Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Őszintén! A karácsonyt vagy a...

Őszintén! A karácsonyt vagy a szilvesztert szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

1.Miért?

2.Melyiket hogy ünneplitek?(ünnepi program)

3. Milyen ünnepi ételeket szoktatok enni?

4.Milyen filmeket szoktatok nézni?

5. Milyen zenéket szoktatok hallgatni?

6. Hány "csapat" rokonaitok szokott a karácsony és/vagy szilveszter folyamán?

7.A szilvesztert/karácsonyt otthon töltitek?

Nem muszáj minden kérdést megválaszolni, csak amit gondoltok ;)

A válaszokat előre is köszönöm! :D



2015. dec. 26. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Karácsonyt.
2015. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mindkettő jó. másjellegű a kettő :)

karácsonyt otthon a családdal, szilvesztert a barátokkal.

2015. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A karácsonyt. A szilveszter számomra semmi.
2015. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Karácsonyt.

1. Mert sokkal hangulatosabb, igazi értéke van, és nem a részegeskedésről szól.

2. Karácsonyt családdal, szilvesztert szintén.

3. Karácsonykor: halászlé, sültek, krumplisali, töltött káposzta. Szilveszterkor lencseleves

4. Karácsonykor: leginkább semmit, együtt vagyunk a családdal, esetleg animációs filmeket, reszkessetek betörőket

5. Karácsonykor karácsonyi zenéket, szilveszterkor leginkább semmilyent

6. Általában nem jönnek rokonok, mi megyünk ebédre karácsonykor, szilveszterkor senki

7. mindkettőt otthon töltöm.


16/L

2015. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Karácsonyt.


1. Nem tudok sokáig fennmaradni, nekem az nem élvezet, ha hangosan szól a zene vagy kinn fagyoskodom "tűzijáték-nézés" címszó alatt. A tűzijáték sem érdekel. Ja, és mindenki holt részeg.

2-3. Karácsonykor először fadíszítés, aztán mindenki szépen kiöltözik, ajándékozás, vacsora a családdal. Ez Szenteste. A másik két nap rokonlátogatás, de nem kényszerű, mert mi olyan család vagyunk, akik tényleg szeretik egymást, és nem csak képmutatásból látogatjuk egymást, mert ilyenkor azt illik. Mellesleg nem csak karácsonykor jövünk össze. A Szilveszter változó. A bólé, a virsli és a lencsesaláta gyakori vendég, azon kívül, ha otthon vagyok, akkor koccintunk és alszunk, ha nem otthon vagyok, akkor már alig várom, hogy alhassak.

4. Nekem a karácsonyi film a Harry Potter. De mind a nyolc, maratonban. Szilveszterkor meg csak simán megy a tv, esetleg berakunk valami mesefilmet, mert szerintem azt kortól függetlenül lehet élvezni.

5. Milyen zenéket? Hát amiket egyébként is. Csak kicsivel több musicalt. Ezt úgy kell érteni, hogy azt csak decemberben hallgatok, soha máskor. Különben maradnak a steampunk zenék.

2015. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. A karácsonynak van hangulata, együtt van a család. A szilveszternél ünnepelnénk a nagy semmit.

2. Karácsonykor megajándékozzuk egymást, majd előtte vagy utána ebéd. Meglátogatjuk a szülőket.

3. Hal, töltött csirke, egyéb (nem szezonális) finomságok.

4. Semmilyet, a karácsony nálunk a kikapcsolódás, lustálkodás, kieresztés ünnepe. Társasozunk, netezgetünk céltalanul.

5. Lásd 4-es pont.

6. 3

7. Túlnyomórészt mindkettőt, kivétel a karácsonyi látogatások.

2015. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő dögunalmas de a karácsony jobb
2015. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Karácsony. Meghittebb, szeretem, hogy együtt az egész család, és az ünnepet megelőző heteket is.


