékezni, stb?

Van egy közmondás: Egy igaz barát többet ér mint egy közeli rokon.

Így igaz!

2012. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A barátságot nem kell ünnepelni, éppen elég a tudat, hogy bármikor számíthatok a barátaimra.

Engem kezd zavarni is, hogy egyre több mindennek van világnapja.

Néhány nagyon jó barátom van még a középiskolából, és így 30 felett még mindig tartjuk a kapcsolatot, és segítünk egymásnak, ha szükség van rá. Ezt nem kell külön megünnepelni.

2012. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már mindennek van napja. Az ilyen ünnepnapoknak semmi értelme. 1 nap amikor az évben szeresd a kedvesed, anyád, a barátaid. Nem 1 napig kell szeretni. Nem tudtam, hogy aznap van. Nem is érdekel. Mondjuk nem is nagyon vannak barátaim. Sosem voltak.
2012. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az üzenet küldője: sinobiiai

Az elküldés időpontja: ma 10:55

Az üzenet szövege: szia!

akkor eszerint se a családod, se a szerelmi kapcsolatod nem ünnepled?

hisz ugye ők is ott vannak mindig, effektive mindig ünnepeltek....

Üdv


Mi van?

A kérdésben direkt kérted, hogy ne a családról, párkapcsolatokról írjunk, hanem a barátokról, most meg ezzel jössz. Döntsd el, hogy mit kérdezel.

2012. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a párkapcsolatokról kérdezett privátban....
2012. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
NINCS olyan h barátság napja
2012. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem is hallottam. De nem meglepő, már mindenféle hülyeséget kitalálnak, mindennek napja van. De én ezt baromságnak tartom. Mért kell ez megünnepelni? Szerintem teljesen természetes dolog a barátság és ha sok időt együtt töltenek. Már önmagában ez egy egyfajta ünneplés.
2012. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!