Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hány éves kortól vinnétek el...

Hány éves kortól vinnétek el a gyereketek a nagyapja temetésére?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha jól ismerte anygapát, akkor 3 évesen már vinném, ha nem volt köztük kapcsolat, akkor 6-7 évesen.
2014. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs: anygapát = a nagyapát
2014. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mástól is függ. pl. hogyan halt meg, meg ilyesmi, téma lesz-e ez, milyen lesz a temetés...

Én nem emlékszem a nagyanyámra, hároméves koromban öngyilkos lett és apám elvitt a temetésére vidékre. Mai napig emlékszem, az öngyilkosság témájára, és nekem is vannak scuicid gondolataim is - részben talán emiatt.

2014. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem is eleg rossz otlet tul kicsin gyereket elvinni temetesre.

En 13 evesen voltam eloszor, de ram is rossz hatassal volt, mindenki sirt, stb....

14 ev alatt biztos nem vinnem!

2014. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez a gyerek érettségétől, egyéniségétől is függ, illetve hogy akkor éppen milyen fázisában van az életének. Lehet, hogy épp az oviba kell beilleszkednie, ezért sírósabb, félősebb, szerintem ilyent is figyelembe kell venni. De alapvetően én is úgy gondolom, hogy kisgyereket nem muszáj elvinni a temetésre.
2014. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy milyen világképet neveltek - ha neveltek a "gyerekbe". Milyen fogalma van a halálról. A szülők mennyire képesek megbirkózni ezzel a kihívással. Ismerek valakit, aki egyáltalán nem tudta megmondani a lányának, hogy mi az, hogy halál, és úgy "oldotta meg a problémát", hogy eltitkolta a nagymama halálát. Szerintem ez sem jó. Szóval ha mondjuk a család hite szerint az elhunyt személy a mennybe jut, akkor remélhetőleg nem lesz sírás-rívás, hanem valami vidámság. (hallottam ilyenről is.) Ezt simán megélheti, akkor nincsen ellentmondás, és a gyerek is lezárhatja a dolgot.
2014. júl. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!