Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van valaki, aki várja a...

Van valaki, aki várja a halloweent? És ha igen, miért? És van valami ötlete benti dekorációhoz?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 20:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem magyar?? Karácsonykor állítasz karácsonyfát? Az sem magyar...

Halloween kelta ünnep eredetileg. Mi tartunk otthon halloween házibulit, néha be is öltözünk az ismerősökkel. Tököket faragunk, kirakjuk az udvarra. A házat feldíszítjük bent szellemekkel, boszikkal, denevérekkel...stb. Csinálunk sütőtököt, forralt bort, gyújtunk gyertyákat.

Ja és másnap elmegyünk a temetőkbe, nem pofátlanság előtte nap szórakozni.

2012. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%

Nem az a lényeg hogy milyen eredetű ünnepről beszélünk.

A hagyomány a lényeg. Magyarok sosem halloweeneztek. Nálunk mindig is halottak napja volt. Nálunk ez a hagyomány. Most nem kell jönni azzal, hogy a kettő nem ugyanaz. Tudom, azt is tudom, hogy nem egy napra esik, De akkor sem volt szokás soha Magyarországon hogy 1 nappal a halottak emlékezése előtt beöltözzünk idétlen jelmezekbe és bulizzuk.

A halloween nem más mint a kereskedők által behozott ünnep , aminek a lényege hogy a pénztárcájukat megnöveljék a vásárlással.(akárcsak valentin napján) Sok fiatal örömmel majmolja az amerikaiakat mert ugye ott megy a halloweenes bulik, cukorka kéregetés.

Mondjuk én nem is értem miért kell majmolni. Az amcsik sem veszik át tőlünk a busőjárás vagy a húsvéti ünnepek szokásait.


Egyébként én személy szerint ha hozzám becsöngetnének, hogy cukorkát kunyeráljanak, biztos meglepődnének, hogy milyen gyorsan tudom az ajtót becsapni..


Talán azokkal a hagyományokkal kéne foglalkoznunk ami a mi szokásunk is..

2012. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem semmi baj ezzel az ünneppel. Nagyon aranyosnak tartom. Vicces, rémisztő dekorációk mindenhol, töklámpások hevernek a fűben..., gyerekek szaladgálnak jelmezben édességre vadászva. :) Egy jó kis móka, szórakozás az egész.

A kereskedőktől, virágboltosoktól meg nem sajnálom a pénzt, nekik is élni kell valamiből. És ha az ember megteheti hogy kidíszítse a kertjét, lakását, boltban vásárolt díszekkel, akkor miért ne tegye? Jó Amerikának, hogy megengedhetik ezt maguknak, jó a gyerekeknek hogy murizhatnak egyet!

Nem gondolom, hogy nálunk "odáig fajulna" a dolog, hogy egyszer csak becsengessenek hozzám cukorkáért, de ha így lenne, biztos hogy nem csapnám a kisgyerek orrára az ajtót...

Nem bosszankodom a fejlettebb országok szórakozásán, inkább irigylem. :)

2012. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aranyos ünnep, még, ha nincs is hagyománya. A mostani hagyományok is kialakultak valamikor, miért ne alakulhatna új?

Semmi baj azzal, ha változnak kicsit néha a dolgok.


A Valentin napot én sem szeretem (de nincs bajom azzal, ha más szereti!), a Halloween-t viszont nagyon jópofának és aranyosnak tartom.

Tavaly faragtunk először töklámpást, idén is biztosan fogunk!


Dekoráción még nem nagyon gondolkodtam, ilyen szempontból inkább már a karácsonyon jár az eszem.

2012. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
24%
Lehet, hogy kelta ünnep, de szerintem akkor is csak az amcsik utánzása miatt csináljuk. A karácsony nem magyar ünnep, hanem keresztény, a kereszténység pedig beépült a magyar kultúrkörbe-István kinek is ajánlotta ezt az országot? A karácsonnyal senkit sem utánzunk, viszont a halloween egyszerű majmolás.
2012. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%
Utolsónak sztem igaza van. Amúgy, miért kell lepontozni a válaszokat amikkel nem értetek egyet? Nem jó tanácsra volt szükség hanem véleményre! Bunkók!
2012. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Én nem pontoztam le senkit.

De amúgy (szerintem) véleményt is lehet pontozni.

Mert a százalékból látszik, hogy hányan vannak még ugyanazon a véleményen mint az író.

Ez nem bántás...

2012. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

15-ös

Csak egyet mondanék:A

HALLOWEEN

IS

KERESZTÉNY

ÜNNEP!!!

A pápa alakította ki a mai formájára!!! Nézzetek utána aminek nem tudtok!És nem amerikai,hanem angolszász!

2012. okt. 4. 14:04
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
Júj imádom :D Évek óta szeretem,tököt faragok, innen onnan vannak Halloweeni cuccaim, mécsesek, dekorációk,babák,lámpionok, ilyen papír izébizék.
2012. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ja és a karácsonyról annyit,hogy sok keresztény vallás nem is ünnepli... Szerintem sincs semmi rossz ebben az ünnepben,tök aranyos. És mi is elszoktunk temetőbe menni másnap.
2012. okt. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!