Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Halloween-...

Hegedusmark kérdése:

Mi a véleményetek a Halloween-ról? Szeretnétek, hogy elterjettebb legyen Mo. -n is?

Figyelt kérdés
Szerintem a karácsony után a Halloween-nek van a legjobb hangulata. Érdemes lenne Mo.-n is jobban foglalkozni vele, már csak azért is, mert ez egy bulizós ünnep ami minden korosztálynak való. (A véleményedet mindenképp támaszd alá valamilyen indokkal, mert senki nincs előrébb ezzel: "Szerintem a Halloween (nem) jó!")
2017. aug. 23. 13:18
1 2 3
 11/28 Kései Sirató ***** válasza:
31%
A keresztény értékektől távol álló ünnep, Magyarországon semmi keresnivalója. Az egész totálisan infantilis és úgy, ahogy van tök béna. Nincs rá szükségünk.
2017. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Én nem ellenzem, de nem is pártolom.

De a Halottak napja nem a Halloween helyett van. A kettő nem ugyan az, és megférne egymás mellett.

2017. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 ironhide12 válasza:
76%
Szerintem egy jó ünnep , az országban azért vannak felháborodva mert Amerikai ünnep és nem Magyar de szerintem attól nincs vele gond és még egy ok a bulizásra :)
2017. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
69%
Mivel nem vagyok vallásos egyáltalán, sokkal szívesebben elmegyek egy beöltözős halloween buliba, mint hogy otthon ülve mindenszenteket 'ünnepeljek' (oké, az, hogy nem egy napon van részletkérdés). Sokan jönnek még azzal, hogy a halottak napja előtti időszakban nem illik bulizni egyébként sem, viszont akinek hiányoznak az elhunyt szerettei, azok nem ezen az egyetlen napon emlékeznek meg róluk. Úgy bírom egyébként ezt a nagy magyarkodást is sokaknál (jobbos létemre), úgy elő tudják adni hogy mekkora szentségtörő aki halloweent mer tartani, aztán egy mondatot nem tud leírni a saját anyanyelvén helyesen. Nagy magyarok, gratulálok. :D
2017. aug. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
66%
Jaj, és annyit hozzáfűznék még, hogy a karácsony és a húsvét sem magyar ünnepek, na bumm. Végül is sokkal nagyobb létjogosultsága van egy zsidó mesefigura ünneplésének Magyarországon, valóban.
2017. aug. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
11%

04.18


Milyen zsidó mesefigura?


Halloweenre nincs szükség, van farsang. És pont a halloween mellett van magyar ünnep; csak zavarja. Főleg a bulizással.


Még önmagában is zavaros, a cukorkéregetéssel. Amit Amerikában már nem is javasolnak, mert veszélyes.

2017. aug. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
34%
Zsidó mesefigura? :O
2017. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Először is:

Mexikóban nem tartanak Halloweent, az a Dia de los muertros, vagyis halottak napja. Ők is ugyanazt a keresztény ünnepet tartják, csak kissé más köntösben, ők inkább boldogan emlékeznek vissza a szeretteikre, nem síránkoznak. Ehhez hozzátartoznak a Sugar skull (cukorkoponya) sütik, és sminkek is. Ja és lányok, ne fessetek magatokra sugar skull sminket halloweenkor, mert nem oda tartozik.


Másodrészt, Jézus nem egy zsidó mesefiugura, hanem történelmi személy.


Harmadrészt pedig, én hívő keresztény vagyok, de nem találom olyan ellenszenvesnek a halloweent. A fiatalok buliznak egyet, a gyerekek tököt faragnak, nincs ebben semmi okkult, ez az ünnep már rég nem az, mint a keltáknál. Az egész csak egy marketingfogás, de nem kell bedőlni a nagy vásárlási láznak, csak hagyni, hogy az emberek jól érezzék magukat, nem tartom annyira ellenszenves dolognak.

2017. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%
Én alapvetően nem vagyok ellene, de annak inkább, hogy sokan úgy vannak vele, hogy a halloween jó, mert amcsis meg bulis, (de persze ezt sokan nem vallanák be, hogy csak ezért követnék), de ugyanezek az emberek halottak napján pár nappal később be se dugják az orrukat a temetőbe, mert az uncsi, farsangot meg senki nem tart, pedig az tradicionálisan magyarabb ünnep, és annyi különbség van a halloween meg közte, hogy kevesebb az ijesztő jelmez, a gyerekek meg nem zabálják tele magukat csokival...
2017. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Kései Sirató ***** válasza:
36%

"Jaj, és annyit hozzáfűznék még, hogy a karácsony és a húsvét sem magyar ünnepek.."


Magyarország keresztény ország (lásd: Himnusz, Alaptörvény, stb.) és az általad felsorolt ünnepek keresztény ünnepek. Persze, ha számodra nincs értékük, akkor dolgozz azokon a napokon is!

2017. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!