Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ez miért van? Miért nincs az...

Ez miért van? Miért nincs az embereken kokárda?

Figyelt kérdés
Ma kimentem az utcára, és a látottak közül (kb. 100 ember) 8-on volt kokárda. Ezek az emberek ennyire leszarják az ünnepet, és azokat akik feláldozták magukat értük? Vagy ezt is a Kádár-rendszer tette? Mert ugye ha vki szereti a hazáját és vállalja is ezt (esetleg még eg kicsit revizionista is), akkor ugye már rögtön NÁCI. De most már az is náci, aki kokárdát visel egy nemzeti ünnepen?! Vagy csak nem fér be az USA imádás keretei közé?! Most má október 23-án is a ruszkikat fogjuk éltetni?!

2013. márc. 15. 15:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A mai embernek március 15. nem az 1848-as forradalmat jelenti. Március 15. egy nap, amikor nem kell dolgozni, a TV-ben, rádióban, illetve a különböző megemlékezéseken meg egymást szidja a kormány és az ellenzék. Azzal, hogy a politika kisajátította ezt az ünnepet (is), teljesen leértékelte, elvette az eredeti jelentését.

No meg ahogy régen mondták is: "üres hassal nem lehet Himnuszt énekelni". Az emberek túlnyomó többségének nem az a legfontosabb, hogy hogyan és miért lázadtak a márciusi ifjak, hányan haltak meg és mi volt az egész harc eredménye, hanem az, hogy az adott hónapban épp melyik sárga csekkel lehet egy kicsit csúszni és melyik boltban olcsóbb a kenyér. Akinek minden nap meg kell küzdenie a fennmaradásért, mert nem tudhatja, hogy holnap is lesz-e pénze arra, hogy emberi módon éljen, annak nem a nemzeti ünnep lesz az elsődleges, főleg nem a nemzeti ünnep külsőségei. Örül, hogy még nem halt éhen, nem árverezték el a feje fölül a házat, nem kapcsolták ki a villanyt és valami ruhára is tellett, ünnepségre menni nem akar, mert nincs ideje (mondjuk feketén dolgozik ma is) vagy ha van, elege van a süket szólamokból, mert valahogy évek óta nem javul a helyzete, akárki is üvölt a pódiumról. Kokárdát sem tesz fel, mert neki március 15. is ugyanolyan nap, mint a többi, ugyanolyan kevés pénzből kell kihúznia.

Nem az Egyesült Államok imádata vagy a (vélt vagy valós) náciveszély miatt nem szokás már helyén kezelni március 15-ét, hanem a fásultság miatt. Ez pedig nem mindig az emberek hibája.

2013. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 strawberryhillside válasza:
100%
Talán túl nagy a hó... aggódnak stb... már nem azért, de ma nekem is kisebb gondom nagyobb volt annál, semhogy kokárdát tűzzek ki. És nem az USA-imádásom miatt. De őszintén, kedves kérdező, ennél izgalmasabb elfoglaltságot is lehetne találni, mint figyelni, hogy kin nincs kokárda. (nem sértésnek szántam)
2013. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
mert ők a szívükben hordják, egész évben.
2013. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Attól még , hogy vkit nem igazán érdekel, tiszteletből, vagy csak a hagyomány miatt kitűzheti, nem? (1.-nek)

Jajj, tényleg: én sem sértésnek szántam az USA imádást! És kicsit kiborultam, szal bocsi ha vkit megsértettem! (2.- nak, és mindenkinek : ) )

2013. márc. 15. 16:58
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Attól még , hogy vkit nem igazán érdekel, tiszteletből, vagy csak a hagyomány miatt kitűzheti, nem?"

De, kitűzhetné - de épp azért nem tűzi, mert nem érdekli. Sem március 15. nem érdekli, sem a hagyományok. Sokakat tényleg nem érdekel semmi más, csak az, hogy valahogyan túléljék a hétköznapokat. Tudják, hogy hányadika van, nagyjából mikor jönnek a számlák és mikor kapnak fizetést (vagy segélyt, nyugdíjat), de az, hogy most éppen március 15. van... Nos, az már évek óta hidegen hagyja őket. Nekik ezen a napon nem jobb és nem rosszabb az életük, mint bármikor máskor. A hagyományok pedig teljesen hidegen hagyják őket, mert attól, hogy megtartanak egy hagyományt, még nem lesz magasabb a fizetésük és nem lesz olcsóbb a kenyér.

Egy lélekölő, képzettséget és kreativitást nem igénylő, monoton betanított vagy fizikai munka és az ezzel járó kilátástalanság és szegénység akár pár év alatt teljesen kifordíthatja magukból az embereket. Akár annyira is, hogy az ünnepek sem érdeklik őket.

2013. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Rajtam se látnál az utcán, mert a kabátomat nem akarom átszúrni. A pólómon viszont van, így a munkahelyemen büszkén viselem, a hóviharban viszont nem kell.

A környezetemben kb. 100ból 60 emberen láttam kokárdát.

2013. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mert egyes helyeken túl nagy a hó az összes szabadtéri rendezvényt lefújták pontosan a hó miatt, sok ember vagy a hóban rekedve várja a segítséget vagy épp segít amiben tud, vagy éppen más gondja baja van minthogy azzal foglalkozzon hogy kokárdát tűzzön ki magának. Szívem szerint én is tűztem volna kokárdát, mert hát miért ne meg ugye ünnep stb... Csak ugye rendezvények nincsenek, egész délelőtt fát hordtam hogy nagyapám fűteni tudjon,. plusz nem egy ismerőst húztam ki a hóból, és ezek mellett nem igazán volt időm arra hogy ezzel foglalkozzak.
2013. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jó, én sem azokra gondoltam, akik segítettek, hanem pl arra az idős párra akik csak úgy sétáltak...
2013. márc. 15. 18:09
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Ma van egy éve hogy leszoktam a cigiről, én ezt ünneplem. De őszintén, napi 10-12óra után szerinted érdekel valakit hogy kik haltak meg? Örül az ember hogy otthon lehet és végre egy kicsit pihenhet. A másik, ennyi erővel naponta lehetne ünnep, mert mások is meghaltak ''értünk'', csak azokat mi leszarjuk.
2013. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Napi 10-12 óra? Mi a francot dolgozol? :D
2013. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!