Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Halloween-...

Hegedusmark kérdése:

Mi a véleményetek a Halloween-ról? Szeretnétek, hogy elterjettebb legyen Mo. -n is?

Figyelt kérdés
Szerintem a karácsony után a Halloween-nek van a legjobb hangulata. Érdemes lenne Mo.-n is jobban foglalkozni vele, már csak azért is, mert ez egy bulizós ünnep ami minden korosztálynak való. (A véleményedet mindenképp támaszd alá valamilyen indokkal, mert senki nincs előrébb ezzel: "Szerintem a Halloween (nem) jó!")
2017. aug. 23. 13:18
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
59%

A Karácsony és a Húsvét nem keresztényünnepek, csak keresztényesített kelta ünnepek.

Vagy milyen szerepe is volt Krisztus életében a feldíszített fenyőfának és a színes tojásnak?

2017. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

A feldíszített fenyő a fát jelképezte eredetileg amiről Ádám és Éva evett, csak mondom...


Én a hagyományok megőrzése mellett fontosnak tartom, hogy nyitottak legyünk nem magyar ünnepekre is. :)

2017. szept. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
16%

"A feldíszített fenyő a fát jelképezte eredetileg amiről Ádám és Éva evett, csak mondom..."

Mesélj még :D :D :D

A színes tojás meg a tiltott gyümölcsöt, nem? :D

2017. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%
Nem, a kis gömb díszek jelentik a tiltott gyümölcsöt. Tudod, a fán.... :))
2017. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
97%

,,karácsonyfa: fenyőfa, melyet →karácsony napján az ünnepelt misztérium szimbólumaival díszítenek. - 1. A ~ szimbóluma Isten ajándékozó szeretetének, mellyel az embert visszafogadja kegyelmébe. A ~ az →élet fája, mely a →Paradicsom közepén a →jó és rossz tudásának fája mellett állt (Ter 2,9), s melyet a →bűnbeesés után tüzes kard és kerubok zártak el az ember elől (vö. Ter 3,24). A karácsony visszafogadja az embert a Paradicsomba: a ~ ennek jelképe."

:))

2017. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem szeretném, sőt.


1.Nekünk ott van a farsang jelmezes vigadásra.


2.A halottak-halál nekünk nem vicces-tréfás-mulatós-partizós téma. Jó vagy nem jó, tetszik vagy nem, így alakult, maradjon is így.


3. Véletlenül éppen nem megfelelő időben van, pont akörül, amikor a hagyománytisztelő emberek csendes, visszagondolós hangulatban vannak, tervezik a halottaik meglátogatását a temetőkben. Zavarja a nyugodt, békés megemlékezést mások partira készülődése.


Engem zavar a bulizás és az arra való vidám, zajos készülődés, amikor ÉN csöndesen, komolyan készülődöm a gyertyagyújtásra a szüleim-nagyszüleim-dédszüleim sírján.


Helyezzük át a Halloweent máskorra Mo-on. Jóval előbbre, vagy sokkal későbbre. Annyi minden máshonnan települt dolgot lehet idomítani a magyar szokásokhoz, ezt is kell, ha tényleg annyian szeretnék. Bár nem hiszem; szerintem a nyomásnak más oka van, de mindegy.

2017. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
57%

"Véletlenül éppen nem megfelelő időben van, pont akörül, amikor a hagyománytisztelő emberek csendes, visszagondolós hangulatban vannak, tervezik a halottaik meglátogatását a temetőkben. Zavarja a nyugodt, békés megemlékezést mások partira készülődése.

Engem zavar a bulizás és az arra való vidám, zajos készülődés, amikor ÉN csöndesen, komolyan készülődöm a gyertyagyújtásra a szüleim-nagyszüleim-dédszüleim sírján."


Miért ragaszkodsz hozzá, hogy pont ezen a napon emlékezz meg a szeretteidről? Én a születésnapjukon és a haláluk napján szoktam.


Miben zavar téged mások partira készülődése? Ha nem tartod a halloweent, meg lehet kérni a bulizós ismerőseidet, hogy hagyjanak békén ezzel.

2017. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
17%

00.32


Azért ragaszkodom PONT ezidőtájt a halottakról való megemlékezéshez, mert így csinálta az anyám a nagyanyám a dédnagyamyám is. Együtt mentünk a temetőbe, mind, az élők a temetőben nyugvókhoz.


Inkább az a kérdés, hogy akik PONT ilyentájt akarnak bulizni, azok miért nem élnek olyan helyen inkább, ahol a bulizás a szokás október vége felé?


Miért fontos nekik importálni máshonnan az ottani szokásokat? Elutazhatnak 1-2 hétre, ha nekik a bulizás PONT akkortájt kell, amikor a körülöttük élő KÖZÖSSÉGnek más a szokása.


Nem érdekel, ha máshol csinálják, de ahol elmegyek a temető felé, ahol közlekedem, ahova boltba megyek ezidőtájt, inkább ne is készülődjenek bohóckodásra.

2017. okt. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!