Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire honosodott meg a halloween?

Figyelt kérdés

#Magyarország #ünnep #Halloween #kelta #kelta ünnep #honosodás
2013. aug. 3. 18:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos, egyre inkább kezd meghonosodni, mint a többi idióta amerikai hagyomány (ld. Valentin-nap stb.)

Ma már lassan kivesző-félben vannak a saját hagyományaink, és a mai gyermekek lassan azt sem tudják, mi a különbség a Mikulás, Télapó, Santa Claus stb. között, és hogy karácsonykor nem a télapó jön, hanem az angyal (bár Mo-on nagyon elterjedt az is, hogy a Jézuska jön).

Szóval, nekem nagyon nem tetszik, hogy idegen divatokat majmolunk, és a második évben már hagyománynak kiáltjuk ki üket, holott az egész épp az ünnepi jellegét veszíti el :(

2013. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
80%

Tartom magam ahhoz, amit régebben itt olvastam, egy hasonló, kérdésnél:


"Majd akkor ünneplem a halloweent, amikor a Time Squaren lesz a Busójárás!"

2013. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
86%

22-es: xDDD Ez rohadtul tetszett!!

15-ös: Egyet értek veled.

Csak azért van ennyi majmolt ünnep - Halloween, Valentin nap - hogy legyen alkalmunk, és okunk még többet költekezni. Már a karácsony, és a Húsvét is átment az ajándékozás ünnepévé. Én nem örülök neki, hogy ezeket mind átvesszük, semmi értelme.

Azt imádom, amikor a barátnőm "Boldog Valentin napot" kíván, én meg rászólok, hogy "A Valentin nap nem magyar ünnep, ezért én nem tartom!" Húú, ezen hogy ki szokott akadni xDD

2013. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
28%
szerintem a fiatalok körében eléggé(mi tartjuk)
2013. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
66%
Szerintem nincs semmi baj azzal ha atveszunk hagyomanyokat, mi is annyit csinalunk csak hogy a hazat kidekoraljuk, esetleg elmegyek vmi beoltozos bulira. nalunk a suliban is van, es nagy sikere van. vannak itt olyanok az oldalon akik meg ragaszkodnak a busojarashz, de igazan nincs azzal semmi problema ha nyitunk mas orszagok fele es mi is unnepeljuk a hagyomanyaikat (mert igen, szerintem a fiatalok koreben (17 vagyok) elegge elterjedt a halloween, es ez nem egy rossz dolog sztem :)
2013. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!