Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire honosodott meg a halloween?

Figyelt kérdés

#Magyarország #ünnep #Halloween #kelta #kelta ünnep #honosodás
2013. aug. 3. 18:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nem nagyon elterjedt (még).De én remélem hogy a jövöben szélesebb körben is el fog terjedni hiszen ez egy jópofa dolog.Csak egyesek hajlamosak átesni a ló túloldalára....
2013. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy dolog, amit nyomnak az üzletek, nagyáruházak - na, náluk meghonosodott. Viszont az emberek szerintem alapvetően visszautasítják, mert a mi kultúránkban a halottak napja a csendes gyertyagyújtás, magunkba fordulás ünnepe, nem pedig a hangos vigasságé.

Sok helyen csinálnak tök-napot, egyre nagyobb divat - de ez inkább az ősz ünnepe. (A mi tökjeink többnyire mókásak, őszi termésekkel dúsítottak, nem félelmetesek).

2013. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom tehát az én közelemben semennyire. Mondjuk nekem kajak mindegy én ezekre szarok csak ilyen cukor kéregetés ne legyen aztán tőlem mehet...
2013. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
nemnagyon de nekemis bejön , egész évben az a kedvenc időszakom a késő ősz meg sárga levelek plusz töklámpás szerintem nagyon jó hangulata van
2013. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
63%

A Halloween-hez hasonló ünnepünket mi Farsangnak hívjuk. Egyébként a Halloween halálkultusza eléggé gáz, a szörnyekkel, szellemekkel és mindenféle a sötétséghez kapcsolódó okkult szimbólumával. Ez lenne tényleg a kultúra? Nekünk tényleg onnan kell átvennünk ilyen hülyeségeket?


Egyik kedves hozzászóló írta, hogy "eléggé unalmas nép vagyunk". Hát erről csak annyit, hogy amíg el nem vették kultúránkat és történelmünket minden hétvégén ünnepeltünk valamit. Minden héten volt egy bál vagy valamilyen táncos, mulatság, esemény, amit ünnepeltünk. Voltak köztük nagyobbak voltak köztük kisebbek, de a lényeg, hogy voltak.


De persze tudom én, hogy mi erre a válasz. Ha a miénk, akkor nem kell, mert az ó divatú, meg délibábos, túl ciki, mert a szeretetről szól. Sokkal coolabb és menőbb a halált dicsőíteni és sorozatgyilkosnak öltözni, meg zombinak és a frászt hozni másokra.


Nem tagadhatja le senki sem azt, hogy igényeljük a kultúrát és a közösséget, csak a kérdés, hogy milyen kultúrát igénylünk? Halálkultuszt vagy életben való hitet? Nagyon nem mindegy, hogy én a halált és a félelmet ünneplem vagy magát az életet.


Komolyan siralmas, hogy egy alig 200 éves nemzettől importálunk "kultúrát", mi akik, ha nem akarok nagyon fellengzős lenni, minimum 1.000 éves kultúrával rendelkezünk. Akkor ennyi erővel tegyünk gyerekeket az iskolába tanárnak és a felnőttek tanuljanak. Meglátjuk milyen világ lesz.

2013. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Mert a halottak napja és a mindenszentek is k...rva vidám ünnep :D
2013. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
(ja és a halloween angolszász ünnep nem amerikai)
2013. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
inkább a fiatalok körében telepedett meg, de ott is inkább csak a mégegyokamiértbulizhatunk része van meg... néhány helyen "farsangos" beütéssel
2013. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként a Halloween halálkultusza eléggé gáz, a szörnyekkel, szellemekkel és mindenféle a sötétséghez kapcsolódó okkult szimbólumával. Ez lenne tényleg a kultúra? Nekünk tényleg onnan kell átvennünk ilyen hülyeségeket?



miért is gáz és hülyeség? mert amerikából "indult"


A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt.


Az ünnep őse a pogány kelta boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe a samhain volt október 31-én, amely egy kelta halálisten, a druidák istene Crom Cruach(en) kultuszában gyökerezik. A május 1-jei beltane ünnep az október 31-ei samhain ünnep „ellenpontjaként” az esztendő „napos” felének eljövetelét jelentette, amin emberáldozatokat is bemutattak a druidák. [1]

Searchtool right.svg Lásd még: Lindow-i férfi


A Halloween ünnepben idővel összemosódott a római Pomona, a gyümölcsfák és kertek istennőjének ünnepe és a Parentalia, a holtak tiszteletének szánt nap, a Lemuralia ünnep, ami a római vallásban olyan ünnep volt, amelynek során az ókori rómaiak ördögűzési rítusokat hajtottak végre, hogy kiűzzék a halottak rosszakaratú és félelmetes szellemeit a házaikból, valamint a pogány kelta samhain ünnep, amit október 31-én tartottak, amit ők az óév utolsó napjának is tekintettek. A druidák hite szerint a szellemek, azok közül is inkább a gonoszak, ilyenkor látogattak fel az élő emberekhez az alvilágból.



a Farsang hasonló képen a tél gonosz szellemeit hivatott elűzni

2013. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 haemorgen válasza:
100%
Minden 50 év alatti tudja, hogy mi az, mert amerikai filmeket stb.-ket néznek, de kb. 1%-a a lakosságnak ünnepli, szóval gyakorlatilag nem, bár én nyíregyházi vagyok, szóval itt vidéken ez van, Budapesten lehet, hogy kicsit másabb.
2013. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!