Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Párommal a polgári esküvőre...

Párommal a polgári esküvőre készülünk, és egy kicsit bajban vagyok a szülőköszöntővel. Az én részemről sajnos a szülők elhunytak. Viszont nem szeretném Őket kihagyni ezért arra gondoltam, hogy egy verssel szólnék hozzájuk. Jó lesz ez így?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez a szülőköszöntő valamilyen újabb divat? Felénk nem szokás.
2013. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem jó, ha igényed van rá, hogy megemlékezz róla ott és akkor.


1-es mifelénk is szokás, (Pest megye), hogy a szülőket egy szál virággal köszöntjük az esküvőn, nem új szokás régebben is volt már

2013. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szép gesztus. De nem fogsz túlságosan elérzékenyülni miatta?


A szülőköszöntő nem új szokás. Megköszönjük a szüleinknek, hogy felneveltek, szerettek, stb. és egyben elelbúcsúzunk tőlük, hiszen elkezdjük a magunk kis életét a férjünkkel/feleségünkkel. Szerintem az egyik legmeghatóbb része a szertartásoknak. Általában egy csokor virág kíséretében történik.

Ja, és általában ezt a köszöntést az anyakönyvvezető szokta elmondani.

2013. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Szerintem is szép gesztus, de mint az előttem író is mondta, nem biztos, hogy neked kellene mondanod. Szerintem kérj meg valakit rá.

Az unokahúgomnak szintén meghaltak a szülei az esküvője előtt, ők az eskövű előtt kimentek a temetőbe, és ott emlékeztek.

2013. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aztán, nehogy sírj!
2013. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Természetesen nem én

fogom mondani a versikét,mert hiába telt el 11 év,a fájdalom ott van,és csak sírás lenne a vége.

2013. febr. 28. 06:49
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Közben jutott eszembe, voltam olyan esküvőn, ahol a meghalt szülőt egy égő mécses "jelképezett" a szertartás alatt. Az is szép gesztus volt.
2013. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!