Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Esküvőre szabad meg nem...

Slash1xhun kérdése:

Esküvőre szabad meg nem hívott partnert vinni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ismerősömnek a héten lesz az esküvője. Én meg vagyok hívva+elvállaltam, hogy videót készítek az egész menetéről. Ültető kártya, no az már nem jutott, de ez nem is akkora probléma. Végül is úgy kerestek meg, hogy videóst keresnének erre a napra, úgy is szakmámba lennék, így elvállaltam. Viszont, így nem tudom, hogy menyasszonyomat elvihetem-e, vagy meg kellene-e kérdeznem, hogy szabad-e? Sajnos, az etikett ezen formájával nem vagyok tisztában. :/

2017. aug. 3. 12:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ui.: Nem vagyok benne biztos, hogy menyasszonyomat nem hívták meg, mert náluk ezek ilyen magától értetődő dolgok és általában, amikor valahova hívják valamelyikünket, mind a kettőnkre gondolnak.
2017. aug. 3. 12:02
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá a párnál szerintem, az a biztos. Mert ha elviszed ők meg nem számoltak vele, akkor lehet szék sem jut neki...

Egyébként a fotósnak is szoktak ugyanúgy terítéket számolni.

2017. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nem teljesen értem a dolgot... kaptál meghívót is, de ültetőkártya nem jutott?

egyébként az a teljesen tiszta, ha megkérdezed őket, hogy most téged csak dolgozni hívtak, vagy amúgy is hivatalos vagy a pároddal együtt?

2017. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%

A videozaser fizetnek? Mert ha nem, akkor te nem szolgaltato vagy hanem vendeg, szoval illik megetetni.

Viszont ha vinni akarsz meg valakit, akkor szolj, egy eskuvonel azert altalaban ki van szamolva minden.

2017. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Legtisztább ha erre határozottan egyértelműen rákérdezel hogy véletlenül se legyen kellemetlenség egyik fél részéről sem.
2017. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Vendégként is meghívtak, vagy csak felkértek videózni? Tehát ünnepelni is mész, vagy csak dolgozni?

Érdekes, hogy meghívtak, de nem kapsz ültetőkártyát. Semeddig nem tart kinyomtatni egy papírt, ha amúgy van helyed.

Ha csak ismerős, akkor lehet, hogy csak videósnak hívtak, és külön asztalhoz ülsz majd a fotóssal meg egyebekkel, ahol nem lesznek kártyák...

Mindenesetre nekem eddig MINDIG mondták, hogy a párommal együtt, illetve fordítva is, ha őt hívták meg, akkor neki is mondták, hogy természetesen velem együtt. Ezt mindig mondani kell és szokták is, hogy ne legyen kavarodás.

Mindenképpen kérdezd meg őket, hogy elviheted e a menyasszonyodat is, mert lehet, hogy csak veled számoltak. Kérdés nélkül semmiképp ne vidd el, abból nagyon ciki helyzet lehet.

Alapvetően egyébként nem, ha egy esküvőre csak téged hívnak meg, akkor nem illik magaddal vinni csak úgy senkit, akárkiről is van szó.

2017. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A meghivóból nem derül ki hogy csak téged vagy a párod is..?
2017. aug. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatlan vendégnek és fogadatlan prókátornak ajtón kívül a helye! - tartja a magyar mondás.

Nem kaptál ültetőkártyát, tehát nem vendég vagy, hanem dolgozó, nem ünnepelni mész, hanem videózni.

Ha tudják, hogy ehhez kell segítség, mert kétemberes meló, akkor viheted nyugodtan. Ha úgy gondolod, hogy ezt ők nem/nem így tudják, kérdezzed meg!

2017. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, ultetokartyam elmeletben van, csak gyakorlatban nincs. O.o ,,Elfelejtettek nyomtatni." Fizetni viszont, akartak. Naivitasom miatt visszautasitottam, mondvan ,,barati,, szivesseg. Ma rakerdezek, hogy akkor hogy is van ez, ha csak velem szamoltak, akkor mindegy, fizut mar lemondtam, igy max jol bekajalok majd. :D
2017. aug. 4. 10:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Normális helyen a fotóst, a filmest, a ceremóniamestert, a zeneszolgáltatót is vendégként kezelik, mi meghívót is kapni szoktunk, ültetőkártyánk, köszönőajándékunk is van általában. Mi lett végül?
2017. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!