Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti vesztek drágább ajándékot...

Ti vesztek drágább ajándékot mint amit kaptok?

Figyelt kérdés

Illik egyforma értékben?

Illetve ha valakitől mindig ingyenes dolgot kapnátok/akkor egy idő után ti sem költenétek annyit?


2012. dec. 22. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem nézem az árát.
2012. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Úgy értem, ha Tőle ingyenes dolgot kapnál/pl: ha író, írna, ha festő festene, bármi. Te pedig olyat adsz ami elég drága. Akkor egy idő után önzőség arra gondolni,hogy én miért adjak mindig értékeket, ha én mindig csak olyat kapok amit ellehet tenni az 'emlékek' közé. pl: egy dalszöveggel ha ír, max ki lehet tenni ha olyan/egy rajzzal megint.Egy plüssel (vannak drágábbak, neves törölközők stb. . .)ezekkel lehet mit kezdeni, ami értékes, de mindig gondolsz arra akitől kaptad.

Önzőség ha erre gondolok?

2012. dec. 22. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

1. Eleve nem tudom ELÖRE, hogy milyen értékben kapok valamit.

2. Az ajándéknak NEM a pénzbeli értéke az, ami számit. (Lehet igen drága ajándék, ami nem okoz örömet és lehet apróság, ami igen)

3. A saját kezüleg készitett ajándékok sokszor értékesebbek, mert az illetö rászánt egy csomó idöt az elkészitésére.

4. Az ajándékozás NEM CSEREÜZLET, aki megpróbálja pénzre átváltani, annak ÉN nem adnék többé semmit.

2012. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Én például festek, de ha adnék valakinek képet, nem tekinteném ingyenes ajándéknak. Legutóbb egy esküvőre adtam és egyáltalán nem szégyenkeztem azért, hogy "csak" ezt adtam. Aki nem értékeli, vessen magára!
2012. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

"Önzőség ha erre gondolok?"


Igen!!!

2012. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nem lehet előre tudni, hogy milyen értékben fogok ajándékot kapni...jósolni meg senki sem tud :D
2012. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"ezekkel lehet mit kezdeni, ami értékes, de mindig gondolsz arra akitől kaptad. "


Itt a lényeg. Drága pénzért vett és saját kezűleg készített ajándék egyformán lehet felesleges limlom, ha nem SZEMÉLYRE SZABOTT. Ha valaki nem azért ad neked maga készítette sütit/verset/festményt mert tudja rólad, hogy te arra vágysz, hanem mert ő maga szeret sütni/verset írni/festeni és pont nem törődik vele, hogy te nem fogsz örülni, akkor semmit nem ér az egész. Ugyenez érvényes a vásárolt holmikra: ha annyira nem figyelt rád év közben, hogy nem tudja, éppen melyik könyvre fáj a fogad, akkor hiába költ mondjuk egy hárfára, nem fogsz tudni szívből örülni.

2012. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

'hanem mert ő maga szeret sütni/verset írni/festeni és pont nem törődik vele, hogy te nem fogsz örülni, akkor semmit nem ér az egész.'


Itt is itt a lényeg,hogy Ő azért adja azt, mert ez tudja elkészíteni,én azért veszek neki plüssöt,mert tudom,hogy gyűjti.


Arra, hogy önző vagyok: Köszönöm, mert igazából ezt akartam tudni, hogy akkor velem van a baj, hogy nekem megfordult a fejemben, hogy én is inkább készítek, egy olyat, aminek kevésbé örülne.Nem azért mert készítem, hanem mert nem veszi hasznát, nem vágyik rá.

2012. dec. 22. 17:25
 9/16 A kérdező kommentje:

Bár félreértés ne essék, mert én születésnapomra mindig olyan ajándékot kapok, ami emléket tükröz, szóval a legeslegjobbat, szóval ez eddig így van. De van amikor olyat, ami azt tükrözi, hogy Ő szereti csinálni.

Hogy eltudjátok képzelni: Kaptok egy úszoda bérletet, de közben rettegtek a víztől. Ez pont olyan, hogy mert pl: Ő szeret úszni, azért ad ezt, én nem törödik vele, hogy annak én örülnék-e. De ez születésnapkor sosem így van, mindig emléket kapok Tőle, és sokkal jobban örülök neki, mintha kapnék egy Névvel ellátott törölközőt.

2012. dec. 22. 17:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön leoltani a kérdezőt. Attól függetlenül, hogy nem az ajándék értéke fontos, hanem a gesztus, igen csak rosszul tud esni, amikor te egy nagyobb összeget költesz folyamatosan ajándékra és te annak a töredékét sem kapod vissza.

Én aztán pont az az ember vagyok, aki jobban szeret adni, de emlékszem gyerekkoromban voltak olyan közeli rokonok, akiknek mindig (szülinapra, ha csak vendégsébe mentünk, házassági évforduló) rendes ajándékot vittünk, amire szükségük volt, mert ugye nem csak az alkalom számít, hanem azt is néztük, hogy akkor ők főznek, italt kell venniük stb.

Ehhez képest tőlük szüleim 100 ft-os csokit és 200 ft-os bort kaptak, esetleg egy képeslapot vagy egy virágot, pedig épp, hogy jó anyagi helyzetben vannak/voltak. Szóval ez azért szíven tudja ütni az embert.

2012. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!