2. Szenteste otthon vagyunk négyesben, jövőre már öten :); férjem, két kislányunk (pocakban a 3. lányzó) és én. 25-n ebédre anyósomékhoz megyünk, itt kb. 42-n vagyunk. Vacsorára a szüleimhez megyünk, itt 15-en vagyunk.

26-n ebédre az én nagyszüleimhez megyünk, 16-an vagyunk. Vacsorára pedig férjem nagyszüleihez, itt 37-en vagyunk.


3. Szentesete főzök csak: halászlé, aszalt szilvával töltött baconbe tekert pulykamell, sült lazacfilé, majonézes krumplisaláta, sütinek mézes krémest és Ferrero golyókat készítek, anyukám pedig csinál nekünk is 1-1 rúd mákos és diós beiglit.

25-n ebédre anyósomékhoz megyünk. Ott húsleves, halászlé, töltött káposzta, rántott hús, rántott hal, töltött dagadó, kacsa, oroszkrém torta, bejgli, rétesek voltak.

Anyukáméknál vacsorára megyünk, ő is csinált aszalt szilvás pulykamellet, valamint sült halat, fasírtot, Wellington szarvast, fagyi szeletet, zserbót.

Ma ebédnél mama csinált húslevest, vaddisznó pörköltet, kolbászos sertéskarajt, gesztenyés pulykát, óvárit, somlóit meg réteseket.

Ma vacsorára a férjem nagyszüleihez megyünk. Libasült, pörkölt, sült hal, Cordon bleu, kaszinótojás, halsaláta, palacsinta biztos lesznek.


4. Nem nagyon tv-zünk, a lányokkal játszani szoktunk, valami kedvenc mesét mindig megnézünk együtt.


5. Nagyon szeretem a Bereczki-Szinetár karácsonyi albumot, valamint Michael Bublé zenéit. Általában ezek mennek, Diótörő, valamint más karácsonyi slágerek.


6. A Karácsonyt fentebb leírtam. Szilveszterkor minden évben elutazunk 3 éjszakára wellness szállóba.


7. Nem, minden évben 3 éjszakát wellness szállodába töltünk, amibe a Szilveszter is beleesik. Idén Sárvárra megyünk.


26/N

2015. dec. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szilveszter. Az a gyanúm idősebb közönségből vagyok. :)

Szilveszterkor vagy a párommal töltöm az időt meghitten kettesben, (mivel máskor nem nagyon tudunk ilyet) vagy a barátnőmmel együtt hármasban, akkor vele hajnalig filmezünk és állati jól szórakozunk. (párom hamar bealszik sajnos) Néha folyik némi alkohol. :)

Általában szokásos chips+kóla a menü. Vígjátékok, akciófilmek stb a műsor.

Karácsonyra visszafordulva, nálunk olyankor szokott lenni lerészegedés. Összegyűlik a család és ami csövön ki és szájon befér azt betolják. -.-' szóval ezért is nem szeretem. Lehet ha én is innék könnyebb lenne elviselni őket, de nem érzek rá késztetést. Időnkén 2-3 csapat, van, hogy csak egy érkezik.

Amúgy érdekes kérdés. Meg főleg a válaszok, nem gondoltam, hogy ennyi idilli módon karácsonyozó ember van. :D

2015. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elfelejtettem, de ha itt tartunk leírom az enyémet is.

0. Karácsonyt szeretem jobban.

1. Mert meghittebb.

2. Szenteste: fadíszítés, vacsi, ajándékozás, filmezés, karácsony 1. napján ebédre megyünk

3.Halászlés, sültpulyka stb.

4.Kék lagúna, Holiday, Reszkessetek, betörők

5. Nincs konkrét, de karácsonyiakat persze :)

6. Inkább mi megyünk

7. Szenteste és szilveszter otthon, ahogy fentebb írtam:karácsony 1. napján vendégség

2015. dec. 27. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!