Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért annyira divat nálunk...

Miért annyira divat nálunk halloweenezni? Ennyi erővel színes csontvázakat is csinálhatnánk és festhetnénk magunkra mint a spanyolok (vagy mexikóiak).

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mert ma divat mindenben az amerikaikat követni. Valentin nap, Halloween, eljegyzés kövesgyűrűvel karikagyűrű helyett, menyasszonyi csokor eldobása, ajándék a lakodalom vendégeinek stb.

Fontos, hogy ne magyar legyen.

2014. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát elég szomorú.
2014. okt. 31. 10:52
 3/5 serenity* válasza:
100%

Veszunk at szokasokat minden teruleten de sokan meg mindig nem tudjak hogy a Halloween Irorszag es Skociabol ered.Az USA-ba az 1900-as evekben terjedt el Ir es Skot emmingransok altal,1930-ban jelentek meg a jelmezek es 1950-ben a cukorkas "trick or treat" szokas.

Magyarorszagon sajna pont rossz idoszakra esik ezert sokan morbidnak tartjak ezt az unnepet,viszont amerikaban majus utolso hetfoje a halottak napja.

2014. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A sugar skull mexikói hagyomány, és n arról szól hogy Halloweenkor ilyenre festjük magunkat, de magyarországon is sokan csinálják ezt.
2014. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak emberek akiknek tetszik ez az ünnep, ezért kifaragnak egy tököt és buliznak egy jót. Én ebben semmi rosszat nem látok.Van aki Valentin napon vesz egy szál virágot a barátnőjének. Egy kedves kis gesztus, ennyi, nem több. Nem értem hogy ezek a dolgok miért zavarnak másokat.

Engem speciel az jobban zavar, hogy ma a főnököm közölte hogy vasárnap is dolgoznom kéne menni. Közöltem vele, hogy Halottak napja van és 3 temetőbe is el kell mennem a családommal a szeretteimhez. Erre értetlenül nézett rám, hogy nem érti hogy mi olyan fontos ebben az ünnepben, azok már úgysem látnak semmit. Mostanra kezdem úgy érezni, hogy az kezd a trendi lenni hogy hülyeség az összes több száz éves ünnepünk, ezenfelül pedig szigorúan tilos más népektől átvenni egy-két szokást...

2014. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!